konqueror - en to ca@valencia translation catalogue (59 entries)

en: Untitled
ca@valencia: Sense títol

en: Create Archive
ca@valencia: Crea un arxiu

en: The URL of the page that is to be archived
ca@valencia: L'URL de la pàgina que s'arxivarà

en: Source &URL:
ca@valencia: &URL d'origen:

en: Web archive (*.war)
ca@valencia: Arxiu web (*.war)

en: Tar archive (*.tar)
ca@valencia: Arxiu Tar (*.tar)

en: Zip archive (*.zip)
ca@valencia: Arxiu Zip (*.zip)

en: Directory
ca@valencia: Directori

en: The file or directory where the archived page will be saved
ca@valencia: El fitxer o directori a on es guardarà la pàgina arxivada

en: &Save to:
ca@valencia: Guar&da a:

en: Options
ca@valencia: Opcions

en:  second |  seconds
ca@valencia[0]:  segon
ca@valencia[1]:  segons

en: None
ca@valencia: Res

[ctx: @info]
en: The web archive download cannot use the current proxy settings. No proxy will be used.
ca@valencia: La baixada de l'arxiu web no pot utilitzar la configuració actual del servidor intermediari. No s'utilitzarà cap servidor intermediari.

[ctx: @info]
en: The save location is not valid.
ca@valencia: La ubicació de guardada no és vàlida.

[ctx: @info]
en: Cannot find the wget(1) command,<nl/>see <link>%1</link>.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'ordre wget(1),<nl/>vegeu <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Cannot verify destination<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ca@valencia: No s'ha pogut verificar la destinació<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a file.
ca@valencia: El directori d'arxiu<nl/><filename>%1</filename><nl/>ja existix com a fitxer.

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
ca@valencia: El directori d'arxiu<nl/><filename>%1</filename><nl/>ja existix.

[ctx: @info]
en: The archive file<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a directory.
ca@valencia: El fitxer d'arxiu<nl/><filename>%1</filename><nl/>ja existix com a directori.

[ctx: @info]
en: The archive file <nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
ca@valencia: El fitxer d'arxiu <nl/><filename>%1</filename><nl/>ja existix.

en: Archive Already Exists
ca@valencia: L'arxiu ja existix

[ctx: @info]
en: Cannot delete original archive<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir l'arxiu original<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot create a temporary directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>
ca@valencia: No s'ha pogut crear un directori temporal<nl/><filename>%1</filename><nl/>

[ctx: @info]
en: Cannot start the archiver process <filename>%1</filename>
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés arxivador <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The download process was interrupted.
ca@valencia: S'ha interromput el procés de baixada.

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with signal %2.</para>
ca@valencia: <para>El procés de baixada de <filename>%1</filename> ha fallat amb el senyal %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with status %2.</para>
ca@valencia: <para>El procés de baixada de <filename>%1</filename> ha fallat amb l'estat %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>This may simply indicate a 404 error for some of the page elements.</para>
ca@valencia: <para>Açò podria implicar un error 404 per algun dels elements de la pàgina.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Retain the partial web archive?</para>
ca@valencia: <para>Mantinc l'arxiu web parcial?</para>

en: Retain Archive?
ca@valencia: Mantinc l'arxiu?

en: Retain
ca@valencia: Mantín

[ctx: @info]
en: Creating the web archive failed.
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'arxiu web.

[ctx: @info]
en: Cannot copy archive to<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ca@valencia: No s'ha pogut copiar a<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot set permissions on<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ca@valencia: No s'han pogut establir els permisos a<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Web archive saved as<nl/><filename><link>%1</link></filename>
ca@valencia: L'arxiu web s'ha guardat com a<nl/><filename><link>%1</link></filename>

en: Web Archiver
ca@valencia: Arxivador web

en: Archive a web page
ca@valencia: Arxiva una pàgina web

en: URL of the web page to archive
ca@valencia: URL de la pàgina web que s'ha d'arxivar

