konqueror - en to ca@valencia translation catalogue (275 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
ca@valencia: Navegador web, gestor de fitxers i visor de documents.

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
ca@valencia: (C) 1999-2016, Els desenvolupadors de Konqueror

en: Current maintainer
ca@valencia: Mantenidor actual

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
ca@valencia: Desenvolupador (estructura, parts, JavaScript, biblioteca d'E/S) i mantenidor anterior

en: Developer (framework, parts)
ca@valencia: Desenvolupador (estructura, parts)

en: Developer (framework)
ca@valencia: Desenvolupador (estructura)

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Developer (List views)
ca@valencia: Desenvolupador (Vistes de llista)

en: Developer (List views, I/O library)
ca@valencia: Desenvolupador (Vistes de llista, biblioteca d'E/S)

en: Developer (HTML rendering engine)
ca@valencia: Desenvolupador (motor de representació HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
ca@valencia: Desenvolupador (motor de representació HTML, biblioteca d'E/S)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
ca@valencia: Desenvolupador (motor de representació HTML, biblioteca d'E/S, estructura de proves de regressió)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
ca@valencia: Desenvolupador (motor de representació HTML, JavaScript)

en: Apple Safari Developers
ca@valencia: Els desenvolupadors del Safari d'Apple

en: Developer (JavaScript)
ca@valencia: Desenvolupador (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
ca@valencia: Desenvolupador (miniaplicacions Java i altres objectes incrustats)

en: Developer (I/O library)
ca@valencia: Desenvolupador (biblioteca d'E/S)

en: Developer (Java applet support)
ca@valencia: Desenvolupador (implementació de miniaplicacions Java)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
ca@valencia: Desenvolupador (implementació per al gestor de seguretat Java 2,
     i altres millores importants al funcionament de miniaplicacions)

en: Developer (Netscape plugin support)
ca@valencia: Desenvolupador (Implementació dels connectors Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
ca@valencia: Desenvolupador (SSL, endollats Netscape)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
ca@valencia: Desenvolupador (biblioteca E/S, implementació d'autenticació)

en: Graphics/icons
ca@valencia: Gràfics/icones

en: KFM author
ca@valencia: Autoria de KFM

en: Developer (navigation panel framework)
ca@valencia: Desenvolupador (estructura de navegació del quadro)

en: Developer (misc stuff)
ca@valencia: Desenvolupador (coses vàries)

en: Developer (AdBlock filter)
ca@valencia: Desenvolupador (filtre de bloqueig d'anuncis)

en: Start without a default window, when called without URLs
ca@valencia: Inicia sense cap finestra per defecte, quan s'invoqui sense URL

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
ca@valencia: Precarrega per a un ús posterior. Este mode no permet cap URL en la línia d'ordres

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
ca@valencia: Perfil que s'ha d'obrir (OBSOLET, IGNORAT)

en: profile
ca@valencia: perfil

en: List available sessions
ca@valencia: Llista les sessions disponibles

en: Session to open
ca@valencia: Sessió que s'ha d'obrir

en: session
ca@valencia: sessió

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
ca@valencia: Tipus MIME que s'ha d'utilitzar per a este URL, (p. ex. text/html o inode/directory)

en: mimetype
ca@valencia: tipus MIME

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
ca@valencia: Part que s'ha d'utilitzar (p. ex. khtml o kwebkitpart)

en: service
ca@valencia: servei

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
ca@valencia: Per als URL que apunten cap a fitxers, obri el directori i selecciona el fitxer, en comptes d'obrir-lo

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ca@valencia: Els fitxers/URL oberts per l'aplicació se suprimiran després d'utilitzar-los

en: Location to open
ca@valencia: Ubicació que s'ha d'obrir

en: You can't pass URLs when using the --preload switch. The URLs will be ignored
ca@valencia: No podeu passar URL si utilitzeu el commutador «--preload». Els URL s'ignoraran

en: no name
ca@valencia: sense nom

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
ca@valencia: Configura les extensions

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el mòdul %1.
    El diagnòstic és:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
ca@valencia: En marcar esta casella a dues vistes com a mínim, fa que estes vistes estiguen «lligades». Llavors, quan canvieu de directori a una vista, les altres vistes lligades s'actualitzaran automàticament per a mostrar el directori actual. Açò és especialment útil amb diferents tipus de vistes, com ara la vista de directori amb vista d'icona o vista detallada, i possiblement la finestra d'emulació de terminal.

