konqueror - en to csb translation catalogue (209 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
csb: Przezérnik, menadżera lopków ë przezérnik dokùmentów.

en: Developer (framework, parts)
csb: Ùsôdzca (spòdlowô robòta, dzéle)

en: Developer (framework)
csb: Ùsôdzca (spòdlowô robòta)

en: Developer
csb: Ùsôdzca

en: Developer (List views)
csb: Ùsôdzca (lëstowé wëzdrzatczi)

en: Developer (List views, I/O library)
csb: Ùsôdzca (lëstowé wëzdrzatczi, bibloteka I/O)

en: Developer (HTML rendering engine)
csb: Ùsôdzca (wëskrzënianié HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
csb: Ùsôdzca (wëskrzënianié HTML, bibloteka I/O)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
csb: Ùsôdzca (wëskrzënianié HTML, bibloteka I/O, testowanié)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
csb: Ùsôdzca (wëskrzënianié HTML, JavaScript)

en: Apple Safari Developers
csb: Programiscë Apple Safari

en: Developer (JavaScript)
csb: Ùsôdzca (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
csb: Ùsôdzca (apletë Javë ë jinszé òbiektë)

en: Developer (I/O library)
csb: Ùsôdzca (bibloteka I/O)

en: Developer (Java applet support)
csb: Ùsôdzca (wspiarce dlô apletów Javë)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
csb: Ùsôdzca (menadżer bezpiekù dlô Javë 2 
     ë jinsze pòprôwczi sprôwianiô apletama)

en: Developer (Netscape plugin support)
csb: Ùsôdzca (wspiarce Netscape pluginsa)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
csb: Ùsôdzca (SSL, Netscape pluginsë)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
csb: Ùsôdzca (bibloteka I/O,ùdowierzënié)

en: Graphics/icons
csb: Grafika/ikònë

en: KFM author
csb: Ùsôdzca kfm

en: Developer (navigation panel framework)
csb: Ùsôdzca (panel nawigacëji)

en: Developer (misc stuff)
csb: Ùsôdzca (wszelejaczi)

en: Developer (AdBlock filter)
csb: Ùsôdzca (filter AdBlock)

en: List available sessions
csb: Pòkôżë przëstãpne sesëje

en: Session to open
csb: Sesëjô do òtemkniãcô

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
csb: Ôrt MIME dlô tegò URL (np. text/html czë inode/directory)

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
csb: Dlô adresów URL chtërné są lopkama, òtmëkô katalog ë wëbierô pòdóny lopk w môlu òtemkniãcô lopkù

en: Location to open
csb: Adresa do òtemkniãcô

en: no name
csb: bez miona

en: Extensions
csb: Rozszérzenia

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
csb: Pòkôza sã fela przë wladowaniô mòdułu %1.
    Prôwdopòdobnô przëczna to:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
csb: Wëbranié ti òptacëji dô co nômni w dwóch wëzdrzatkach ich sparłączenié. Tedë zmiana katalogù w jednym wëzdrzatkù sprôwi aùtomatno wëskrzënianié tegò katalogù w drëdżim. Je to òsoblëwie zdatné dlô rozmajitëch wëzdrzatków, n.p. wëzdrzatk drzéwiã ë wëzdrzatk ikònów/detalów czë mòżlëwi emùlacëji terminala.

en: Close View
csb: Zamkni wëzdrzatk

en: Stalled
csb: Zatrzimanié

en: Preview &in %1
csb: Pòdzerk &w %1

en: Show %1
csb: Pòkôżë %1

[ctx: @title:window]
en: History
csb: Historëjô

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
csb: Zortëjë

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
csb: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Slédno òbzéróné: %2<br />Pierszi rôz òbzéróné: %3<br />Wielëna òbzéraniô: %4</qt>

en: Local
csb: Môlowò

en: Miscellaneous
csb: Różné

en: Open in New &Window
csb: Òtemkni w nowim ò&knie

en: Open in New Tab
csb: Òtemkni w nowi karce

en: &Copy Link Address
csb: &Kòpérëjë adresã lënka

en: &Remove Entry
csb: &Rëmôj wpisënk

en: C&lear History
csb: &Wëczëszczë historëjã

en: &Preferences...
csb: &Swòjiznë...

