konqueror - en to cs translation catalogue (270 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
cs: Webový prohlížeč, správce souborů a prohlížeč dokumentů.

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
cs: (c) 1999-2016, vývojáři Konqueroru

en: Current maintainer
cs: Současný správce

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
cs: Vývojář (framework, komponenty, JavaScript, I/O knihovny) a dřívější správce

en: Developer (framework, parts)
cs: Vývojář (základ aplikace, komponenty)

en: Developer (framework)
cs: Vývojář (základ aplikace)

en: Developer
cs: Vývojář

en: Developer (List views)
cs: Vývojář (seznamy)

en: Developer (List views, I/O library)
cs: Vývojář (seznamy, I/O knihovna)

en: Developer (HTML rendering engine)
cs: Vývojář (HTML engine)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
cs: Vývojář (HTML engine, I/O knihovny)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
cs: Vývojář (HTML engine, I/O knihovny, rámec testování chyb)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
cs: Vývojář (HTML engine, JavaScript)

en: Apple Safari Developers
cs: Vývojáři Apple Safari

en: Developer (JavaScript)
cs: Vývojář (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
cs: Vývojář (podpora Java appletů a jiných objektů)

en: Developer (I/O library)
cs: Vývojář (I/O knihovny)

en: Developer (Java applet support)
cs: Vývojář (podpora Java appletů)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
cs: Vývojář (správce bezpečnosti pro Java 2 a další velká
    vylepšení podpory pro Java applety)

en: Developer (Netscape plugin support)
cs: Vývojář (podpora Netscape modulů)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
cs: Vývojář (SSL, podpora Netscape modulů)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
cs: Vývojář (I/O knihovny, podpora ověření)

en: Graphics/icons
cs: Grafika/ikony

en: KFM author
cs: Autor KFM

en: Developer (navigation panel framework)
cs: Vývojář (základ navigačního panelu)

en: Developer (misc stuff)
cs: Vývojář (různé)

en: Developer (AdBlock filter)
cs: Vývojář (blokování reklam)

en: Start without a default window, when called without URLs
cs: Spustit bez implicitního okna, pokud je zavoláno bez URL

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
cs: Načíst dopředu pro pozdější použití. Tento režim nepodporuje URL na příkazové řádce.

en: profile
cs: profil

en: List available sessions
cs: Vypsat dostupná sezení

en: Session to open
cs: Sezení k otevření

en: session
cs: sezení

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
cs: Typ MIME pro toto URL (např. text/html anebo inode/adresář)

en: mimetype
cs: Typ MIME

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
cs: Komponenta k použití (např. khtml nebo kwebkitpart)

en: service
cs: služba

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
cs: Pro URL, která odkazují na soubory, otevře odpovídající adresář a označí soubor namísto jeho otevření.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
cs: Soubory/URL otevřené aplikací budou po použití smazány

en: Location to open
cs: Umístění k otevření

en: no name
cs: beze jména

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
cs: Nastavit rozšíření

en: Extensions
cs: Rozšíření

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
cs: Nastala chyba při načítání modulu %1
    Diagnostika je:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
cs: Zaškrtnutím tohoto políčka na alespoň dvou pohledech nastaví tyto pohledy jako 'svázané'. Pak při změně adresáře v jednom pohledu způsobí automatickou obnovu svázaných pohledů tak, aby zobrazovaly obsah aktuálního adresáře. To je užitečné zvláště v případě různých typů pohledů, jako je stromový pohled s pohledem s ikonami nebo podrobným pohledem, případně oknem emulátoru terminálu.

en: Close View
cs: Zavřít pohled

en: Stalled
cs: Zamrzlé

en: Preview &in %1
cs: Náh&led v %1

en: Show %1
cs: Zobrazit: %1

[ctx: @title:window]
en: History
cs: Historie

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
cs: Setřídit

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
cs: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Naposledy navštíveno: %2<br />Poprvé navštíveno: %3<br />Počet návštěv: %4</qt>

en: Local
cs: Místní

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Open in New &Window
cs: Otevřít v novém &okně

en: Open in New Tab
cs: Otevřít v nové kartě

en: Open in Current Tab
cs: Otevřít v současné kartě

en: &Copy Link Address
cs: &Kopírovat adresu odkazu

en: &Remove Entry
cs: Odst&ranit položku

en: C&lear History
cs: V&yčistit historii

en: &Preferences...
cs: &Předvolby...

en: By &Name
cs: Podle jmé&na

en: By &Date
cs: Podle &data

en: Search in history
cs: Hledat v historii

en: Do you really want to clear the entire history?
cs: Opravdu si přejete smazat celou historii?