en: Close View
ca@valencia: Tanca la vista

en: Stalled
ca@valencia: Estancat

en: Preview &in %1
ca@valencia: Vista prèvia &en %1

en: Show %1
ca@valencia: Mostra %1

[ctx: @title:window]
en: History
ca@valencia: Historial

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
ca@valencia: Ordena

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
ca@valencia: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Últim visitat: %2<br />Primer visitat: %3<br />Nombre de visites: %4</qt>

en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

en: Open in New &Window
ca@valencia: Obri en una &finestra nova

en: Open in New Tab
ca@valencia: Obri en una pestanya nova

en: Open in Current Tab
ca@valencia: Obri en la pestanya actual

en: &Copy Link Address
ca@valencia: &Copia l'adreça de l'enllaç

en: &Remove Entry
ca@valencia: &Elimina entrada

en: C&lear History
ca@valencia: &Neteja l'historial

en: &Preferences...
ca@valencia: &Preferències...

en: By &Name
ca@valencia: Per &nom

en: By &Date
ca@valencia: Per &data

en: Search in history
ca@valencia: Busca en l'historial

en: Do you really want to clear the entire history?
ca@valencia: Segur que voleu netejar tot l'historial?

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
ca@valencia: Neteja de l'historial?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
ca@valencia: S'està carregant...

en: Access denied
ca@valencia: S'ha denegat l'accés

en: Open File
ca@valencia: Obri el fitxer

en: Canceled.
ca@valencia: Cancel·lat.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
ca@valencia: Esta pàgina conté canvis que no s'han enviat.
    En tornar a carregar la pàgina es descartaran estos canvis.

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
ca@valencia: Voleu descartar els canvis?

en: &Discard Changes
ca@valencia: &Descarta els canvis

en: Home Folder
ca@valencia: Carpeta d'inici

en: Home
ca@valencia: Inici

en: Navigate to your 'Home Folder'
ca@valencia: Navega cap a la «carpeta d'inici»

en: Navigate to your local 'Home Folder'
ca@valencia: Navega cap a la «carpeta d'inici» local

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
ca@valencia: Pàgina d'inici

en: Navigate to your 'Home Page'
ca@valencia: Navega cap a la «pàgina d'inici»

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
ca@valencia: <html>Navega cap a la vostra «pàgina d'inici»<br /><br />Podeu configurar la ubicació on vos porta este botó davall <b>Configuració -> Configura Konqueror -> General</b>.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
ca@valencia: Esta pestanya conté canvis que no s'han enviat.
    Separar la pestanya descartarà estos canvis.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
ca@valencia: Esta vista conté canvis que no s'han enviat.
    Tancar la vista descartarà estos canvis.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
ca@valencia: Esta pestanya conté canvis que no s'han enviat.
    Tancar la pestanya descartarà estos canvis.

en: Do you really want to close all other tabs?
ca@valencia: Segur que voleu tancar totes les altres pestanyes?

en: Close &Other Tabs
ca@valencia: Tanca &altres pestanyes

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
ca@valencia: Confirmació de tancament de les altres pestanyes

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
ca@valencia: Esta pestanya conté canvis que no s'han enviat.
    Tancar altres pestanyes descartarà estos canvis.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
ca@valencia: Esta pestanya conté canvis que no s'han enviat.
    Actualitzar totes les pestanyes descartarà estos canvis.

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
ca@valencia: Introducció de la destinació

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
ca@valencia: <qt><b>%1</b> no és vàlid</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
ca@valencia: Copia els fitxers seleccionats des de %1 a:

en: Move selected files from %1 to:
ca@valencia: Mou els fitxers seleccionats des de %1 a:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
ca@valencia: Buida l'historial dels elements tancats

en: Save As...
ca@valencia: Anomena i guarda...

en: Manage...
ca@valencia: Gestiona...

en: New &Window
ca@valencia: &Finestra nova

en: &Duplicate Window
ca@valencia: &Duplica la finestra

en: Send &Link Address...
ca@valencia: Envia l'adreça de l'en&llaç...

en: S&end File...
ca@valencia: &Envia el fitxer...

en: &Open Location
ca@valencia: O&bri la ubicació

en: &Open File...
ca@valencia: O&bri el fitxer...

