imgalleryplugin - en to el translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
el: Δημιουργία πινακοθήκης εικόνων

en: Create
el: Δημιουργία

en: Image Gallery for %1
el: Πινακοθήκη εικόνων για το %1

en: Look
el: Εμφάνιση

en: Page Look
el: Εμφάνιση σελίδας

en: &Page title:
el: &Τίτλος σελίδας:

en: I&mages per row:
el: &Εικόνες ανά γραμμή:

en: Show image file &name
el: Εμφάνιση &ονόματος αρχείου εικόνας

en: Show image file &size
el: Εμφάνιση &μεγέθους αρχείου εικόνας

en: Show image &dimensions
el: Εμφάνιση &διαστάσεων εικόνας

en: Fon&t name:
el: Όνομα &γραμματοσειράς:

en: Font si&ze:
el: Μέγεθος γ&ραμματοσειράς:

en: &Foreground color:
el: Χρώμα &προσκηνίου:

en: &Background color:
el: Χρώμα &φόντου:

en: Folders
el: Φάκελοι

en: &Save to HTML file:
el: &Αποθήκευση σε HTML αρχείο:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
el: <p>Το όνομα του αρχείου HTML στο οποίο θα αποθηκευτεί αυτή η πινακοθήκη.</p>

en: &Recurse subfolders
el: &Αναδρομή υποφακέλων

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
el: <p>Αν οι υποφάκελοι θα συμπεριληφθούν στη δημιουργία της πινακοθήκης εικόνων ή όχι.</p>

en: Endless
el: Χωρίς τέλος

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
el: <p>Μπορείτε να περιορίσετε τον αριθμό των φακέλων που θα διασχίσει ο δημιουργός πινακοθήκης εικόνων, θέτοντας μέγιστο όριο αναδρομής φακέλων.</p>

en: Rec&ursion depth:
el: Βάθος ανα&δρομής:

en: Copy or&iginal files
el: Αντιγραφή α&ρχικών αρχείων

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
el: <p>Αυτό κάνει μια αντιγραφή όλων των εικόνων και η πινακοθήκη θα αναφέρεται σε αυτά τα αντίγραφα αντί στις αρχικές εικόνες.</p>

en: Use &comment file
el: Χρήση αρχείου &σχολίων

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
el: <p>Αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή μπορείτε να ορίσετε ένα αρχείο σχολίων που θα χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία υποτίτλων για τις εικόνες.</p><p>Για λεπτομέρειες σχετικά με τη μορφή του αρχείου παρακαλώ δείτε τη βοήθεια "Τι είναι αυτό;" παρακάτω.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
el: <p>Μπορείτε να ορίσετε το όνομα του αρχείου σχολίων εδώ. Το αρχείο σχολίων περιέχει τους υπότιτλους για τις εικόνες. Η μορφή του αρχείου είναι:</p><p>ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΙΟΥ 1:<br />Περιγραφή<br /><br />ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΙΟΥ 2:<br />Περιγραφή<br /><br />κ.ο.κ.</p>

en: Comments &file:
el: Αρ&χείο σχολίων:

en: Thumbnails
el: Εικόνες επισκόπησης

en: Image f&ormat:
el: Τύπ&ος εικόνας:

en: Thumbnail size:
el: Μέγεθος εικόνας επισκόπησης:

en: &Set different color depth:
el: &Ορισμός διαφορετικού βάθους χρώματος:

en: Color depth:
el: Βάθος χρώματος:

en: &Create Image Gallery...
el: &Δημιουργία πινακοθήκης εικόνων...

en: Could not create the plugin, please report a bug.
el: Αδύνατη η δημιουργία του πρόσθετου, παρακαλώ κάνετε μια αναφορά σφάλματος.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
el: Η δημιουργία μιας πινακοθήκης εικόνων λειτουργεί μόνο σε τοπικούς φακέλους.

en: Creating thumbnails
el: Δημιουργία εικόνων επισκόπησης

en: Could not create folder: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας φακέλου: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
el: <i>Αριθμός εικόνων</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
el: <i>Δημιουργήθηκε την</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
el: <i>Υποφάκελοι</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
el: Δημιουργήθηκε εικόνα επισκόπησης για: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
el: Δημιουργία εικόνας επισκόπησης για: 
    %1
     απέτυχε

en: Could not open file: %1
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: Ερ&γαλεία
