konqueror - en to ca@valencia translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
ca@valencia: Creació de galeria d'imatges

en: Create
ca@valencia: Crea

en: Image Gallery for %1
ca@valencia: Galeria d'imatges per a %1

en: Look
ca@valencia: Aspecte

en: Page Look
ca@valencia: Aspecte de la pàgina

en: &Page title:
ca@valencia: Títol de la &pàgina:

en: I&mages per row:
ca@valencia: I&matges per fila:

en: Show image file &name
ca@valencia: Mostra el &nom del fitxer de la imatge

en: Show image file &size
ca@valencia: Mo&stra la mida del fitxer de la imatge

en: Show image &dimensions
ca@valencia: Mostra les &dimensions de la imatge

en: Fon&t name:
ca@valencia: Nom del &tipus de lletra:

en: Font si&ze:
ca@valencia: &Mida del tipus de lletra:

en: &Foreground color:
ca@valencia: Color en primer &pla:

en: &Background color:
ca@valencia: Color de &fons:

en: Folders
ca@valencia: Carpetes

en: &Save to HTML file:
ca@valencia: Guar&da en un fitxer HTML:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
ca@valencia: <p>El nom del fitxer HTML amb el que es guardarà esta galeria.</p>

en: &Recurse subfolders
ca@valencia: &Fes-ho també en les subcarpetes

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
ca@valencia: <p>S'inclouran o no les subcarpetes en la creació de la galeria d'imatges.</p>

en: Endless
ca@valencia: Indefinit

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
ca@valencia: <p>Podeu limitar el nombre de carpetes que podrà indexar el creador de galeria d'imatges.</p>

en: Rec&ursion depth:
ca@valencia: Nivell de rec&ursivitat:

en: Copy or&iginal files
ca@valencia: Copia els fitxers or&iginals

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
ca@valencia: <p>Crea una còpia de totes les imatges i de la galeria per a no indexar els fitxers originals.</p>

en: Use &comment file
ca@valencia: Utilitza un fitxer de &comentari

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
ca@valencia: <p>Si habiliteu esta opció, podreu especificar un fitxer de comentari el qual serà emprat per a generar subtítols per a les imatges.</p><p>Per a més detalls quant al format del fitxer, per favor, consulteu l'ajuda «Què és açò?» de més avall.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
ca@valencia: <p>Podeu especificar ací el nom del fitxer de comentari. Este contindrà els subtítols per a les imatges. El format d'este fitxer és: </p><p>NOM_FITXER_1:<br />Descripció<br /><br />NOM_FITXER_2:<br />Descripció<br /><br />i anar seguint així</p>

en: Comments &file:
ca@valencia: Fitxer de &comentaris:

en: Thumbnails
ca@valencia: Miniatures

en: Image f&ormat:
ca@valencia: F&ormat de la imatge:

en: Thumbnail size:
ca@valencia: Mida de les miniatures:

en: &Set different color depth:
ca@valencia: E&stablix una profunditat de color diferent:

en: Color depth:
ca@valencia: Profunditat de color:

en: &Create Image Gallery...
ca@valencia: &Crea la galeria d'imatges...

en: Could not create the plugin, please report a bug.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el connector, informeu d'un error.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
ca@valencia: Crear una galeria d'imatges tan sols funciona en carpetes locals.

en: Creating thumbnails
ca@valencia: S'estan creant les miniatures

en: Could not create folder: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
ca@valencia: <i>Nombre d'imatges</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
ca@valencia: <i>Creat el</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
ca@valencia: <i>Subcarpetes</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
ca@valencia: Miniatura creada per a: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
ca@valencia: Creant la miniatura per a: 
    %1
     ha fallat

en: Could not open file: %1
ca@valencia: No es pot obrir el fitxer: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines
