konqueror - en to eo translation catalogue (58 entries)

en: Create Archive
eo: Krei Arkivon

en: The URL of the page that is to be archived
eo: La URL de la paĝo kiu estas arkivota

en: Source &URL:
eo: Fonta &URL:

en: Web archive (*.war)
eo: Reta arkivo (*.war)

en: Tar archive (*.tar)
eo: Tar-arkivo (*.tar)

en: Zip archive (*.zip)
eo: Zip-arkivo (*.zip)

en: Directory
eo: Dosierujo

en: The file or directory where the archived page will be saved
eo: La dosiero aŭ dosierujo kie la arkivita paĝo estos konservita

en: &Save to:
eo: Kon&servi al:

en: Options
eo: Opcioj

en:  second |  seconds
eo[0]:  sekundo
eo[1]:  sekundoj

en: None
eo: Neniu

[ctx: @info]
en: The web archive download cannot use the current proxy settings. No proxy will be used.
eo: La retarkiva elŝuto ne povas uzi la nunajn prokurajn agordojn. Neniu prokurilo estos uzata.

[ctx: @info]
en: The save location is not valid.
eo: La konserva loko ne validas.

[ctx: @info]
en: Cannot find the wget(1) command,<nl/>see <link>%1</link>.
eo: Ne povas trovi la komandon wget(1),<nl/>vidu <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Cannot verify destination<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
eo: Ne povas kontroli celon<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a file.
eo: La arkiva dosierujo<nl/><filename>%1</filename><nl/>jam ekzistas kiel dosiero.

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
eo: La arkiva dosierujo<nl/><filename>%1</filename><nl/>jam ekzistas.

[ctx: @info]
en: The archive file<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a directory.
eo: La arkiva dosiero<nl/><filename>%1</filename><nl/>jam ekzistas kiel dosierujo.

[ctx: @info]
en: The archive file <nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
eo: La arkiva dosiero <nl/><filename>%1</filename><nl/>jam ekzistas.

en: Archive Already Exists
eo: Arkivo Jam Ekzistas

[ctx: @info]
en: Cannot delete original archive<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
eo: Ne povas forigi originan arkivon<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot create a temporary directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>
eo: Ne povas krei provizoran dosierujon<nl/><filename>%1</filename><nl/>

[ctx: @info]
en: Cannot start the archiver process <filename>%1</filename>
eo: Ne povas komenci la arkivan procezon <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The download process was interrupted.
eo: La elŝuta procezo estis interrompita.

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with signal %2.</para>
eo: <para>La elŝuta procezo <filename>%1</filename> malsukcesis kun signalo %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with status %2.</para>
eo: <para>La elŝuta procezo <filename>%1</filename> malsukcesis kun stato %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>This may simply indicate a 404 error for some of the page elements.</para>
eo: <para>Ĉi tio povas simple indiki 404-eraron por kelkaj el la paĝaj elementoj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Retain the partial web archive?</para>
eo: <para>Ĉu konservi la partan TTT-arkivon?</para>

en: Retain Archive?
eo: Ĉu konservi arkivon?

en: Retain
eo: Reteni

[ctx: @info]
en: Creating the web archive failed.
eo: Kreado de la TTT-arkivo malsukcesis.

[ctx: @info]
en: Cannot copy archive to<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
eo: Ne povas kopii arkivon al <nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot set permissions on<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
eo: Ne povas agordi permesojn sur<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Web archive saved as<nl/><filename><link>%1</link></filename>
eo: TTT-arkivo konservita kiel <nl/><filename><link>%1</link></filename>

en: Web Archiver
eo: Reteja Arkivo

en: Archive a web page
eo: Arkivi retpaĝon

en: Copyright (c) 2020 Jonathan Marten
eo: Kopirajto (c) 2020 Jonathan Marten

en: URL of the web page to archive
eo: URL de la retpaĝo por arkivi

note: i18n: ectx: label, entry (WaitTime), group (Options)
en: Wait time:
eo: Atendotempo:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WaitTime), group (Options)
en: The wait time between item requests, to reduce web server load
eo: La atendotempo inter petoj de objektoj, por redukti retservilon-ŝargon

note: i18n: ectx: label, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use proxy
eo: Ne uzi prokurilon

note: i18n: ectx: tooltip, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use the system proxy settings to fetch the web page
eo: Ne uzi la sistemprokurilajn agordojn por preni la retpaĝon

note: i18n: ectx: label, entry (RandomWait), group (Options)
en: Randomise wait time
eo: Hazardigi atendotempon