en: By &Name
csb: wedle &miona

en: By &Date
csb: wedle &datuma

en: Search in history
csb: Szëkba w historëji

en: Do you really want to clear the entire history?
csb: Jes gwës tegò, że chcesz wëczëszczëc całą historëjã?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
csb: Ladowanié...

en: Canceled.
csb: Òprzestano.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
csb: Na starna zamikô w se niewësłóné zmianë.
    Wczëtanié starnë znowa cësnié te zjinaczi.

en: &Discard Changes
csb: &Pòcësni zmianë

en: Home Folder
csb: Domôcy katalog

en: Home
csb: Dodóm

en: Navigate to your 'Home Folder'
csb: Biéj do twòjegò 'Domôcegò kataloga'

en: Navigate to your local 'Home Folder'
csb: Biéj do twòjegò môlowégò 'Domôcegò kataloga'

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
csb: Domôcô starna

en: Navigate to your 'Home Page'
csb: Biéj do twòji 'Domôcy starnë'

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
csb: <html>Biéj do twòji 'Domôcy starnë'<br /><br />Mòże skònfigòrować pòłożenié tegò kataloga w <b>Centróm Kòntrolë KDE</b> w <b>Ùstôwë -> Kònfigùracëjô Konquerora -> Òglowé</b>.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
csb: Na kôrta zamëkô w se niewësłóne zmianë.
    Òdłączenié kôrtë cësnié te zjinaczi.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
csb: Nen wëzdrzatk zamëkô w se niewësłóne zmianë.
    Zamkniãce wëzdrzatkù cësnié te zjinaczi.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
csb: Na kôrta zamëkô w se niewësłóne zmianë.
    Zamkniãce kôrtë cësnié te zjinaczi.

en: Do you really want to close all other tabs?
csb: Pò prôwdze zamknąc wszëtczé zaòstné kôrtë?

en: Close &Other Tabs
csb: Zamkni &zaòstné kôrtë

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
csb: Na kôrta zamëkô w se niewësłóne zmianë.
    Zamkniãce zaòstnëch kôrtów cësnié te zjinaczi.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
csb: Na kôrta zamëkô w se niewësłóne zmianë.
    Zladowanié znowa wszëtczich kôrtów cësnié te zjinaczi.

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
csb: <qt><b>%1</b> nie je pòprôwny</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
csb: Kòpérëjë wëbróné lopczi z %1 do:

en: Move selected files from %1 to:
csb: Przeniesë wëbróné lopczi z %1 do:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
csb: Wëczëszczë historëjã zamkniãtëch kôrtów

en: Save As...
csb: Zapiszë jaknò...

en: Manage...
csb: Sprawiôj...

en: New &Window
csb: Nowé ò&kno

en: &Duplicate Window
csb: &Zwielokrotni òkno

en: Send &Link Address...
csb: Wëslë a&dresã lënka...

en: S&end File...
csb: &Wëslë lopk...

en: &Open Location
csb: Ò&temkni lokalizacëjã

en: &Open File...
csb: Ò&temkni lopk...

en: &Find File...
csb: &Nalezë lopk...

en: Lock to Current Location
csb: Zablokùjë biéżną adresã

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
csb: Pòkôżë lën&k

en: &Up
csb: W &górã

en: Closed Items
csb: Zamkniãté elementë

en: Sessions
csb: Sesëje

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
csb: Nôczãsczi òdwiedzóné

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
csb: Slédno òdwiedzóné

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
csb: Pòkôżë historëjã

en: Configure Extensions...
csb: Kònfigùracëjë rozszérzeniów...

en: Configure Spell Checking...
csb: Kònfigùrëjë sprôwdzanié pisënkù...