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
cs: Smazat historii?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
cs: Probíhá načítání...

en: Access denied
cs: Odmítnut přístup

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Canceled.
cs: Zrušeno.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
cs: Tato stránka obsahuje změny, které nebyly odeslány.
    Nový načtením stránky o tyto změny přijdete.

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
cs: Zahodit změny?

en: &Discard Changes
cs: Zaho&dit změny

en: Home Folder
cs: Domovská složka

en: Home
cs: Domů

en: Navigate to your 'Home Folder'
cs: Přesun do domovské složky

en: Navigate to your local 'Home Folder'
cs: Přesun do místní domovské složky

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
cs: Domovská stránka

en: Navigate to your 'Home Page'
cs: Přesun na domovskou stránku

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
cs: <html>Přesun na domovskou stránku.<br /><br />V <b>Ovládacím centru prostředí KDE</b> v <b>Nastavení správce souborů</b> je možné nastavit cestu k vaší domovské složce nebo URL.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
cs: Tato karta obsahuje změny, které nebyly odeslány.
    Oddělením karty o tyto změny přijdete.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
cs: Tento pohled obsahuje změny, které nebyly odeslány.
    Uzavřením pohledu o tyto změny přijdete.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
cs: Tato karta obsahuje změny, které nebyly odeslány.
    Uzavřením karty o tyto změny přijdete.

en: Do you really want to close all other tabs?
cs: Opravdu si přejete zavřít všechny ostatní karty?

en: Close &Other Tabs
cs: Zavřít &ostatní karty

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
cs: Potvrzení zavření ostatních karet

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
cs: Tato karta obsahuje změny, které nebyly odeslány.
    Uzavřením ostatních karet o tyto změny přijdete.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
cs: Tato karta obsahuje změny, které nebyly odeslány.
    Obnovením všech karet o tyto změny přijdete.

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
cs: Zadat cíl

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
cs: <qt><b>%1</b> je neplatný</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
cs: Kopírovat zvolené soubory z %1 do:

en: Move selected files from %1 to:
cs: Přesunout zvolené soubory z %1 do:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
cs: Vyprázdnit historii uzavřených položek

en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: Manage...
cs: Spravovat...

en: New &Window
cs: Nové &okno

en: &Duplicate Window
cs: &Duplikovat okno

en: Send &Link Address...
cs: Pos&lat adresu odkazu...

en: S&end File...
cs: Poslat sou&bor...

en: &Open Location
cs: &Otevřít umístění

en: &Open File...
cs: Otevřít sou&bor...

en: &Find File...
cs: Na&jít soubor...

en: Lock to Current Location
cs: Zamknout na současném umístění

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
cs: Svázat po&hled

en: &Up
cs: &Nahoru

en: Closed Items
cs: Uzavřené položky

en: Sessions
cs: Sezení

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
cs: Nejčastěji navštěvované

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
cs: Naposledy navštívené

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
cs: Zobrazit historii

en: Configure Extensions...
cs: Nastavit rozšíření...

en: Configure Spell Checking...
cs: Nastavit kontrolu pravopisu...

en: Split View &Left/Right
cs: Rozdělit pohled vertiká&lně

en: Split View &Top/Bottom
cs: Rozdělit pohled vo&dorovně

en: &New Tab
cs: &Nová karta

en: &Duplicate Current Tab
cs: &Duplikovat současnou kartu

en: Detach Current Tab
cs: Vytrhnout současnou kartu

en: &Close Active View
cs: Zavřít a&ktivní pohled

en: Close Current Tab
cs: Zavřít současnou kartu

en: Activate Next Tab
cs: Aktivovat následující kartu

en: Activate Previous Tab
cs: Aktivovat předchozí kartu

en: Activate Tab %1
cs: Aktivovat kartu %1

en: Move Tab Left
cs: Přesunout kartu doleva

en: Move Tab Right
cs: Přesunout kartu doprava

en: Dump Debug Info
cs: Vypsat ladicí informace

en: &Reload
cs: O&bnovit

en: &Reload All Tabs
cs: Znovu načíst všechny ka&rty

en: &Force Reload
cs: V&ynutit obnovení

en: L&ocation:
cs: U&místění:

