kfmclient - en to eo translation catalogue (9 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
eo: KDE-programo por malfermi URLojn de la komandlinio

en: Non interactive use: no message boxes
eo: Neinteraga uzo: neniuj mesaĝaj dialogujoj

en: Show available commands
eo: Montras uzeblajn komandojn

en: Command (see --commands)
eo: Komando (vd. --commands)

en: Arguments for command
eo: Argumentoj por komando

en: 
    Syntax:
eo: 
    Sintakso:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
eo:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # malfermas fenestron montrante 'url'.
                # 'url' povas esti relativa vojo
                # aŭ dosiernomo, ekz. '.' aŭ subdosierujo/
                # Se 'url' estas forlasata, HOME estas uzata.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
eo:             # Se 'mime-tipo' estas donita, ĝi estos uzata por  eltrovi la
                #   la komponanton, kiun Konkeranto uzu. Ekzemple, difinu ĝin kiel
                #   text/html por TTT-paĝo, por aperigi ĝin pli rapide

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
eo:   kfmclient newTab 'url' ['mime-tipo']
                # Same kiel la supra, sed malfermas novan langeton kun 'url' en jam ekzistanta fenestro de
                #   Konkeranto sur la aktiva labortablo, se tio estas ebla.