en: Split View &Left/Right
csb: Pòdzelë wëzdrzatk &lewò/prawò

en: Split View &Top/Bottom
csb: Pòdzelë wëzdrzatk &góra/dół

en: &New Tab
csb: &Nowô kôrta

en: &Duplicate Current Tab
csb: &Duplikùjë nã kôrtã

en: Detach Current Tab
csb: Òdłączë nã kôrtã

en: &Close Active View
csb: &Zamkni aktiwny wëzdrzatk

en: Close Current Tab
csb: Zamkni nã kôrtã

en: Activate Next Tab
csb: Aktiwùjë zôstną kôrtã

en: Activate Previous Tab
csb: Aktiwùjë wczasniészą kôrtã

en: Activate Tab %1
csb: Aktiwùjë kôrtã %1

en: Move Tab Left
csb: Przeniesë kôrtã w lewò

en: Move Tab Right
csb: Przeniesë kôrtã w prawò

en: Dump Debug Info
csb: Wpiszë wëdowiédzã do debùgù

en: &Reload
csb: &Zladëjë znowa

en: &Reload All Tabs
csb: Zladëjë wszëtczé kôrtë z&nowa

en: &Force Reload
csb: &Fòrsëjë zladowanié znowa

en: &Stop
csb: &Zatrzëmôj

en: L&ocation:
csb: &Adresa:

en: Location Bar
csb: Listew adresë

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
csb: <html>Listew adresë<br /><br />Wpiszë internetową adresã, abò szëkóné słowò.</html>

en: Clear Location Bar
csb: Wëczëszczë listew adresë

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
csb: <html>Wëczëszczë listew adresë<br /><br />Czëszczë zamkłosc listwë adresë.</html>

en: &Bookmarks
csb: &Załóżczi

en: Kon&queror Introduction
csb: Wprowadzenié do Kon&querora

en: Go
csb: Biéj do

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
csb: <html>Biéj do<br /><br />Jidze do starnë jaczi adresa najdiwô sã w listwie adresë.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
csb: <html>Biéj do katalogù wëżi<br /><br />Na przëmiôr, jeżlë bieżny katalog to file:/home/%1 klëkniãce na knąpã przeniesë ce do file:/home.</html>

en: Enter the parent folder
csb: Biéj do katalogù wëżi

en: Move backwards one step in the browsing history
csb: Biéj jeden krok nazôd w przezéraniô historëji

en: Move forward one step in the browsing history
csb: Biéj jeden krok w przódk w przezéraniô historëji

en: Move backwards one step in the closed tabs history
csb: Biéj jeden krok nazôd w historëji zamkniãtëch kôrtów

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
csb: <html>Zladëjë dokùment znowa<br /> <br />To mòże bëc przëdatné do ùznaniô zmianów, np. jeżlë starna bëła zmòdifikòwónô pò ji wëskrzënieniu.</html>

en: Reload the currently displayed document
csb: Zladëjë dokùment znowa

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
csb: <html>Zladëjë wszëtczé dokùmentë znowa w kôrtach <br /><br />To mòże bëc pòtrzébné do uznaniô zmianów, wprowadzonëch ju pò wëskrzënieniu starnów.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
csb: Zladëjë znowa wszëtczé dokùmentë w kôrtach

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
csb: <html>Strzëmôj wladënk dokùmentu<br /><br />Wszëtczé sécowé transferë òstôną strzëmóné, a Konqueror wëskrzeni zamkłosc jaką pòbrôł do terô.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
csb: Fòrsëjë zladënk wszëtczich dokùmentów ë òbrôzków znowa

en: Stop loading the document
csb: Strzëmôj wladënk dokùmentu

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
csb: <html>Wëtni wëbróny tekst abò element(ë) systemòwégò tacnika<br /><br />Wëcãtô zamkłosc mòże pózdni wlëpic pòlétã <b>Wlëpi</b> w Konquerorze ë jinszëch aplikacëjach KDE.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
csb: Przeniesë wëbróny tekst abò element(ë) do tacnika

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
csb: <html>Skòpérëjë wëbróny tekst abò element(ë) do systemòwegò tacnika<br /><br />Skòpérowóną zamkłosc mòże pózdni wlepic pòlétã <b>Wlepi</b> w Konquerorze ë jinszëch aplikacëjach KDE.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
csb: Skòpérëjë wëbróny tekst abò element(ë) do tacnika

