konqueror - en to ca@valencia translation catalogue (320 entries)

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ca@valencia: Lletres

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
ca@valencia: Fulls d'estil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
ca@valencia: Imatges

en: A&utomatically load images
ca@valencia: Carrega a&utomàticament les imatges

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
ca@valencia: <html>Si està marcada, Konqueror carregarà automàticament qualsevol imatge incrustada a una pàgina web. D'altra manera, mostrarà l'espai de les imatges i llavors podreu carregar-les manualment clicant damunt del botó d'imatge. <br />Si no és que teniu una connexió de xarxa molt lenta, segurament voldreu marcar esta casella per a millorar la vostra navegació.</html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
ca@valencia: Dibui&xa un marc al voltant de les imatges a mig carregar

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
ca@valencia: <html>Si està marcada, Konqueror dibuixarà un marc contenidor al voltant de les imatges incrustades d'una pàgina web encara a mig carregar. <br />Especialment si teniu una connexió de xarxa molt lenta, segurament voldreu marcar esta casella per a millorar la navegació.</html>

[ctx: animations]
en: Enabled
ca@valencia: Activades

[ctx: animations]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivades

en: Show Only Once
ca@valencia: Només una vegada

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
ca@valencia: <html>Controla com mostra Konqueror les imatges animades:<br /><ul><li><b>Habilitades</b>: Mostra totes les animacions completament.</li><li><b>Inhabilitades</b>: No mostra mai les animacions, mostra només la imatge inicial.</li><li><b>Només una vegada</b>: Mostra totes les animacions completament, però no les repetix.</li></ul></html>

en: A&nimations:
ca@valencia: A&nimacions:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

[ctx: underline]
en: Enabled
ca@valencia: Activat

[ctx: underline]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

en: Only on Hover
ca@valencia: Només al damunt

en: Und&erline links:
ca@valencia: Subratlla els enlla&ços:

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
ca@valencia: <html>Controla com gestiona Konqueror el subratllat d'enllaços:<br /><ul><li><b>Habilitat</b>: Sempre subratlla els enllaços</li><li><b>Inhabilitat</b>: Mai subratlla els enllaços</li><li><b>Només al damunt</b>: Subratlla quan el ratolí es mou damunt de l'enllaç</li></ul><br /><i>Nota: Les definicions CSS del lloc poden anul·lar este valor</i></html>

en: When Efficient
ca@valencia: Quan siga eficaç

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
ca@valencia: Sempre

[ctx: soft scrolling]
en: Never
ca@valencia: Mai

en: S&mooth scrolling:
ca@valencia: Desplaçament s&uau:

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
ca@valencia: <html>Determina si Konqueror hauria d'utilitzar passos suaus per a desplaçar les pàgines HTML, o passos sencers:<br /><ul><li><b>Sempre</b>: sempre utilitza passos suaus en desplaçar.</li><li><b>Mai</b>: mai utilitza passos suaus, fa el desplaçament amb passos sencers.</li><li><b>Amb eficàcia</b>: només utilitza el desplaçament suau en pàgines en què es pot portar a terme amb un consum moderat de recursos del sistema.</li></ul></html>

en: Font Si&ze
ca@valencia: &Mida de la lletra

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
ca@valencia: Esta és la mida de la lletra relativa que utilitza Konqueror per a mostrar llocs web.

en: M&inimum font size:
ca@valencia: Mida mín&ima de la lletra:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
ca@valencia: Konqueror mai mostrarà text més xicotet que esta mida,<br /> no fent cas de qualsevol altre configuració.

en: &Medium font size:
ca@valencia: Mida &mitjana de la lletra:

en: S&tandard font:
ca@valencia: Lletra es&tàndard:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
ca@valencia: Esta és la lletra utilitzada per a mostrar text normal en una pàgina web.

en: &Fixed font:
ca@valencia: Lletra d'amplària &fixa:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
ca@valencia: Esta és la lletra utilitzada per a mostrar text d'amplària fixa (no proporcional).

en: S&erif font:
ca@valencia: Lletra s&erif:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
ca@valencia: Esta és la lletra utilitzada per a mostrar text marcat com a serif.

en: Sa&ns serif font:
ca@valencia: Lletra de &pal sec:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
ca@valencia: Esta és la lletra utilitzada per a mostrar text marcat com a lletra de pal sec.

en: C&ursive font:
ca@valencia: Lletra &cursiva:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
ca@valencia: Esta és la lletra utilitzada per a mostrar text marcat com a lletra cursiva.

en: Fantas&y font:
ca@valencia: Lletra fantas&ia:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
ca@valencia: Esta és la lletra utilitzada per a mostrar text marcat com a lletra fantasia.

