dirfilterplugin - en to da translation catalogue (9 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
da: Skjul filterlinje

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
da: Filtrér efter t&ype

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
da: Filtrér elementer efter type.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
da: Vis filterlinje

en: Use Multiple Filters
da: Brug flere filtre

en: Show Count
da: Vis tæller

en: Reset
da: Nulstil

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
da: Værk&tøjer

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
da: Ekstra-værktøjslinje