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
csb: <html>Wlëpi rëchli wëcãtą zamkłosc do tacnika<br /><br /> Dzejô téż przë tekstach wëcãtëch abò skòpiérowónëch w jinszëch aplikacëjach KDE.</html>

en: Paste the clipboard contents
csb: Wlëpi zamkłosc do tacnika

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
csb: <html>Drëkùjë aktualny dokùment<br /> <br />Pòkôżë sã òkno, w jaczim mòże zmienic wszelejaczi nastôwë wëdrëkù, np. wielënã kòpijów czë brëkòwóny drëker.<br /><br />Mòżlëwé je téż brëkòwanié ekstra òbsłużnotów drëkù KDE, taczich jakno ùsôdzanié lopkù PDF z aktualnegò dokùmentu.</html>

en: Print the current document
csb: Drëkùjë aktualny dokùment

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
csb: W zamkniãtëm wëzdrzatkù ni mòże zjinaczac kataloga. Brëkùjë tegò w zëstôwie z 'lënkòwaniém wëzdrzatków', bë przezérac wiele lopków z jednegò kataloga

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
csb: Nastôwiô wëzdrzatk jakno 'zlënkòwóny'. Zlënkòwóny wëzdrzatk ùznôwô zmianã kataloga w jinszëch zlënkòwónëch wëzdrzatkach.

en: Copy &Files...
csb: Kòpérëjë &lopczi...

en: M&ove Files...
csb: &Przeniesë lopczi...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
csb: Chcesz òtemknąc wicy jakno 20 załóżków w kôrtach. To mòże kąsk dérowac. Jisc dali?

en: Open in T&his Window
csb: Òtemkni w &tim òknie

en: Open the document in current window
csb: Òtemkni dokùment w tim òknie

en: Open the document in a new window
csb: Òtemkni dokùment w nowim òknie

en: Open in &New Tab
csb: Òtemkni w &nowi karce

en: Open the document in a new tab
csb: Òtemkni dokùment w nowi karce

en: &Open With
csb: Ò&temkni w

en: Open with %1
csb: Òtemkni w %1

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
csb: Ôrt &wëzdrzatkù

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
csb: W tim òknie je òtemkłëch wiele kôrtów. Na gwës zakùńczëc?

en: C&lose Current Tab
csb: Zamkni &aktualną kôrtã

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
csb: Na kôrta zamëkô w se jesz nie wësłóné zmianë.
    Zamëkając to òknò niechôsz te zmianë.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
csb: Na starna zamëkô w se jesz ni wësłóné zmianë.
    Zamëkając to òknò niechôsz te zmianë.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
csb: Twòjô bòcznô listew nie fùnkcjonëje abò je nieprzistãpnô. Ni mòże dodac wpisënkù.

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
csb: Dodac nowé sécowé rozszérzenié "%1" do twòji bòczni listewë?

en: Add
csb: Dodôj

en: Do Not Add
csb: Nie dodôwôj

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
csb: Pòkôza sã wierã fela kòfigùracëji. Konqueror òstôł sparłączony z ôrtã %1 jaczégò nie rozmie òbsłużëc.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
csb: Sesëjô z mionã '%1' ju je, chcesz ją nadpisac?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
csb: Nowi...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
csb: Zmieni miono...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
csb: Rëmôj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
csb: Òtemkni kôrtë bënë tegò òkna

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
csb: Na listew zamëkô w se lëstã òtemkłëch kôrtów. Klëkni na kôrtã, bë jã aktiwòwac. Mòże téż brëkòwac klawiszowëch skródzënów. Tekst na kôrce wëskrzeni zamkłosc aktualny starnë. Jeżlë titel òstôł òbcãti, fùl titel mòże òbôczëc pò najachaniu kùrsorã mëszë nad kôrtã.

