kfmclient - en to el translation catalogue (13 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
el: Εργαλείο του KDE για το άνοιγμα URL από τη γραμμή εντολών

en: Non interactive use: no message boxes
el: Μη διαδραστική χρήση: χωρίς πλαίσια μηνυμάτων

en: Show available commands
el: Εμφάνιση διαθέσιμων εντολών

en: Command (see --commands)
el: Εντολή (βλέπε --commands)

en: Arguments for command
el: Ορίσματα για την εντολή

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
el: Τα αρχεία/URLs που άνοιξε η εφαρμογή θα διαγραφούν μετά τη χρήση

en: 
    Syntax:
el: 
    Σύνταξη:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
el:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Ανοίγει ένα παράθυρο που εμφανίζει το 'url'.
                #  το 'url' μπορεί να είναι μια σχετική διαδρομή
                #   ή όνομα αρχείου, όπως . ή subdir/
                #   Αν το 'url' παραλειφθεί, χρησιμοποιείται το $HOME.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
el:             # Αν καθοριστεί 'mimetype' θα χρησιμοποιηθεί για να καθοριστεί
                #   το στοιχείο που θα χρησιμοποιήσει ο Konqueror. Για παράδειγμα ορίστε το σε
                #   text/html για μια ιστοσελίδα, ώστε να εμφανιστεί ταχύτερα

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
el:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Όπως παραπάνω με τη διαφορά ότι ανοίγει νέο tab με την url σε έναν ήδη υπάρχον παράθυρο
                #   Konqueror στην τρέχουσα ενεργή επιφάνεια εργασίας αν είναι δυνατόν.

en: Syntax error, not enough arguments
el: Συντακτικό σφάλμα, ανεπαρκή ορίσματα

en: Syntax error, too many arguments
el: Συντακτικό σφάλμα, πάρα πολλά ορίσματα

en: Syntax error, unknown command '%1'
el: Συντακτικό σφάλμα, άγνωστη εντολή '%1'
