uachangerplugin - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Change Browser Identification
de: Browserkennung ändern

en: Other
de: Weitere

[ctx: %1 = browser version, %2 = platform (e.g. 2.0, Windows XP)]
en: Version %1 on %2
de: Version %1 unter %2

[ctx: %1 = browser name, %2 = browser version, %3 = platform (e.g. Firefox, 2.0, Windows XP)]
en: %1 %2 on %3
de: %1 %2 unter %3

en: Default Identification
de: Standardkennung

note: i18n("Reload Identifications"), this, SLOT(slotReloadDescriptions()), 0, ++count );
en: Apply to Entire Site
de: Für gesamte Seite verwenden

en: Configure...
de: Einrichten ...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
de: E&xtras

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
de: Extras-Werkzeugleiste
