konqueror - en to ca@valencia translation catalogue (9 entries)

en: Temporary Download Directory
ca@valencia: Directori temporal de baixades

en: Choose Custom Download Directory...
ca@valencia: Trieu un directori temporal de baixades…

en: Choose a custom directory to use when downloading URLs from this window, temporarily overriding the default one
ca@valencia: Trieu un directori temporal que s'utilitzarà en baixar URL des d'esta finestra, substituint temporalment el predeterminat

[ctx: @action:inmenu stop using a temporary download directory]
en: Stop Using Temporary Download Directory
ca@valencia: Para l'ús del directori temporal de baixades

en: Use the default download directory instead of a custom one (only for this window)
ca@valencia: Utilitza el directori predeterminat de baixades en lloc del personalitzat (només per a esta finestra)

en: Temporary save directory
ca@valencia: Directori temporal de guardada

en: Choose Temporary Save Directory
ca@valencia: Trieu un directori temporal de guardada

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines extra