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RandomWait), group (Options)
en: Vary the wait time between requests, to confuse server log analysis
eo: Varii la atendotempon inter petoj, por konfuzi servilprotokolan analizon

note: i18n: ectx: label, entry (FixExtensions), group (Options)
en: Save in standard web archive format
eo: Konservi en norma retarkiva formato

note: i18n: ectx: tooltip, entry (FixExtensions), group (Options)
en: <p>Save downloaded files all in a single directory, with file name extensions suitable for local browsing.
                            For example, the main HTML page will always be called "index.html" and a remote .php page will be saved with the standard .html extension.</p>
                   <p>Leave this option turned on to produce a standard web archive (.war) file.</p>
                   <p>If this option is turned off, then the files will be saved exactly as downloaded.
                            This means that they may be in subdirectories reflecting the structure of the original web site, and extensions will not be adjusted.
                            Note that the download may not work correctly if the original URL refers to a directory but does not end with a slash.</p>
eo: <p>Konservi elŝutitajn dosierojn ĉiujn en unu sola dosierujo, kun dosiernomaj etendoj taŭgaj por loka foliumado.
     Ekzemple, la ĉefa HTML-paĝo ĉiam estos nomita "index.html" kaj fora .php paĝo estos konservita. kun la norma etendo .html.</p>
     <p>Lasu ĉi tiun opcion ŝaltita por produkti norman retarkivan (.war) dosieron.</p>
     <p>Se ĉi tiu opcio estas malŝaltita, tiam la dosieroj estos konservitaj ĝuste kiel elŝutitaj.
     Ĉi tio signifas, ke ili povas esti en subdosierujoj reflektantaj la strukturon de la originala retejo, kaj etendaĵoj ne estos alĝustigitaj.
     Rimarku, ke la elŝuto eble ne funkcias ĝuste se la originala URL rilatas al dosierujo sed ne finiĝas per oblikvo.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: Run in terminal
eo: Ruli en terminalo

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: <p>Run the download process in a terminal window. Close the terminal window when the download has finished.</p>
                   <p>If this option is turned off then the download will run in the background. Its progress output should appear in the session log file.</p>
eo: <p>Ruli la elŝutan procezon en terminala fenestro. Fermi la terminalfenestron kiam la elŝuto finiĝis.</p>
     <p>Se ĉi tiu opcio estas malŝaltita, tiam la elŝuto funkcios en la fono. Ĝia progresa eligo devus aperi en la seancregistra dosiero.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close when finished
eo: Fermi kiam finite

note: i18n: ectx: tooltip, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close this window when the download has finished successfully
eo: Fermi ĉi tiun fenestron kiam la elŝuto finiĝis sukcese

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveType), group (Options)
en: Archive &type:
eo: Arkiva &tipo:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ArchiveType), group (Options)
en: The type of web archive to save
eo: La tipo de TTT-arkivo por konservi

en: Archive Web Page...
eo: Arkivi Retpaĝon...

[ctx: @info]
en: Cannot find the <command>kcreatewebarchive</command> executable,<nl/>check the plugin and helper installation.
eo: Ne povas trovi la <command>kcreatewebarchive</command> plenumeblan, <nl/>kontrolu la kromprograman kaj helpilan instaladon.

en: Cannot Create Web Archive
eo: Ne Povas Krei Retarkivon

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
eo: Ekstra Ilobreto
