libkonq - en to da translation catalogue (14 entries)

en: &Open
da: Å&bn

en: Create &Folder...
da: Opret &mappe...

en: &Restore
da: &Genopret

en: Show Original Directory
da: Vis oprindelig mappe

en: Show Original File
da: Vis oprindelig fil

en: &Empty Trash Bin
da: &Tøm papirkurv

en: &Configure Trash Bin
da: &Indstil papirkurv

en: &Bookmark This Page
da: Sæt &bogmærke ved denne side

en: &Bookmark This Location
da: Sæt &bogmærke ved denne placering

en: &Bookmark This Folder
da: Sæt &bogmærke ved denne mappe

en: &Bookmark This Link
da: Sæt &bogmærke ved dette link

en: &Bookmark This File
da: Sæt &bogmærke ved denne fil

en: Preview In
da: Forhåndsvisning i

en: &Properties
da: &Egenskaber
