dirfilterplugin - en to cs translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
cs: Skrýt panel pro filtrování

[ctx: @label:textbox]
en: F&ilter:
cs: F&iltr

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
cs: Filtrovat podle t&ypu

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
cs: Filtrování položek podle typu.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
cs: Zobrazit panel pro filtrování

en: Use Multiple Filters
cs: Použít vícenásobné filtry

en: Show Count
cs: Zobrazit počet

en: Reset
cs: Obnovit

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
cs: &Nástroje

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
cs: Extra nástrojový panel