en: &Find File...
ca@valencia: Bu&sca fitxers...

en: Lock to Current Location
ca@valencia: Bloqueja a la ubicació actual

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
ca@valencia: Lli&ga la vista

en: &Up
ca@valencia: &Amunt

en: Closed Items
ca@valencia: Elements tancats

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
ca@valencia: Visitades més sovint

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
ca@valencia: Visitades recentment

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
ca@valencia: Mostra l'historial

en: Configure Extensions...
ca@valencia: Configura les extensions...

en: Configure Spell Checking...
ca@valencia: Configura el corrector ortogràfic...

en: Split View &Left/Right
ca@valencia: Dividix la vista &esquerra/dreta

en: Split View &Top/Bottom
ca@valencia: Dividix la vista &superior/inferior

en: &New Tab
ca@valencia: Pestanya &nova

en: &Duplicate Current Tab
ca@valencia: &Duplica la pestanya actual

en: Detach Current Tab
ca@valencia: Separa la pestanya actual

en: &Close Active View
ca@valencia: &Tanca la vista activa

en: Close Current Tab
ca@valencia: Tanca la pestanya actual

en: Activate Next Tab
ca@valencia: Activa la pestanya següent

en: Activate Previous Tab
ca@valencia: Activa la pestanya anterior

en: Activate Tab %1
ca@valencia: Activa la pestanya %1

en: Move Tab Left
ca@valencia: Mou la pestanya a l'esquerra

en: Move Tab Right
ca@valencia: Mou la pestanya a la dreta

en: Dump Debug Info
ca@valencia: Bolca informació de depuració

en: &Reload
ca@valencia: Torna a ca&rregar

en: &Reload All Tabs
ca@valencia: Torna a ca&rregar totes les pestanyes

en: &Force Reload
ca@valencia: &Força l'actualització

en: &Stop
ca@valencia: &Para

en: Throbber
ca@valencia: Icona animada del navegador

en: L&ocation:
ca@valencia: L&ocalització:

en: Location Bar
ca@valencia: Barra d'ubicació

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
ca@valencia: <html>Barra d'ubicació<br /><br />Introduïu una adreça web o un terme de busca.</html>

en: Clear Location Bar
ca@valencia: Neteja la barra d'ubicació

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
ca@valencia: <html>Neteja la barra d'ubicació<br /><br />Neteja el contingut de la barra d'ubicació.</html>

en: &Bookmarks
ca@valencia: A&dreces d'interés

en: Kon&queror Introduction
ca@valencia: Introducció al Kon&queror

en: Go
ca@valencia: Ves

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
ca@valencia: <html>Ves<br /><br />Va a la pàgina que s'ha introduït a dins de la barra d'ubicació.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
ca@valencia: <html>Entra a la carpeta superior<br /><br />Per exemple, si la ubicació actual és file:/home/%1, clicant en este botó anireu a file:/home.</html>

en: Enter the parent folder
ca@valencia: Va a la carpeta superior

en: Move backwards one step in the browsing history
ca@valencia: Mou un pas arrere en l'historial de navegació

en: Move forward one step in the browsing history
ca@valencia: Mou avant un pas en l'historial de navegació

en: Move backwards one step in the closed tabs history
ca@valencia: Mou un pas arrere en l'historial de les pestanyes tancades

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
ca@valencia: <html>Torna a carregar el document mostrat actualment<br /><br />Açò pot ser necessari, per exemple, per a les actualitzar pàgines web que han sigut modificades d'ençà que es van carregar, per tal de fer visibles els canvis.</html>

en: Reload the currently displayed document
ca@valencia: Torna a carregar el document que es mostra actualment

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
ca@valencia: <html>Torna a carregar tots els documents mostrats actualment a les pestanyes<br /><br />Açò pot ser necessari, per exemple, per a actualitzar les pàgines web que han sigut modificades d'ençà que es van carregar, per tal de fer visibles els canvis.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
ca@valencia: Torna a carregar tots els documents mostrats actualment en pestanyes