en: Font &size adjustment for this encoding:
ca@valencia: Ajustament de la mida de la lletra per a es&ta codificació:

en: Use Language Encoding
ca@valencia: Utilitza la codificació de l'idioma

en: Default encoding:
ca@valencia: Codificació predeterminada:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
ca@valencia: Trieu la codificació predeterminada que s'utilitzarà; normalment, en tindreu prou amb «Utilitza la codificació de l'idioma» i no ho hauríeu de canviar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cacheEnabled)
en: &Enable cache
ca@valencia: A&ctiva la memòria cau

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, memoryCache)
en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>No emmagatzema la memòria cau en el disc, sinó només en la memòria.</p><p>Activar açò vol dir que la memòria cau s'esborrarà en eixir de Konqueror</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, memoryCache)
en: Keep cache in &memory
ca@valencia: Mantín la &memòria cau en la memòria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Cache size
ca@valencia: Mida de la memòria &cau

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cacheSize)
en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
ca@valencia: L'espai màxim en disc o memòria que la memòria cau pot utilitzar. Quan s'arribe a este llindar, les pàgines antigues s'eliminaran per a crear espai per a les noves

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, cacheSize)
en: Auto
ca@valencia: Automàtica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, useCustomCacheDir)
en: Use a custom directory to keep the cache
ca@valencia: Utilitza un directori personalitzat per a guardar la memòria cau

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, useCustomCacheDir)
en: &Custom cache directory
ca@valencia: Directori &personalitzat de la memòria cau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCachePathLabel)
en: Cache &Directory
ca@valencia: &Directori de la memòria cau

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, customCacheDir)
en: The custom directory to store cache
ca@valencia: El directori personalitzat per a emmagatzemar la memòria cau

en: &Policy
ca@valencia: &Política

en: &Management
ca@valencia: &Gestió

en: End of session
ca@valencia: Final de la sessió

en: Yes
ca@valencia: Sí

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
ca@valencia: Busca dominis o amfitrions remots interactivament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
ca@valencia: Lloc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
ca@valencia: Nom de la galeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
ca@valencia: Suprim&eix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
ca@valencia: Suprimix-ho &tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
ca@valencia: Configura la &política…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
ca@valencia: Torna a ca&rregar la llista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
ca@valencia: Detalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
ca@valencia: Valor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
ca@valencia: Domini:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
ca@valencia: Camí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
ca@valencia: Caduca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
ca@valencia: Seguretat:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
ca@valencia: Canvi de la política de galetes

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
ca@valencia: Política de galetes nova

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
ca@valencia: <qt>Ja existix una política de galetes per a <center><b>%1</b></center> Voleu substituir-la?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
ca@valencia: Duplica la política

en: Replace
ca@valencia: Substituïx

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Activa el funcionament de les galetes. Normalment, voldreu tindre el funcionament de les galetes activat i personalitzar-lo per a adequar-lo a les vostres necessitats de privadesa.</p><p>
    Cal tindre present que si es desactiva el funcionament de les galetes, molts llocs web podrien ser no navegables.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
ca@valencia: Activa les &galetes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Rebutja les galetes anomenades de tercers. Són galetes originades des d'un lloc diferent del que esteu navegant. Per exemple, si visiteu <b>www.exemple.com</b> amb esta opció seleccionada, la configuració només processarà les galetes originades des de www.exemple.com. Es rebutjaran les galetes de qualsevol altre lloc. Açò reduirà les possibilitats que els operadors dels llocs apleguen informació quant als vostres hàbits de navegació diaris.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
ca@valencia: Acce&pta només les galetes del servidor original

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
ca@valencia: <p>
    Accepta automàticament les galetes temporals que expiraran al final de la sessió actual. Estes galetes no es guardaran en el disc dur o dispositiu d'emmagatzematge. En comptes d'açò, se suprimiran quan tanqueu totes les aplicacions que les utilitzen (p. ex., el navegador).</p><p><u>NOTA:</u> Si marqueu esta opció, s'anul·laran les polítiques de galetes de sessió predeterminades i específiques de lloc.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
ca@valencia: Accepta automàt&icament les galetes de sessió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Determina com es gestionaran les galetes rebudes des d'un servidor remot:
    <ul>
    <li><b>Pregunta</b> farà que KDE vos demane confirmació sempre que un servidor vullga establir una galeta.</li>
    <li><b>Accepta</b> farà que s'accepten les galetes sense preguntar.</li>
    <li><b>Accepta fins al final de sessió</b> farà que s'accepten les galetes, però expiraran al final de la sessió.</li>
    <li><b>Rebutja</b> farà que el programa «cookiejar» rebutge totes les galetes que rep.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTA:</u> Les polítiques específiques de domini, les quals es poden establir davall, sempre tenen precedència sobre la política predeterminada.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
ca@valencia: Política predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
ca@valencia: Accep&ta totes les galetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
ca@valencia: Accepta &fins al final de la sessió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
ca@valencia: De&mana confirmació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
ca@valencia: Rebut&ja totes les galetes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Per a afegir una política nova, senzillament cliqueu damunt del botó <b>Afig…</b> i proporcioneu la informació necessària. Per a canviar una política existent, cliqueu damunt del botó <b>Canvia…</b> i trieu la política nova del diàleg de polítiques. Quan es clique damunt del botó <b>Suprimix</b> s'eliminarà la política seleccionada, fent que per a este domini s'utilitze la política predeterminada, mentre que <b>Suprimix-ho tot</b> eliminarà totes les polítiques específiques de lloc.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
ca@valencia: Política de lloc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
ca@valencia: Busca dominis interactivament