en: Location Bar
cs: Panel umístění

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
cs: <html>Panel umístění<br /><br />Zadejte webovou adresu nebo vyhledávací řetězec.</html>

en: Clear Location Bar
cs: Vyprázdnit panel s umístěním

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
cs: <html>Smazat panel umístění<br /><br />Smaže obsah panelu umístění.</html>

en: &Bookmarks
cs: &Záložky

en: Kon&queror Introduction
cs: Úvod do Kon&queroru

en: Go
cs: Přejít

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
cs: <html>Přejít<br /><br />Přejde na stránku, která byla zadána do panelu umístění.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
cs: <html>Vstoupit do nadřazené složky<br /><br />Například pokud je současná složka file:/home/%1, kliknutím na toto tlačítko se dostanete do file:/home</html>

en: Enter the parent folder
cs: Vstoupit do nadřazené složky

en: Move backwards one step in the browsing history
cs: Přesun v historii o jeden krok zpět

en: Move forward one step in the browsing history
cs: Přesun v historii o jeden krok vpřed

en: Move backwards one step in the closed tabs history
cs: Přesun v historii uzavřených karet o jeden krok zpět

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
cs: <html>Znovu načíst aktuální dokument<br /><br />Toto může být potřeba například pro opětovné načtení webové stránky, pokud byla od posledního načtení změněna.</html>

en: Reload the currently displayed document
cs: Znovu načíst aktuální dokument

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
cs: <html>Znovu načíst všechny dokumenty v kartách<br /><br />Toto může být potřeba například pro opětovné načtení webové stránky, pokud byla od posledního načtení změněna.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
cs: Znovu načíst všechny dokumenty v kartách

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
cs: <html>Zastavit načítání dokumentu<br /><br />Všechny síťové přenosy budou zastaveny a Konqueror zobrazí obsah, který do daného okamžiku obdržel.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
cs: <html>Znovu načíst aktuální dokument<br /><br />Toto může být potřeba například pro opětovné načtení webové stránky, pokud byla od posledního načtení změněna. Všechny obrázky na stránce se znovu stáhnou, i když jsou v mezipaměti.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
cs: Vynutit si opětovné načtení aktuálně zobrazeného dokumentu a všech obrázků

en: Stop loading the document
cs: Zastavit načítání dokumentu

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
cs: <html>Stiskněte toto tlačítko k vyjmutí aktuálně vybraného textu nebo položek a jeho přenesení do systémové schránky.<br /><br />Toto zpřístupní příkaz <b>Vložit</b> i ostatním aplikacím KDE.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
cs: Přesunout vybraný text nebo položky do schránky

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
cs: <html>Stiskněte toto tlačítko ke zkopírování aktuálně vybraného textu nebo položek a přenesení do systémové schránky.<br /><br />Toto zpřístupní příkaz <b>Vložit</b> i ostatním aplikacím KDE.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
cs: Kopírovat vybraný text nebo položky do schránky

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
cs: <html>Stiskněte toto tlačítko k vložení dříve vyjmutého nebo zkopírovaného obsahu úschovné schránky<br /><br />Toto také funguje pro text zkopírovaný nebo vyjmutý z jiných aplikací KDE.</html>

en: Paste the clipboard contents
cs: Vložit obsah schránky

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
cs: <html>Vytisknout aktuální dokument<br /><br />Bude otevřen dialog, kde můžete nastavit různé volby, jako počet kopií dokumentu, zvolenou tiskárnu atd.<br /><br />Tento dialog také umožňuje přístup ke speciálním tiskovým službám KDE jako je přímé vytvoření PDF souboru z dokumentu.</html>

en: Print the current document
cs: Vytisknout aktuální dokument

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
cs: V zamčeném pohledu není možné změnit složku. Použijte v kombinaci se 'svázanými pohledy' k prozkoumávání mnoha souborů z jedné složky

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
cs: Nastaví pohled jako 'svázaný'. Svázaný pohled následuje změny složky provedené v ostatních svázaných pohledech.

en: &Inspect Current Page
cs: P&rocházet současnou stránku

en: Shows the developer tools for the current page
cs: Zobrazit vývojářské nástroje pro současnou stránku

en: Copy &Files...
cs: &Kopírovat soubory...

en: M&ove Files...
cs: Přesun&out soubory...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
cs: Vyžádali jste si otevření více než 20 záložek v kartách. Toto může chvíli trvat. Pokračovat?

