konqueror - en to da translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
da: Værk&tøjer

en: Input Required:
da: Inddata krævet:

en: &Execute Shell Command...
da: &Kør skal-kommando...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
da: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Programfejl, udfyld venligst en fejlrapport.

en: Executing shell commands works only on local directories.
da: Man kan kun køre skal-kommandoer i lokale mapper.

[ctx: @title:window]
en: Execute Shell Command
da: Kør skal-kommando

en: Execute shell command in current directory:
da: Kør skal-kommando i nuværende mappe:

en: Output from command: "%1"
da: Uddata fra kommando: "%1"
