kcmkio - en to el translation catalogue (18 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
el: <h1>Οι σελιδοδείκτες μου</h1><p>Αυτό το άρθρωμα επιτρέπει τη διαμόρφωση της αρχικής σελίδας των σελιδοδεικτών.</p><p>Η αρχική σελίδα των σελιδοδεικτών είναι προσβάσιμη στο <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
el: Αν δεν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή, δε θα εμφανίζονται οι σελιδοδείκτες στη βάση της ιεραρχίας (βρίσκονται εκτός φακέλου).
    
    Αν ενεργοποιηθεί, αυτοί συγκεντρώνονται σε έναν φάκελο "root".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
el: &Εμφάνιση σελιδοδεικτών χωρίς φάκελο

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
el: Οι υποφάκελοι προκαθορισμένα εμφανίζουν τον γονικό τους φάκελο. Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, οι υποφάκελοι εμφανίζονται αυτόνομοι.
    Δεν είναι το ίδιο εμφανίσιμο αλλά μπορεί να βοηθήσει σε μεγάλους φακέλου που επιθυμείτε την ανάπτυξή του σε δύο στήλες.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
el: &Ισοπέδωση δέντρου σελιδοδεικτών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
el: Εμφάνιση ενός πλαισίου με τις τοποθεσίες      Προσωπικός φάκελος, Δίκτυο, ...)  Χρήσιμο 
    αν χρησιμοποιείτε τον           ως διαχειριστή αρχείων.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
el: Εμφάνιση &τοποθεσιών συστήματος

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
el: Οι φάκελοι αυτόματα αναπτύσσονται σε πολλαπλές στήλες. Ο βέλτιστος αριθμός στηλών 
    εξαρτάται από το πλάτος του παραθύρου konqueror και τον αριθμό των σελιδοδεικτών σας.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
el: Αριθμός εμφανιζόμενων στηλών:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
el: Απενεργοποιήστε το σε αργά συστήματα για την απενεργοποίηση των εικόνων φόντου.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
el: Εμφάνιση φόντων &φακέλων

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
el: Ο χώρος στο δίσκο για χρήση ως λανθάνουσα των εικόνων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
el: Λανθάνουσα εικόνων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
el: Μέγεθος λανθάνουσας στο δίσκο:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
el: Καθαρισμός λανθάνουσας μνήμης εικόνων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
el: &Καθαρισμός λανθάνουσας μνήμης