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
ca@valencia: Busca…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Llista de llocs per als quals heu establit polítiques de galeta específiques. Les polítiques específiques anul·len els valors de política predeterminada per a estos llocs.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
ca@valencia: Domini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
ca@valencia: Política

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTemplateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
ca@valencia: &Nova…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
ca@valencia: Can&via…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Introduïu l'amfitrió o domini al qual s'aplica esta política, p. ex., <b>www.kde.org</b> o <b>.kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
ca@valencia: Nom del lloc:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
ca@valencia: Introduïu el nom de l'amfitrió o del domini al qual s'aplica esta política, p. ex., kde.org.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Trieu la política desitjada:
    <ul>
    <li><b>Accepta</b> - Permet a este lloc establir galetes</li>
    <li><b>Accepta fins al final de sessió</b> Permet que este lloc establisca galetes, però expiraran al final de la sessió.</li>
    <li><b>Rebutja</b> - Rebutja totes les galetes enviades des d'este lloc</li>
    <li><b>Pregunta</b> - Demana quan es reben galetes des d'este lloc</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
ca@valencia: Política:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
ca@valencia: Accepta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
ca@valencia: Accepta fins al final de la sessió

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
ca@valencia: Rebutja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
ca@valencia: Pregunta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
ca@valencia: <b>Fulls d'estil</b><p>Per a més informació damunt els fulls d'estil en cascada mireu en http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
ca@valencia: <b>Fulls d'estil</b><p>Utilitzeu estos requadros per a determinar com haurà de representar Konqueror els fulls d'estil.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
ca@valencia: Fulls d'estil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
ca@valencia: <b>Utilitza el full d'estil predeterminat</b><p>Trieu esta opció per a utilitzar el full d'estil predeterminat.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
ca@valencia: Utilitza e&l full d'estil predeterminat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
ca@valencia: <b>Fulls d'estil definits per l'usuari</b> <p>Si marqueu esta casella, Konqueror provarà de carregar un full d'estil definit per l'usuari tal com s'especifica en la ubicació inferior. Els fulls d'estil vos permeten modificar completament el mode com es mostren les pàgines web al vostre navegador. El fitxer especificat haurà de contindre un full d'estil vàlid (per a més informació quant als fulls d'estil en cascada consulteu http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
ca@valencia: Utilitza el full d'es&til definit per l'usuari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
ca@valencia: <b>Utilitza el full d'estil d'accessibilitat</b><p> Si trieu esta opció, podreu definir una lletra predeterminada, una mida i un color de lletra amb uns quants clics de ratolí. Senzillament, exploreu el diàleg Personalitza… i trieu les opcions desitjades.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
ca@valencia: Utilitza el full d'estil d'a&ccessibilitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
ca@valencia: Personal&itza…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, customPageBackgroundBox)
en: Custom Page Background
ca@valencia: Fons de pàgina personalitzat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useCustomBackgroundColor)
en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p align="justify">Utilitza un clor de fons personalitzat que s'utilitzarà en les pàgines web. S'utilitza este color:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">quan el color de fons no està definit explícitament a la pàgina o a un full d'estil personalitzat</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">abans de carregar una pàgina web</li></ul><p align="justify">Definir un color de fons personalitzat és força útil si utilitzeu un full d'estil personalitzat que definisca un color de fons per a la pàgina (especialment un color fosc), per a evitar un flaix blanc abans que es carregue la pàgina</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomBackgroundColor)
en: Use custom &background color
ca@valencia: Utilitza un color de &fons personalitzat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customBackgroundColor)
en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>El color de fons personalitzat que s'utilitzarà en les pàgines web</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, addCustomBackgroundToStyleSheet)
en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p align="justify">Afegiu al full d'estil personalitzat (inclòs el full d'estil d'accessibilitat) una regla per a definir tots els colors de fons al color personalitzat que heu triat anteriorment. Açò evita la necessitat d'establir el color de fons tant en el full d'estil com en el diàleg de configuració.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">la regla quedarà anul·lada per altres regles de colors de fons en el full d'estil personalitzat seguint les regles CSS habituals</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">la regla no s'afig realment al fitxer que conté el full d'estil personalitzat; només s'inserix a la còpia que Konqueror manté en la memòria. Açò significa que si utilitzeu el full d'estil en altres navegadors, haureu d'afegir manualment la regla.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addCustomBackgroundToStyleSheet)
en: Add custom background color to stylesheet
ca@valencia: Afig un color de fons personalitzat al full d'estil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
ca@valencia: <b>Família de la lletra</b><p>Una família de la lletra és un grup de lletres que s'assemblen entre si, amb diferents membres que són p. ex., negreta, cursiva o qualsevol altre número de dalt.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
ca@valencia: Família de la lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
ca@valencia: Família base:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
ca@valencia: <p>Esta és la família de la lletra actualment seleccionada</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
ca@valencia: <b>Utilitza la mateixa família per a tot el text</b><p>Trieu esta opció per a modificar els tipus lletra personalitzats en favor de la lletra base.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
ca@valencia: Utilitza la mateixa família per a tot el text

