konqueror - en to ca translation catalogue (13 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
ca: Eina del KDE per a obrir els URL des de la línia d'ordres

en: Non interactive use: no message boxes
ca: Ús no interactiu: sense quadres de missatge

en: Show available commands
ca: Mostra les ordres disponibles

en: Command (see --commands)
ca: Ordre (veieu --commands)

en: Arguments for command
ca: Arguments per a l'ordre

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ca: Els fitxers/URL oberts per l'aplicació se suprimiran després d'usar-los

en: 
    Syntax:
ca: 
    Sintaxi:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
ca:   kfmclient openURL «url» [«tipusmime»]
                # Obre una finestra mostrant «url».
                #  «url» pot ser un camí relatiu
                #   o un nom de fitxer, com ara «.» o subdir/
                #   Si s'omet «url», llavors s'usa $HOME.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
ca:              # Si s'especifica «tipusmime», s'usarà per a determinar
                 #   el component que ha d'usar el Konqueror. Per exemple,
                 #   establiu-lo a text/html per a una pàgina web, per tal
                 #   de fer-la aparèixer més de pressa.

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
ca:   kfmclient newTab «url» [«tipusmime»]
                # El mateix d'abans, però obre una pestanya nova amb «url» a una finestra Konqueror existent
                #   a l'escriptori actiu si és possible.

en: Syntax error, not enough arguments
ca: Error de sintaxi, arguments insuficients

en: Syntax error, too many arguments
ca: Error de sintaxi, massa arguments

en: Syntax error, unknown command '%1'
ca: Error de sintaxi, ordre desconeguda «%1»
