babelfish - en to es translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
es: Herramien&tas

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
es: Barra de herramientas extra

en: Translate Web Page
es: Traducir página web

en: Translate Web &Page
es: Traducir &página web

en: &English To
es: &Inglés a

en: &French To
es: &Francés a

en: &German To
es: &Alemán a

en: &Greek To
es: &Griego a

en: &Spanish To
es: &Español a

en: &Portuguese To
es: &Portugués a

en: &Italian To
es: I&taliano a

en: &Dutch To
es: Holan&dés a

en: &Russian To
es: &Ruso a

en: &Chinese (Simplified)
es: &Chino (simplificado)

en: Chinese (&Traditional)
es: Chino (&tradicional)

en: &Dutch
es: Holan&dés

en: &French
es: Fra&ncés

en: &German
es: A&lemán

en: &Greek
es: &Griego

en: &Italian
es: &Italiano

en: &Japanese
es: &Japonés

en: &Korean
es: &Coreano

en: &Norwegian
es: &Noruego

en: &Portuguese
es: &Portugués

en: &Russian
es: &Ruso

en: &Spanish
es: E&spañol

en: T&hai
es: Tailan&dés

en: &Arabic
es: Ár&abe

en: &English
es: In&glés

en: &Chinese (Simplified) to English
es: &Chino (simplificado) a inglés

en: Chinese (&Traditional) to English
es: Chino (&tradicional) a inglés

en: &Japanese to English
es: &Japonés a inglés

en: &Korean to English
es: C&oreano a inglés

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
es: URL mal formado

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
es: La URL introducido no es válido, corríjalo e inténtelo de nuevo.

[ctx: @info]
en: You are viewing this page over a secure connection.<nl/><nl/>The URL of the page will sent to the online translation service,<nl/>which may fetch the insecure version of the page.
es: Está viendo esta página mediante una conexión segura.<nl/><nl/>El URL de la página enviará datos al servicio de traducción en línea,<nl/>lo que puede acceder a la versión insegura de la página.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
es: Advertencia de seguridad