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
ca@valencia: Mida de la lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
ca@valencia: Mi&da de la lletra base:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
ca@valencia: <b>Utilitza la mateixa mida per a tots els elements</b><p>Trieu esta opció per a modificar les mides personalitzades de les lletres en favor de la mida de les lletres base. Totes les lletres es mostraran amb la mateixa mida.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
ca@valencia: Utilitza la mateixa &mida per a tots els elements

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
ca@valencia: <b>Negre sobre blanc</b><p>Açò és el que normalment se sol veure.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
ca@valencia: &Negre sobre blanc

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
ca@valencia: <b>Blanc sobre negre</b><p>Este és el vostre esquema clàssic de color invers.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
ca@valencia: &Blanc sobre negre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
ca@valencia: <b>Personalitza</b><p>Trieu esta opció per a definir un color per a la lletra predeterminada.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
ca@valencia: &Personalitza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
ca@valencia: <b>Fons</b><p>Este color de fons és el que es mostrarà darrere del text predeterminat. Una imatge de fons el substituirà.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
ca@valencia: &Fons:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
ca@valencia: <b>Fons</b><p>Ací està la possibilitat d'habilitar la selecció d'un fons predeterminat personalitzat.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
ca@valencia: <b>Utilitza el mateix color per a tot el text</b><p>Trieu esta opció per a aplicar la vostra elecció del color a la lletra predeterminada així com a qualsevol de les lletres especificades en un full d'estil.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
ca@valencia: Utilitza el mateix color per a tot el text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
ca@valencia: <b>Color primer pla</b><p>El color de primer pla és el color amb què es dibuixarà el text.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
ca@valencia: &Text:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
ca@valencia: <b>Imatges</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
ca@valencia: <b>Suprimix les imatges</b><p>En seleccionar açò s'evitarà que Konqueror carregue les imatges.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
ca@valencia: Sup&rimix les imatges

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
ca@valencia: <b>Suprimix les imatges de fons</b><p>En seleccionar açò s'evitarà que Konqueror carregue les imatges de fons.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
ca@valencia: Suprimix les imatges de fons

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
ca@valencia: <h1>Fulls d'estil de Konqueror</h1> Este mòdul us permetrà aplicar el vostre propi configuració de colors i lletres a Konqueror utilitzant els fulls d'estil (CSS). Podreu especificar opcions o aplicar el vostre propi full d'estil apuntant cap a esta ubicació.<br /> Cal tindre present que estes opcions sempre tindran preferència per damunt de les especificades per l'autor del lloc. Açò podria ser útil per a gent amb deficiències visuals o per a pàgines web que són illegibles per culpa d'un mal disseny.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
ca@valencia: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Capçalera 1</h1>
    <h2>Capçalera 2</h2>
    <h3>Capçalera 3</h3>
    
    <p>Els fulls d'estil definits per l'usuari
    permeten una millor accessibilitat a les
    persones amb discapacitats visuals.</p>
    
    </body>
    </html>

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
ca@valencia: Específic de do&mini

en: Host/Domain
ca@valencia: Amfitrió o domini

en: De&lete
ca@valencia: Sup&rimix

en: &Import...
ca@valencia: &Importa…

en: &Export...
ca@valencia: &Exporta…

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
ca@valencia: Cliqueu damunt d'este botó per a afegir manualment una política específica per a un amfitrió o domini.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
ca@valencia: Cliqueu damunt d'este botó per a canviar la política per a un amfitrió o domini seleccionat en el quadro de llista.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
ca@valencia: Cliqueu damunt d'este botó per a suprimir la política per a un amfitrió o domini seleccionat en el quadro de llista.

