konqueror - en to eo translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

en: Input Required:
eo: Bezonas enigon:

en: &Execute Shell Command...
eo: &Ruli ŝelkomandon...

en: Executing shell commands works only on local directories.
eo: Rulado de ŝelkomandoj funkcias nur ĉe lokaj dosierujoj.

[ctx: @title:window]
en: Execute Shell Command
eo: Ruli ŝelkomandon

en: Execute shell command in current directory:
eo: Ruli ŝelkomandon en la nuna dosierujo:

en: Output from command: "%1"
eo: Eligo de la komando: "%1"