en: url
ca@valencia: URL

note: i18n: ectx: label, entry (WaitTime), group (Options)
en: Wait time:
ca@valencia: Temps d'espera:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WaitTime), group (Options)
en: The wait time between item requests, to reduce web server load
ca@valencia: El temps d'espera entre dues peticions d'elements, per a reduir la càrrega del servidor

note: i18n: ectx: label, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use proxy
ca@valencia: No utilitzes cap servidor intermediari

note: i18n: ectx: tooltip, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use the system proxy settings to fetch the web page
ca@valencia: No utilitzes la configuració del servidor intermediari per a recuperar la pàgina web

note: i18n: ectx: label, entry (RandomWait), group (Options)
en: Randomise wait time
ca@valencia: Fes aleatori el temps d'espera

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RandomWait), group (Options)
en: Vary the wait time between requests, to confuse server log analysis
ca@valencia: Varia el temps d'espera entre peticions, per a confondre l'anàlisi del registre del servidor

note: i18n: ectx: label, entry (FixExtensions), group (Options)
en: Save in standard web archive format
ca@valencia: Guarda en un format d'arxiu web estàndard

note: i18n: ectx: tooltip, entry (FixExtensions), group (Options)
en: <p>Save downloaded files all in a single directory, with file name extensions suitable for local browsing.
                            For example, the main HTML page will always be called "index.html" and a remote .php page will be saved with the standard .html extension.</p>
                   <p>Leave this option turned on to produce a standard web archive (.war) file.</p>
                   <p>If this option is turned off, then the files will be saved exactly as downloaded.
                            This means that they may be in subdirectories reflecting the structure of the original web site, and extensions will not be adjusted.
                            Note that the download may not work correctly if the original URL refers to a directory but does not end with a slash.</p>
ca@valencia: <p>Guarda tots els fitxers baixats en un únic directori, amb les extensions dels noms de fitxer adequades per a la navegació local.
                            Per exemple, la pàgina HTML principal sempre s'anomenarà «index.html» i una pàgina «.php» remota es guardarà amb l'extensió estàndard «.html».</p>
                   <p>Deixeu esta opció activada per a produir un fitxer d'arxiu web estàndard (.war).</p>
                   <p>Si esta opció està desactivada, els fitxers es guardaran exactament com s'han baixat.
                            Açò vol dir que poden estar en subdirectoris reflectint l'estructura del lloc web original, i no s'ajustaran les extensions.
                            Cal tindre en compte que la baixada pot no funcionar correctament si l'URL original té referències a un directori, però no acaba amb una barra.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: Run in terminal
ca@valencia: Executa en un terminal

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: <p>Run the download process in a terminal window. Close the terminal window when the download has finished.</p>
                   <p>If this option is turned off then the download will run in the background. Its progress output should appear in the session log file.</p>
ca@valencia: <p>Executa el procés de baixada en una finestra del terminal. Tanca la finestra del terminal en finalitzar la baixada.</p>
                   <p>Si esta opció està desactivada, la baixada s'executarà en segon pla. L'eixida del procés hauria d'aparéixer en el fitxer de registre de la sessió.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close when finished
ca@valencia: Tanca en finalitzar

note: i18n: ectx: tooltip, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close this window when the download has finished successfully
ca@valencia: Tanca esta finestra quan la baixada haja finalitzat correctament

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveType), group (Options)
en: Archive &type:
ca@valencia: &Tipus d'arxiu:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ArchiveType), group (Options)
en: The type of web archive to save
ca@valencia: El tipus d'arxiu web que s'ha de guardar

en: Archive Web Page...
ca@valencia: Arxiva una pàgina web...

[ctx: @info]
en: Cannot find the <command>kcreatewebarchive</command> executable,<nl/>check the plugin and helper installation.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'executable <command>kcreatewebarchive</command>,<nl/>comproveu la instal·lació del connector i l'ajudant.

en: Cannot Create Web Archive
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'arxiu web

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines extra