en: You must first select a policy to be changed.
ca@valencia: Primer heu de triar la política que voleu canviar.

en: You must first select a policy to delete.
ca@valencia: Primer heu de triar la política que voleu suprimir.

en: Use Global
ca@valencia: Ús global

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
ca@valencia: Política nova de JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
ca@valencia: Canvi de la política de JavaScript

en: JavaScript policy:
ca@valencia: Política de JavaScript:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
ca@valencia: Tria una política de JavaScript per a l'amfitrió o domini d'amunt.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
ca@valencia: Polítiques de JavaScript específiques del domini

en: Enable filters
ca@valencia: Habilita els filtres

en: Hide filtered images
ca@valencia: Oculta les imatges filtrades

en: Manual Filter
ca@valencia: Filtre manual

en: Search:
ca@valencia: Busca:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
ca@valencia: <qt>Expressió de filtre (p. ex., <tt>http://www.exemple.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">més informació</a>):

en: Automatic Filter
ca@valencia: Filtre automàtic

en: Automatic update interval:
ca@valencia: Interval d'actualització automàtica:

en:  day |  days
ca@valencia[0]:  dia
ca@valencia[1]:  dies

en: Insert
ca@valencia: Inserix

en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Import...
ca@valencia: Importa…

en: Export...
ca@valencia: Exporta…

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
ca@valencia: <qt>Més informació quant a <a href="importhelp">importa format</a>, <a href="exporthelp">exporta format</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
ca@valencia: Habilita o inhabilita els filtres AdBlocK. Quan està habilitat, perquè funcione el bloqueig cal haver definit un conjunt d'expressions URL en la llista de filtres.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
ca@valencia: Quan està habilitat, les imatges blocades s'eliminaran completament de la pàgina. Altrament, s'emprarà una imatge substitutòria de bloqueig.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
ca@valencia: Esta és la llista dels filtres d'URL que s'aplicaran a totes les imatges incrustades i als objectes multimèdia.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
ca@valencia: <qt><p>Introduïu una expressió per a filtrar. Els filtres es poden definir com:<ul><li>un comodí a l'estil de l'intèrpret d'ordres, p. ex., <tt>http://www.exemple.com/ads*</tt>, es poden utilitzar els comodins <tt>*?[]</tt></li><li>una expressió regular completa circumdant la cadena amb «<tt>/</tt>», p. ex., <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Qualsevol cadena de filtre es pot precedir amb «<tt>@@</tt>» per a permetre (llista blanca) qualsevol URL coincident, que té prioritat sobre qualsevol filtre bloquejant (llista negra).

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
ca@valencia: <qt><p>El format d'importació de filtres és un fitxer de text. S'ignoren les línies en blanc, les línies de comentari que comencen per «<tt>!</tt>» i la línia de capçalera <tt>[AdBlock]</tt>. Qualsevol altra línia s'afig com a una expressió de filtre.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
ca@valencia: <qt><p>El format d'exportació de filtres és un fitxer de text. El fitxer comença amb una línia de capçalera <tt>[AdBlock]</tt>, i després seguixen tots els filtres, cada un en una línia separada.

en: Import Filters
ca@valencia: Importa els filtres

en: Export Filters
ca@valencia: Exporta els filtres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, templates)
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
ca@valencia: Inseriu una pàgina d'inici personalitzada

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
ca@valencia: Quan es crea una pes&tanya nova

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
ca@valencia: Mostra la pàgina d'introducció

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Speed Dial
ca@valencia: Mostra el marcador ràpid

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
ca@valencia: Mostra la meua pàgina d'inici

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
ca@valencia: Mostra una pàgina en blanc

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
ca@valencia: Mostra les meues adreces d'interés

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
ca@valencia: Trieu la pàgina inicial

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
ca@valencia: Este és l'URL de la pàgina web que Konqueror mostrarà en iniciar-se.

en: Home page:
ca@valencia: Pàgina inicial:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
ca@valencia: Trieu la pàgina inicial

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
ca@valencia: Este és l'URL de la pàgina web on anirà Konqueror quan es prema el botó «Inici».

en: Default web browser engine:
ca@valencia: Motor de navegació web predeterminada:

en: When splitting a view
ca@valencia: En dividir una vista

en: Always duplicate current view
ca@valencia: Duplica sempre la vista actual

en: Duplicate current view only for local files
ca@valencia: Duplica la vista actual només per als fitxers locals

en: When starting up, restore state from last time
ca@valencia: En iniciar, restaura l'estat de l'última vegada

en: Boo&kmarks
ca@valencia: &Punts

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
ca@valencia: Pregunta pel nom i la carpeta en afegir adreces d'interés