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
cs: Otevřít složku záložek v kartách

[ctx: @action:button]
en: Open
cs: Otevřít

en: Open in T&his Window
cs: Otevřít v tomto o&kně

en: Open the document in current window
cs: Otevřít dokument v současném okně

en: Open the document in a new window
cs: Otevřít dokument v novém okně

en: Open in &New Tab
cs: Otevřít v &nové kartě

en: Open the document in a new tab
cs: Otevřít dokument v nové kartě

en: &Open With
cs: &Otevřít pomocí

en: Open with %1
cs: Otevřít pomocí %1

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
cs: Režim zob&razení

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
cs: V tomto okně máte otevřeno několik karet, přejete si opravdu skončit?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
cs: Potvrzení

en: C&lose Current Tab
cs: Z&avřít současnou kartu

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
cs: Tato karta obsahuje změny, které nebyly odeslány.
    Uzavřením okna o tyto změny přijdete.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
cs: Tato stránka obsahuje změny, které nebyly odeslány.
    Uzavřením okna o tyto změny přijdete.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
cs: Váš postranní panel není funkční nebo přístupný.  Nový záznam nemůže být přidán.

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
cs: Postranní webový panel

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
cs: Přidat nové webové rozšíření "%1" do vašeho postranního panelu?

en: Add
cs: Přidat

en: Do Not Add
cs: Nepřidávat

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
cs: Zdá se, že je něco špatně nastaveno. Asociovali jste Konqueror s typem %1, ale Konqueror s tímto typem neumí zacházet.

en: Unsupported proxy configuration
cs: Nepodporované nastavení proxy

en: Don't use a proxy
cs: Nepoužívat proxy

en: Show proxy configuration dialog
cs: Zobrazit konfigurační dialog proxy

en: Conflicting proxy configuration
cs: Konfliktní nastavení proxy

en: Use HTTP proxy (only this time)
cs: Používat HTTP proxy (pouze nyní)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
cs: Používat HTTPS proxy (pouze nyní)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
cs: Uložit otevřené kar&ty a okna pro snadný opětovný návrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pAllWindows)
en: A&ll open windows
cs: Všechna otevřená o&kna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pCurrentWindow)
en: Onl&y current window
cs: Pou&ze současné okno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSessionName)
en: Session n&ame:
cs: Název s&ezení:

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
cs: Spravovat sezení

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
cs: Přejmenovat sezení

[ctx: @title:window]
en: Save Session
cs: Uložit sezení

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
cs: Sezení s názvem '%1' již existuje, přejete si ji přepsat?

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
cs: Sezení již existuje. Přepsat?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
cs: Nová...

[ctx: @action:button Save current session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveCurrentButton)
en: Save Current...
cs: Uložit aktuální...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
cs: Přejmenovat...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
cs: Smazat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
cs: Otevřít karty v současném okně

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
cs: Obnovit sezení?

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
cs: Konqueror nebyl řádně ukončen. Přejete si obnovit předchozí sezení?

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
cs: Odškrtněte, pokud nechcete obnovovat

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
cs: Okno %1

en: Do not ask again
cs: Znovu se nedotazovat

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
cs: Obnovit sezení

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
cs: Neobnovovat

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
cs: Dotázat se později

[ctx: @info]
en: Close
cs: Zavřít

en: Close
cs: Zavřít

en: Error: %1
cs: Chyba: %1

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
cs: Tento panel obsahuje seznam aktuálně otevřených karet. Kliknutím na kartu jej aktivujete. Lze nastavit, aby se zobrazovalo tlačítko pro uzavření karty namísto ikony webové stránky. Taktéž lze používat klávesové zkratky pro pohyb mezi kartami. Text na kartě zobrazuje název právě otevřené stránky; pokud je zkrácen, ponecháním kurzoru myši nad kartou uvidíte celý text.