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
ca@valencia: <html>Para la càrrega del document<br /><br />Totes les transferències de xarxa s'pararan i Konqueror mostrarà el contingut que ha rebut fins al moment.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
ca@valencia: <html>Torna a carregar el document mostrat actualment<br /><br />Açò pot ser necessari, per exemple, per a actualitzar les pàgines web que s'han modificat d'ençà que es van carregar, per tal de fer visibles els canvis. Les imatges de la pàgina es tornaran a descarregar, encara que tinguen còpies en la memòria cau.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
ca@valencia: Força l'actualització de tots els documents mostrats actualment i de qualsevol imatge continguda

en: Stop loading the document
ca@valencia: Para la càrrega del document

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
ca@valencia: <html>Talla el text o elements seleccionats actualment i el mou al porta-retalls <br /><br />Açò el fa disponible a l'ordre <b>Apega</b> a Konqueror i altres aplicacions de KDE.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
ca@valencia: Mou els elements o text seleccionats al porta-retalls

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
ca@valencia: <html>Copia al porta-retalls el text o elements seleccionats actualment<br /><br />Açò els fa disponibles a l'ordre <b>Apega</b> a Konqueror i altres aplicacions de KDE.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
ca@valencia: Copia els elements o text seleccionats al porta-retalls

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
ca@valencia: <html>Apega el contingut del porta-retalls, prèviament tallat o copiat<br /><br />Açò també funciona per a text copiat o tallat des d'altres aplicacions de KDE.</html>

en: Paste the clipboard contents
ca@valencia: Apega el contingut del porta-retalls

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
ca@valencia: <html>Imprimix el document mostrat actualment<br /><br />Es presentarà un diàleg on podeu establir diverses opcions, com ara el nombre de còpies que s'imprimiran i quina impressora s'utilitzarà.<br /><br />Este diàleg també proporciona accés a serveis especials d'impressió de KDE, com ara la creació d'un fitxer PDF a partir del document actual.</html>

en: Print the current document
ca@valencia: Imprimix el document actual

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
ca@valencia: Una vista bloquejada no pot canviar de carpeta. Utilitzeu-ho en combinació amb «lliga la vista» per a explorar una carpeta amb molts fitxers

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
ca@valencia: Establix la vista com a «lligada». Una vista lligada seguix els canvis de carpeta fets a altres vistes lligades.

en: &Inspect Current Page
ca@valencia: &Inspecciona la pàgina actual

en: <html>Shows the developer tools for the current page<br/><br/>The current view is split in two and the developer tools are displayed in the second half
ca@valencia: <html>Mostra les eines de desenvolupador per a la pàgina actual<br/><br/>La vista actual es dividix en dues i les eines de desenvolupador es mostren en la segona meitat

en: Shows the developer tools for the current page
ca@valencia: Mostra les eines de desenvolupador per a la pàgina actual

en: Copy &Files...
ca@valencia: Copia fi&txers...

en: M&ove Files...
ca@valencia: M&ou fitxers...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
ca@valencia: Heu sol·licitat d'obrir més de 20 adreces d'interés en pestanyes. Açò podria tardar una estona. Voleu continuar?

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
ca@valencia: Obri la carpeta d'adreces d'interés en pestanyes noves

[ctx: @action:button]
en: Open
ca@valencia: Obri

en: Open in T&his Window
ca@valencia: Obri en es&ta finestra

en: Open the document in current window
ca@valencia: Obri el document en la finestra actual

en: Open the document in a new window
ca@valencia: Obri el document a una finestra nova

en: Open in &New Tab
ca@valencia: Obri en una pestanya &nova

en: Open the document in a new tab
ca@valencia: Obri el document en una pestanya nova

en: &Open With
ca@valencia: O&bri amb

en: Open with %1
ca@valencia: Obri amb %1

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
ca@valencia: Mode de &vista

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
ca@valencia: Teniu múltiples pestanyes obertes en esta finestra, segur que voleu eixir?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
ca@valencia: Confirmació

en: C&lose Current Tab
ca@valencia: T&anca la pestanya actual

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ca@valencia: Esta pestanya conté canvis que no s'han enviat.
    Tancar la finestra descartarà estos canvis.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ca@valencia: Esta pàgina conté canvis que no s'han enviat.
    Tancar la finestra descartarà estos canvis.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
ca@valencia: La barra lateral no funciona o no està disponible. No es pot afegir una entrada nova.

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
ca@valencia: Barra lateral web

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
ca@valencia: Voleu afegir una extensió web nova «%1» a la barra lateral?