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
ca@valencia: Si està marcada, Konqueror us permetrà canviar el títol de l'adreça d'interés i triar una carpeta on guardar-la quan afegiu una adreça d'interés nova.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
ca@valencia: Mostra només les adreces marcades en la barra d'eines d'adreces d'interés

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
ca@valencia: Si està marcada, Konqueror mostrarà en la barra d'eines d'adreces d'interés només aquelles adreces d'interés que heu marcat per a ser mostrats en l'editor d'adreces d'interés.

note: i18n("Form Com&pletion"), widget()); m_pFormCompletionCheckBox->setCheckable(true); QFormLayout *laygroup2 = new QFormLayout(m_pFormCompletionCheckBox);
en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
ca@valencia: Si està marcada, Konqueror recordarà les dades que introduïu als formularis web i els suggerirà en camps similars per a tots els formularis.

en: &Maximum completions:
ca@valencia: Complecions &màximes:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
ca@valencia: Ací podeu seleccionar quants valors recordarà Konqueror per a un camp de formulari.

en: Mouse Beha&vior
ca@valencia: &Comportament del ratolí

en: M&iddle click opens URL in selection
ca@valencia: El clic del m&ig obri l'URL de la selecció

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
ca@valencia: Si està marcada, podreu obrir l'URL de la selecció clicant amb el botó del mig damunt d'una vista de Konqueror.

en: Right click goes &back in history
ca@valencia: El clic dret va &arrere en l'historial

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
ca@valencia: Si està marcada, podreu retrocedir en l'historial fent clic dret damunt d'una vista de Konqueror. Per a accedir al menú contextual, premeu el botó dret del ratolí i moveu-lo.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
ca@valencia: Habilita l'activació de les tecles d'accessibilitat amb la &tecla «Ctrl»

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
ca@valencia: En prémer la tecla «Ctrl» en visualitzar les pàgines web s'activen les tecles d'accessibilitat. En desmarcar esta casella s'inhabilitarà esta característica d'accessibilitat. (Cal reiniciar Konqueror perquè els canvis siguen efectius).

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
ca@valencia: Envia la capçalera DNT per a indicar a les pàgines web que no voleu ser seguits

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
ca@valencia: <p>Marqueu esta casella si voleu informar a un lloc web que no voleu que els vostres hàbits de navegació se seguisquen.</p><p><strong>Avís:</strong> Esta capçalera es considera obsoleta, i per tant, segurament la majoria de les pàgines web la ignoraran.</p>

en: Offer to save website passwords
ca@valencia: Permet guardar les contrasenyes dels llocs web

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
ca@valencia: Desmarqueu esta casella per a evitar que se vos sol·licite guardar les contrasenyes web

en: Display online PDF files using WebEngine
ca@valencia: Mostra els fitxers PDF en línia utilitzant WebEngine

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
ca@valencia: Desmarqueu esta casella per a mostrar fitxers PDF en línia tal com s'ha configurat a Configuració del sistema

en: Always display files from web pages in a new tab
ca@valencia: Mostra sempre els fitxers d'una pàgina web en una pestanya nova

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
ca@valencia: <p>Quan es mostren en fitxers des d'enllaços cap a pàgines web a Konqueror, utilitza sempre una pestanya nova

en: Ena&ble JavaScript globally
ca@valencia: Habilita JavaScri&pt globalment

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
ca@valencia: Habilita l'execució de scripts escrits amb ECMA-Script (també conegut com a JavaScript) que poden estar continguts dins de les pàgines HTML. Cal tindre present, que, com amb qualsevol navegador, l'habilitació de llenguatges de script pot ser un problema de seguretat.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
ca@valencia: Ací podeu establir polítiques específiques de JavaScript per a qualsevol amfitrió o domini en particular. Per a afegir una política nova, senzillament cliqueu damunt del botó <i>Nova…</i> i empleneu la informació que vos demana el diàleg. Per a canviar una política existent, cliqueu damunt del botó <i>Canvia…</i> i trieu una política nova des del diàleg. Quan es clique damunt <i>Suprimix</i> s'eliminarà la política seleccionada, fent que s'utilitze la configuració de política predeterminada per a este domini. Els botons <i>Importa</i> i <i>Exporta</i> vos permeten compartir amb facilitat les vostres polítiques amb d'altra gent, deixant-vos guardar-les i recuperar-les des d'un fitxer zip.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
ca@valencia: <p>Este quadro conté els dominis i amfitrions per als quals heu establit una política de JavaScript específica. Esta política s'utilitzarà en comptes de la política predeterminada per tal d'habilitar o inhabilitar JavaScript a les pàgines enviades per estos dominis o amfitrions.</p><p>Trieu una política i utilitzeu els controls a la dreta per a modificar-la.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ca@valencia: Cliqueu damunt d'este botó per a triar el fitxer que conté les polítiques de JavaScript. Estes polítiques es barrejaran amb les ja existents. Les entrades duplicades s'ignoraran.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ca@valencia: Cliqueu damunt d'este botó per a guardar la política de JavaScript a un fitxer zip. El fitxer, anomenat <b>javascript_policy.tgz</b>, es guardarà al lloc que trieu.

