fsview - en to el translation catalogue (71 entries)

en: Name
el: Όνομα

en: Size
el: Μέγεθος

en: File Count
el: Πλήθος αρχείων

en: Directory Count
el: Πλήθος φακέλων

en: Last Modified
el: Τελευταία τροποποίηση

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Group
el: Ομάδα

en: Mime Type
el: Τύπος Mime

en: Go To
el: Μετάβαση στο

en: Stop at Depth
el: Παύση σε βάθος

en: Stop at Area
el: Διακοπή στην περιοχή

en: Stop at Name
el: Διακοπή στο Όνομα

en: Go Up
el: Μετάβαση πάνω

en: Stop Refresh
el: Διακοπή ανανέωσης

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Refresh '%1'
el: Ανανέωση του '%1'

en: Color Mode
el: Έγχρωμη Οπτικοποίηση

en: Visualization
el: Οπτικοποίηση

en: None
el: Καμία

en: Depth
el: Βάθος

en: Read 1 folder, in %2 | Read %1 folders, in %2
el[0]: Ανάγνωση 1 φακέλου, σε %2
el[1]: Ανάγνωση %1 φακέλων, σε %2

en: 1 folder | %1 folders
el[0]: 1 φάκελος
el[1]: %1 φάκελοι

en: <p>This is the FSView plugin, a graphical browsing mode showing filesystem utilization by using a tree map visualization.</p><p>Note that in this mode, automatic updating when filesystem changes are made is intentionally <b>not</b> done.</p><p>For details on usage and options available, see the online help under menu 'Help/FSView Manual'.</p>
el: <p>Αυτό είναι το πρόσθετο FSView, ένας τύπος γραφικής εξερεύνησης της χρήσης ενός συστήματος αρχείων χρησιμοποιώντας μια οπτικοποίηση δεντρικού χάρτη.</p><p>Σημειώστε ότι σε αυτή τη λειτουργία, η αυτόματη ενημέρωση όταν γίνονται αλλαγές στο σύστημα αρχείων εσκεμμένα <b>δε</b> γίνεται.</p><p>Για πληροφορίες για τη χρήση και τις διαθέσιμες επιλογές, δείτε τη βοήθεια στο δίκτυο στο μενού 'Βοήθεια/Εγχειρίδιο του FSView'.</p>

en: &FSView Manual
el: &FSView εγχειρίδιο

en: Show FSView manual
el: Προβολή FSView εγχειριδίου

en: Opens the help browser with the FSView documentation
el: Ανοίγει το εγχειρίδιο του FSView στον περιηγητή βοήθειας

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash
el: Μετακίνηση στα απορρίμματα

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
el: &Επεξεργασία τύπου αρχείου...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
el: Ιδιότητες

en: FSView intentionally does not support automatic updates when changes are made to files or directories, currently visible in FSView, from the outside.
    For details, see the 'Help/FSView Manual'.
el: Το FSView εσκεμμένα δεν υποστηρίζει την αυτόματη ενημέρωση όταν γίνονται αλλαγές σε αρχεία ή φακέλους, που εμφανίζονται στο FSView, εξωτερικά.
    Για λεπτομέρειες, δείτε το εγχειρίδιο του FSView.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: Π&ροβολή

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
el: &Βοήθεια

en: Filesystem Viewer
el: Προβολέας Συστήματος Αρχείων

en: View filesystem starting from this folder
el: Προβολή συστήματος αρχείων με έναρξη αυτόν το φάκελο

en: Text %1
el: Κείμενο %1

en: Recursive Bisection
el: Αναδρομική διχοτόμηση

en: Columns
el: Στήλες

en: Rows
el: Γραμμές

en: Always Best
el: Πάντα βέλτιστο

en: Best
el: Βέλτιστο

en: Alternate (V)
el: Εναλλακτικό (V)

en: Alternate (H)
el: Εναλλακτικό (H)

en: Horizontal
el: Οριζόντια

en: Vertical
el: Κατακόρυφα

en: Nesting
el: Εμφώλευση

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Correct Borders Only
el: Μόνο σωστά περιγράμματα

en: Width %1
el: Πλάτος %1

en: Allow Rotation
el: Επιτρεπτή η Περιστροφή

en: Shading
el: Σκίαση

en: Visible
el: Ορατό

en: Take Space From Children
el: Λήψη χώρου από τα θυγατρικά στοιχεία

en: Top Left
el: Πάνω αριστερά

en: Top Center
el: Πάνω και στο Κέντρο

en: Top Right
el: Πάνω δεξιά

en: Bottom Left
el: Κάτω αριστερά

en: Bottom Center
el: Κάτω και στο Κέντρο

en: Bottom Right
el: Κάτω δεξιά

en: No %1 Limit
el: Χωρίς περιορισμό στο %1

en: No Area Limit
el: Χωρίς περιορισμό στην Περιοχή

en: Area of '%1' (%2)
el: Περιοχή του '%1' (%2)

en: 1 Pixel | %1 Pixels
el[0]: 1 εικονοστοιχείο
el[1]: %1 εικονοστοιχεία

en: Double Area Limit (to %1)
el: Διπλασιασμός της περιοχής περιορισμού (στο %1)

en: Halve Area Limit (to %1)
el: Υποδιπλασιασμός της περιοχής περιορισμού (στο %1)

en: No Depth Limit
el: Χωρίς περιορισμό στο Βάθος

en: Depth of '%1' (%2)
el: Βάθος του '%1' (%2)

en: Depth %1
el: Βάθος %1

en: Decrement (to %1)
el: Μείωση (στο %1)

en: Increment (to %1)
el: Αύξηση (στο %1)