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Do Not Add
ca@valencia: No afiges

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
ca@valencia: Pareix que hi ha un error de configuració. Heu associat Konqueror amb %1, però no pot gestionar este tipus de fitxer.

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
ca@valencia: La configuració del servidor intermediari no es pot utilitzar amb el motor HTML de QtWebEngine. No s'utilitzarà cap servidor intermediari
    
    QtWebEngine només accepta un servidor intermediari fix i, per tant, no es poden utilitzar ni la configuració automàtica del servidor intermediari (PAC) ni el protocol Web Proxy Auto-Discovery amb QtWebEngine. Si necessiteu un servidor intermediari, seleccioneu una configuració de servidor intermediari del sistema o especifiqueu manualment l'URL del servidor intermediari en el diàleg de configuració. Voleu canviar ara la configuració del servidor intermediari?

en: Unsupported proxy configuration
ca@valencia: Configuració no admesa del servidor intermediari

en: Don't use a proxy
ca@valencia: No utilitza cap servidor intermediari

en: Show proxy configuration dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg de configuració del servidor intermediari

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
ca@valencia: La configuració del servidor intermediari no es pot utilitzar amb el motor HTML de QtWebEngine perquè no admet tindre servidors intermediaris diferents per als protocols HTTP i HTTPS. La configuració actual és:<p><b>Servidor intermediari HTTP:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>Servidor intermediari HTTPS: </b><tt>%2</tt></p>Què voleu fer?

en: Conflicting proxy configuration
ca@valencia: Configureu el servidor intermediari entra en conflicte

en: Use HTTP proxy (only this time)
ca@valencia: Utilitza el servidor intermediari HTTP (només esta vegada)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
ca@valencia: Utilitza el servidor intermediari HTTPS (només esta vegada)

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
ca@valencia: Heu entrat en el mode de Pantalla completa (la interfície d'usuari està completament oculta). Per a eixir podeu prémer la drecera de teclat per al mode de Pantalla completa (%1)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
ca@valencia: Guarda les pes&tanyes obertes i finestres per a una recuperació senzilla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pAllWindows)
en: A&ll open windows
ca@valencia: Totes &les finestres obertes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pCurrentWindow)
en: Onl&y current window
ca@valencia: Només la f&inestra actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSessionName)
en: Session n&ame:
ca@valencia: No&m de sessió:

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
ca@valencia: Gestió de sessions

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
ca@valencia: Canvia el nom de la sessió

[ctx: @title:window]
en: Save Session
ca@valencia: Guarda sessió

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
ca@valencia: Ja existix una sessió amb el nom «%1», voleu sobreescriure-la?

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
ca@valencia: La sessió existix. Se sobreescriu?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
ca@valencia: Nou...

[ctx: @action:button Save current session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveCurrentButton)
en: Save Current...
ca@valencia: Guarda l'actual...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
ca@valencia: Canvia el nom...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
ca@valencia: Obri pestanyes dins la finestra actual

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
ca@valencia: Voleu restaurar la sessió?

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
ca@valencia: Konqueror no es va tancar correctament. Voleu restaurar les sessions anteriors?

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
ca@valencia: Desmarqueu les sessions que no vulgueu restaurar

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
ca@valencia: Finestra %1

en: Do not ask again
ca@valencia: No ho tornes a preguntar

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
ca@valencia: Restaura la sessió

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
ca@valencia: No restaures

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
ca@valencia: Pregunta-ho més tard

[ctx: @info]
en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
ca@valencia: Esta barra conté la llista de les pestanyes actualment obertes. Cliqueu en una pestanya per a fer-la activa. També podeu utilitzar dreceres de teclat per a navegar per les pestanyes. El text de la pestanya és el títol del lloc web actualment obert. Poseu el ratolí damunt de la pestanya per a veure el títol sencer si s'ha retallat per a encaixar dins la mida de la pestanya.

en: Open a new tab
ca@valencia: Obri una pestanya nova

en: Close the current tab
ca@valencia: Tanca la pestanya actual

en: &Duplicate Tab
ca@valencia: &Duplica la pestanya

en: &Reload Tab
ca@valencia: Torna a ca&rregar la pestanya

en: Other Tabs
ca@valencia: Altres pestanyes

en: D&etach Tab
ca@valencia: S&epara la pestanya

en: &Close Tab
ca@valencia: &Tanca la pestanya

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Start Page
ca@valencia: Pàgina d'inici