en: Global JavaScript Policies
ca@valencia: Polítiques globals de JavaScript

en: Open new windows:
ca@valencia: Obri finestres noves:

en: Use global
ca@valencia: Ús global

en: Use setting from global policy.
ca@valencia: Utilitza la configuració de la política global.

en: Allow
ca@valencia: Permet

en: Accept all popup window requests.
ca@valencia: Accepta totes les peticions de finestres emergents.

en: Prompt every time a popup window is requested.
ca@valencia: Pregunta cada vegada que es demana una finestra emergent.

en: Deny
ca@valencia: Denega

en: Reject all popup window requests.
ca@valencia: Rebutja totes les peticions de finestres emergents.

en: Smart
ca@valencia: Intel·ligent

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
ca@valencia: Accepta peticions de finestres emergents només quan els enllaços siguen activats explícitament mitjançant un clic del ratolí o una operació del teclat.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
ca@valencia: Si desmarqueu esta opció, Konqueror no interpretarà l'ordre de JavaScript <i>window.open()</i>. Açò és útil si soleu visitar llocs que fan ús extensiu d'esta ordre per a mostrar finestres emergents de publicitat.<br /><br /><b>Nota:</b> En desmarcar esta opció potser també fareu malbé alguns llocs que requerixen <i>window.open()</i> per a funcionar correctament. Utilitzeu esta característica amb compte.

en: Resize window:
ca@valencia: Amidament de la finestra:

en: Allow scripts to change the window size.
ca@valencia: Permetre als scripts canviar la mida de la finestra.

en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
ca@valencia: Ignora els intents dels scripts per a canviar la mida de la finestra. La pàgina web <i>creurà</i> que ha canviat la mida, però la finestra real no se'n veurà afectada.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ca@valencia: Alguns llocs web intenten canviar la mida de la finestra emprant <i>window.resizeBy()</i> o <i>window.resizeTo()</i>. Esta opció especifica el tractament d'estos intents.

en: Move window:
ca@valencia: Moviment de la finestra:

en: Allow scripts to change the window position.
ca@valencia: Permetre als scripts canviar la posició de la finestra.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
ca@valencia: Ignora els intents dels scripts per a canviar la posició de la finestra. La pàgina web <i>creurà</i> que l'ha mogut, però la finestra real no se'n veurà afectada.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ca@valencia: Alguns llocs web intenten canviar la posició de la finestra emprant <i>window.moveBy()</i> o <i>window.moveTo()</i>. Esta opció especifica el tractament d'estos intents.

en: Focus window:
ca@valencia: Focus de la finestra:

en: Allow scripts to focus the window.
ca@valencia: Permetre als scripts focalitzar la finestra.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
ca@valencia: Ignora els intents dels scripts per a obtindre el focus de la finestra. La pàgina web <i>creurà</i> que l'ha obtingut, però el focus real no se'n veurà afectat.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
ca@valencia: Alguns llocs web intenten establir el focus de la finestra del navegador emprant <i>window.focus()</i>. Usualment, açò permet moure una finestra al davant interrompent d'esta manera d'altres accions que puga estar realitzant l'usuari en aquell moment. Esta opció especifica el tractament d'estos intents.

en: Modify status bar text:
ca@valencia: Modifiqueu el text en la barra d'estat:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
ca@valencia: Permetre als scripts canviar el text en la barra d'estat.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
ca@valencia: Ignora els intents dels scripts de canviar el text en la barra d'estat. La pàgina web <i>creurà</i> que l'ha canviat, però el text real no se'n veurà afectat.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
ca@valencia: Alguns llocs web intenten canviar el text en la barra d'estat emprant <i>window.status</i> o <i>window.defaultStatus</i>, de manera que algunes vegades impedixen veure els URL reals d'alguns enllaços. Esta opció especifica el tractament d'estos intents.

