kfmclient - en to csb translation catalogue (9 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
csb: Nôrzãdze KDE do òtmekaniô adresów URL z rézë pòlétów

en: Non interactive use: no message boxes
csb: Nieinteraktiwny trib: bez òknów wiadłów

en: Show available commands
csb: Pòkażë przistãpne pòlétë

en: Command (see --commands)
csb: Pòlét (òb. --commands)

en: Arguments for command
csb: Argùmentë pòlétu

en: 
    Syntax:
csb: 
    Syntaksa:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
csb:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Òtmekô òkno wëskrzëniwùjąc 'url'.
                #  'url' mòże bëc relatiwną stegną
                #   abò mionã lopkù, taką jak . abò pòdkat/
                #   eżle 'url' je òminiãti, to $HOME òstanie brëkòwóny.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
csb:             # eżle 'mimetype' je wëmieniony, mdze to brëkòwóné do òtaksowania
                #   kòmpònentu jaczi mùszi bëkòwac Konqueror. Na przëmiôr ùstawi
                #   text/html dlô starnë html, abë chùtczi sã wëskrzëniwałô

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
csb:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Jakno wëżi, le mòżlewi je òtemkniãce nowi kartë z URLã w òbstójnëm òknie
                #   Konquerora na aktualnym pùlce, eżle je to mòżlewi.