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UserSettings)
en: This is the URL of the web page where Konqueror will start from.
ca@valencia: Este és l'URL de la pàgina web que Konqueror mostrarà en iniciar-se.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UserSettings)
en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the \"Home\" button is pressed.
ca@valencia: Este és l'URL de la pàgina web a on anirà Konqueror quan es prema el botó «Inici».

note: i18n: ectx: label, entry, group (UndoManagerSettings)
en: Maximum number of Closed Items
ca@valencia: Nombre màxim d'elements tancats

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UndoManagerSettings)
en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
ca@valencia: Indica el nombre màxim d'elements tancats que es guardaran en la memòria. Este límit no es pot superar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
ca@valencia: Obri les pestanyes en finestres separades

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
ca@valencia: Si esta opció està seleccionada, Konqueror obrirà una finestra nova quan obriu una carpeta, en comptes de mostrar el contingut de la carpeta en la finestra actual.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
ca@valencia: Mostra informació dels fitxers

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
ca@valencia: Ací podeu controlar si, en moure el ratolí damunt d'un fitxer, voleu veure una xicoteta finestra emergent amb informació addicional del fitxer

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show previews in file tips
ca@valencia: Mostra la vista prèvia en la informació dels fitxers

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
ca@valencia: Ací podeu controlar si voleu veure la finestra emergent amb una vista prèvia del fitxer, en moure-hi el ratolí damunt

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
ca@valencia: Mostra les entrades de menú «Suprimix» que ignoren la paperera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
ca@valencia: Activeu-la si voleu mostrar les ordres de menú «Suprimix» en l'escriptori i en els menús del gestor de fitxers i en els menús contextuals. Quan estiguen ocultes, sempre podreu suprimir els fitxers prement la tecla de majúscules mentre se selecciona «Mou a la paperera».

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Number of Open With items in the File menu
ca@valencia: Nombre d'elements «Obri amb» en el menú de fitxer

note: i18n: ectx: label, entry, group (HTML Settings)
en: Standard font
ca@valencia: Tipus de lletra estàndard

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (HTML Settings)
en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
ca@valencia: Este és el tipus de lletra emprat per a visualitzar text en les finestres de Konqueror.

note: i18n: ectx: label, entry, group (HistorySettings)
en: Maximum number of history items per view
ca@valencia: Nombre màxim d'elements en l'historial per vista

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for deleting a file.
ca@valencia: Demana confirmació per a suprimir un fitxer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
ca@valencia: Esta opció li diu a Konqueror si ha de demanar una confirmació quan suprimiu un fitxer sense emprar la carpeta de la paperera. Atenció, els fitxers suprimits no es poden restablir, per tant, és recomanable deixar habilitada esta confirmació.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for move to trash
ca@valencia: Demana confirmació per a moure a la paperera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
ca@valencia: Esta opció li diu a Konqueror si ha de demanar una confirmació quan moveu un fitxer cap a la carpeta de la paperera, des d'on es poden restablir amb molta facilitat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
ca@valencia: Si és cert, en obrir una sessió des de dins del diàleg de sessions les pestanyes s'obriran dins la finestra actual.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca@valencia: E&dita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ca@valencia: &Ves

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ca@valencia: &Finestra

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: A&juda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines extra

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
ca@valencia: Barra d'ubicació

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines d'adreces d'interés

en: Und&o: Closed Tab
ca@valencia: Des&fés: pestanya tancada

en: Und&o: Closed Window
ca@valencia: Des&fés: pestanya tancada

en: Und&o
ca@valencia: Des&fés

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
ca@valencia: La pàgina que esteu provant de veure és el resultat de dades d'un formulari enviat. Si torneu a enviar les dades, es repetirà l'acció efectuada pel formulari (com ara una busca o una compra en línia).

[ctx: @title:window]
en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Resend
ca@valencia: Torna a enviar

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute it
ca@valencia: Executa'l

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
ca@valencia: <tt>%1</tt> es pot executar. El voleu executar o mostrar-lo?

[ctx: Display an executable file]
en: Display it
ca@valencia: Mostra'l

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it?
ca@valencia: <tt>%1</tt> es pot executar. El voleu executar?

en: Save As
ca@valencia: Anomena i guarda