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
ca@valencia: Polítiques específiques de domini

en: &Host or domain name:
ca@valencia: Nom de l'am&fitrió o domini:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
ca@valencia: Introduïu el nom d'un amfitrió (com ara www.kde.org) o un domini, començant amb un punt (com ara .kde.org o .org)

en: You must first enter a domain name.
ca@valencia: Primer heu d'introduir un nom de domini.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsOptions)
en: Tabs Behavior
ca@valencia: Comportament de les pestanyes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Aspect
ca@valencia: Aspecte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
ca@valencia: Esta opció tan sols mostrarà la barra de pestanyes si hi ha dues o més pestanyes obertes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
ca@valencia: Oculta la barra de pestanyes si tan sols n'hi ha una d'oberta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab bar position
ca@valencia: Posició de la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Choose where to display the tabs bar
ca@valencia: Trieu a on mostrar la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Above contents
ca@valencia: Sobre el contingut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Below contents
ca@valencia: Davall el contingut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Left of contents
ca@valencia: Esquerra del contingut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Right of contents
ca@valencia: Dreta del contingut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Usage
ca@valencia: Ús

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
ca@valencia: Obrirà una pestanya nova en comptes d'una finestra nova en diverses situacions, com ara en triar un enllaç o una carpeta amb el botó del mig del ratolí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
ca@valencia: Obri els en&llaços en una pestanya nova en comptes d'una finestra nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
ca@valencia: Siga o no un emergent de JavaScript, si estan permesos s'hauran d'obrir en una pestanya nova o en una finestra nova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
ca@valencia: Obri els &emergents en una pestanya nova en comptes d'una finestra nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
ca@valencia: Quan cliqueu un URL en un altre programa KDE o crideu al kfmclient per a obrir un URL, es buscarà un Konqueror no minimitzat a l'escriptori actual, i si se'n troba un, s'hi obrirà l'URL com una pestanya nova. Altrament, s'obrirà una finestra nova de Konqueror amb l'URL requerit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
ca@valencia: Obri com a pestanya a Konqueror existent quan es cride externament un URL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: New Tab Behavior
ca@valencia: Comportament de les pestanyes noves

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Açò obrirà una pestanya nova en segon pla, en lloc del primer pla.</p><p>Premeu <span style=" font-family:'Fira Code';">majúscules</span> en obrir una pestanya nova per a invertir este comportament</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
ca@valencia: O&bri les noves pestanyes al darrere

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
ca@valencia: Obrirà una pestanya nova oberta des d'una pàgina després de la pestanya actual, en comptes de després de l'última pestanya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
ca@valencia: Obri una pestanya &nova després de l'actual

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Closing
ca@valencia: Tancament

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: This will display close buttons inside each tab.
ca@valencia: Mostrarà els botons de tancar dins de cada pestanya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
ca@valencia: Mo&stra botó de tancar a les pestanyes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
ca@valencia: Quan es clique damunt d'una pestanya amb el botó del mig o la roda del ratolí, es tancarà esta pestanya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
ca@valencia: Tanca la pestanya amb un clic del mig

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
ca@valencia: Açò vos preguntarà si esteu segur de voler tancar una finestra quan té múltiples pestanyes obertes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
ca@valencia: Confirma en tancar finestres amb múltiples pestan&yes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
ca@valencia: En marcar açò la pestanya utilitzada o oberta prèviament s'activarà quan tanqueu la pestanya activa actualment, en comptes de la que hi ha a la dreta de la pestanya actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
ca@valencia: Activa la pestanya utilitzada prèviament en tancar la pestanya actual

[ctx: @title:window Title of dialog to choose name to given to new User Agent]
en: Choose User Agent name
ca@valencia: Trieu un nom d'Agent d'Usuari

[ctx: Name of the new User Agent]
en: User Agent name
ca@valencia: Nom d'Agent d'Usuari

en: there are templates with empty names
ca@valencia: hi ha plantilles amb noms buits

en: there are multiple templates with the same name
ca@valencia: hi ha múltiples plantilles amb el mateix nom

[ctx: The user gave a custom user agent string an empty or duplicate name]
en: Invalid user agent names:
ca@valencia: Noms d'agent d'usuari no vàlids:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, customUABox)
en: Existing identifications
ca@valencia: Identificacions existents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, templates)
en: Content
ca@valencia: Contingut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editTemplateBtn)
en: &Edit...
ca@valencia: &Edita…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameTemplateBtn)
en: &Rename...
ca@valencia: Ca&nvia el nom…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicateTemplateBtn)
en: Du&plicate...
ca@valencia: Du&plica…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTemplateBtn)
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useTemplateBtn)
en: Choose &selected identification
ca@valencia: Trieu la identificació &seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useDefaultUA)
en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Si està marcada, desactiva la tria d'una identificació personalitzada i utilitza la predeterminada</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDefaultUA)
en: Use &default identification
ca@valencia: Utilitza la identificació pre&determinada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Custom identification
ca@valencia: Identificació &personalitzada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userAgentString)
en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>La identificació del navegador que s'emprarà quan la identificació predeterminada estiga inhabilitada.</p><p>Podeu introduir-la manualment o començar amb una de la llista i canviar-la segons les vostres necessitats.</p></body></html>