en: Open a new tab
csb: Òtemkni nową kôrtã

en: Close the current tab
csb: Zamkni aktualną kôrtã

en: &Duplicate Tab
csb: &Zwielokrotni kôrtã

en: &Reload Tab
csb: &Zladëjë kôrtã znowa

en: Other Tabs
csb: Jinszé kôrtë

en: D&etach Tab
csb: Ò&dłączë kôrtã

en: &Close Tab
csb: &Zamkni kôrtã

note: i18n: ectx: label, entry, group (UndoManagerSettings)
en: Maximum number of Closed Items
csb: Maksylanô wielëna zamkłëch elementów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UndoManagerSettings)
en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
csb: Òznôczô maksymalną wielenã zamkłëch elementów trzëmónëch w pamiãcë.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
csb: Òtemkni katalodżi w apartnëch òknach

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
csb: Jeżlë na òptacëjô je aktiwnô, to Konqueror òtemknie nowé òkno pò tim jak klëkniesz na katalog, w placu wëskrzënieniô kataloga w aktualnym òknie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
csb: Wëskrzëni wëdowiédzã ò lopkach

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
csb: Tuwò mòżesz kòntrolowac to, czë przë najachaniô mëszą na ikònã lopka, chcesz widzec môłé wëskakùjącé òkno z dodôwną wëdowiédzą ò lopkù.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show previews in file tips
csb: Wëskrzëni pòdzérk wëdowiédzë ò lopkach

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
csb: Tuwò mòżesz kòntrolowac to, czë chcesz wëskakùjącé òkno, pò najachaniu mëszą na ikònã lopka, mô bëc wikszi miarë

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
csb: Wëskrzëni w menu 'Rëmôj' (fùnkcëjô z pòminiãcem kòsza)

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Number of Open With items in the File menu
csb: Wielëna elementów 'Òtemkni w'  w menu lopków

note: i18n: ectx: label, entry, group (HTML Settings)
en: Standard font
csb: Standardowi fònt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (HTML Settings)
en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
csb: Fònt brëkòwóny do wëskrzënianiô tekstu w òknie Konquerora.

note: i18n: ectx: label, entry, group (HistorySettings)
en: Maximum number of history items per view
csb: Maksymalnô wielëna elementów historëji w wëzdrzatkù

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for deleting a file.
csb: Pëtôj ò pòcwierdzenié dlô rëmaniô lopka.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
csb: Na òptacëjô gôdô Konquerorowi ò tim, czë mô òn sã pëtac ò pòcwierdzenié rëmaniô lopka z pòminiãcem kòsza. Bôczë na to, że tak rëmniãti lopk ni mòże wëdostac nazôd. Zamòdlëwô sã aktiwòwanié pòcwierdzenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for move to trash
csb: Pëtôj ò pòcwierdzenié dlô przesëniãcô do kòsza.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
csb: Na òptacëjô gôdô Konquerorowi ò tim, czë mô òn sã pëtac ò pòcwierdzenié przesëniãcô lopka do kòsza. Z kòsza mòże letkò wëdostac lopczi nazôd.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
csb: Jeżlë prôwdzëwi, òbczas òtmëkaniô sesëjów z bënë dialogòwégò òkna sesëjów, kôrtë bãdą òtemkniãté bënë biéżnégò òkna.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
csb: &Lopk

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
csb: &Edicëjô

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
csb: &Wëzdrzatk

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
csb: &Biéj do

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
csb: &Nôrzãdza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
csb: &Nastôwë

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
csb: Ò&kno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
csb: &Pòmòc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
csb: Przédnô listew nôrzãdzów

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
csb: Dodôwnô listew

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
csb: Adresowô listew

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
csb: Listew załóżków

en: Und&o: Closed Tab
csb: Przëwrócë: Zamkniãtą kôrtã

en: Und&o: Closed Window
csb: &Przëwrócë: Zamkniãtą kôrtã

en: Und&o
csb: P&rzëwrócë

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
csb: Starna jaką chcesz òbezdrzec, je skùtkã wësłónëch pòdôwków fòrmùlaru. Jeżlë wëslesz pòdôwczi znowa, wszëtczé dzejania jaczi są skùtkã wësłaniô fòlmùlaru (np. wësłanié zamówieniô czë szëkba), òstaną znowioné.

en: Resend
csb: Wëslë znowa
