konqueror - en to ca@valencia translation catalogue (18 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
ca@valencia: <h1>Les meues adreces d'interés</h1><p>Este mòdul permet configurar la pàgina inicial de les adreces d'interés.</p><p>La pàgina inicial de les adreces d'interés és accessible a <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
ca@valencia: Si esta opció no està marcada, les adreces d'interés fins a l'arrel de la jerarquia (en cap carpeta) no es visualitzen.
    Si està marcada, s'agrupen en una carpeta «arrel».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
ca@valencia: Mo&stra les adreces d'interés sense carpeta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
ca@valencia: Les subcarpetes es mostren dins el seu pare per defecte. Si activeu esta opció, les subcarpetes es mostren soles.
    Pareix menys agradable, però pot ajudar si teniu una carpeta molt gran que voleu expandir-la en dues columnes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
ca@valencia: Arbre &pla de les adreces d'interés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
ca@valencia: Mostra un quadro amb els llocs de KDE (Inici, Xarxa...). És útil si utilitzeu Konqueror com a gestor de fitxers.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
ca@valencia: Mostra els &llocs del sistema

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
ca@valencia: Configuració general

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
ca@valencia: Les carpetes es distribuïxen automàticament en diverses columnes. El nombre òptim de columnes depén de l'amplària de la finestra de Konqueror i del nombre d'adreces d'interés que tingueu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
ca@valencia: Nombre de columnes que s'han de mostrar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
ca@valencia: Desactivar-ho en sistemes lents per a desactivar les imatges de fons.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
ca@valencia: Mostra els &fons de les carpetes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
ca@valencia: Quant espai en disc s'utilitza per a la memòria cau dels mapes de píxels

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
ca@valencia: Memòria cau dels mapes de píxels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
ca@valencia: Mida de la memòria cau del disc:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
ca@valencia: Neteja la memòria cau dels mapes de píxels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
ca@valencia: &Neteja la memòria cau