en: Open a new tab
cs: Otevřít novou kartu

en: Close the current tab
cs: Zavřít současnou kartu

en: &Duplicate Tab
cs: &Duplikovat kartu

en: &Reload Tab
cs: Znovu načíst &kartu

en: Other Tabs
cs: Ostatní karty

en: D&etach Tab
cs: V&ytrhnout kartu

en: &Close Tab
cs: Zavřít &kartu

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Start Page
cs: Úvodní stránka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UserSettings)
en: This is the URL of the web page where Konqueror will start from.
cs: Toto je URL webové stránky, kde Konqueror bude začínat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UserSettings)
en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the \"Home\" button is pressed.
cs: Toto je URL webové stránky, kam se Konqueror přesune, stisknete-li tlačítko \"Domů\".

note: i18n: ectx: label, entry, group (UndoManagerSettings)
en: Maximum number of Closed Items
cs: Maximální počet uzavřených položek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UndoManagerSettings)
en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
cs: Nastaví maximální počet zavřených položek, které budou uloženy v paměti. Tento limit nebude překročen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
cs: Otevírat složky v samostatném okně

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
cs: Je-li zvolena tato volba, tak Konqueror bude při otevření složky otevírat nové okno místo zobrazení obsahu této složky v aktuálním okně.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
cs: Ukazovat tipy u souborů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
cs: Zde můžete nastavit, zda si při ukázaní myší na soubor přejete zobrazit malé okno s podrobnými informacemi o daném souboru.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show previews in file tips
cs: Zobrazovat náhledy v tipu u souborů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
cs: Zde můžete nastavit, zda si při přejetí kurzorem myši přejete, aby vyskočilo okno s větším náhledem souboru

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
cs: Zobrazit v nabídce položky 'Odstranit', jež obchází koš

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
cs: Zaškrtněte tuto možnost, pokud si přejete zobrazit příkazy 'Odstranit' v nabídce na ploše, ve správci souborů nebo v kontextových nabídkách. Soubory můžete stále odstranit podržením klávesy Shift při použití 'Přesunout do koše'.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Number of Open With items in the File menu
cs: Maximální počet položek "Otevřít s" v nabídce souboru

note: i18n: ectx: label, entry, group (HTML Settings)
en: Standard font
cs: Standardní písmo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (HTML Settings)
en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
cs: Toto písmo je použito k zobrazení textu v oknech Konqueroru.

note: i18n: ectx: label, entry, group (HistorySettings)
en: Maximum number of history items per view
cs: Maximální počet položek historie na zobrazení

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for deleting a file.
cs: Dotázat se na potvrzení při mazání souboru.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
cs: Tato možnost sdělí Konqueroru, zda má požadovat potvrzení při odstraňování souboru bez použití koše. Varování: odstraněné soubory nelze obnovit. Proto je doporučené nechat toto potvrzení povolené.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for move to trash
cs: Dotázat se na potvrzení při přesunu do koše

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
cs: Tato možnost sdělí Konqueroru, zda má požadovat potvrzení při přesunu souboru do koše, odkud jej lze snadno obnovit.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
cs: Pokud je povoleno, při otvírání sezení z dialogu sezení, budou karty otevřeny v aktuálním okně.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: &Soubor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: Ú&pravy

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
cs: Pře&jít

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
cs: Nás&troje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Na&stavení

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
cs: O&kno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
cs: &Nápověda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
cs: Extra nástrojový panel

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
cs: Panel nástrojů umístění

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
cs: Panel nástrojů se záložkami

en: Und&o: Closed Tab
cs: Zpět: &Uzavřená karta

en: Und&o: Closed Window
cs: Zpět: Uzavřené &okno

en: Und&o
cs: Z&pět

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
cs: Stránka, kterou právě prohlížíte, je výsledkem dat odeslaných z formuláře. Pokud znovu odešlete data, veškeré činnosti, které formulář provedl (jako je např. online vyhledávání), budou muset být provedeny znovu.

[ctx: @title:window]
en: Warning
cs: Varování

en: Resend
cs: Poslat znovu

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute it
cs: Spustit pokud

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
cs: <tt>%1</tt>  lze spustit. Přejte si jej spustit nebo zobrazit?

[ctx: Display an executable file]
en: Display it
cs: Zobrazit jej

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it?
cs: <tt>%1</tt>  lze spustit. Přejte si jej spustit?

en: Save As
cs: Uložit jako
