imgalleryplugin - en to eu translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
eu: Sortu irudien galeria

en: Create
eu: Sortu

en: Image Gallery for %1
eu: %1(r)en irudi-galeria

en: Look
eu: Itxura

en: Page Look
eu: Orrialdearen itxura

en: &Page title:
eu: Orrialdearen &izenburua:

en: I&mages per row:
eu: Irudiak &errenkadako:

en: Show image file &name
eu: Erakutsi irudiaren fitxategi-i&zena

en: Show image file &size
eu: Erakutsi irudiaren fitxategi-&tamaina

en: Show image &dimensions
eu: Erakutsi irudiaren &dimentsioak

en: Fon&t name:
eu: &Letra-tipoaren izena:

en: Font si&ze:
eu: Letra-&tamaina:

en: &Foreground color:
eu: &Aurreko planoaren kolorea:

en: &Background color:
eu: A&tzeko planoaren kolorea:

en: Folders
eu: Karpetak

en: &Save to HTML file:
eu: &Gorde HTML fitxategian:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
eu: <p>Galeria hau gordeko duen HTML fitxategiaren izena.</p>

en: &Recurse subfolders
eu: Karpeta &errekurtsiboak

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
eu: <p>Irudi galeria sortzean azpikarpetak gehitu behar diren ala ez.</p>

en: Endless
eu: Mugarik ez

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
eu: <p>Irudien galeria sortzean zeharkatuko den karpeta kopurua muga dezakezu errekurtsio sakonerari gehienezko muga bat ezarriz.</p>

en: Rec&ursion depth:
eu: Errek&urtsio-sakonera:

en: Copy or&iginal files
eu: Kopiatu &jatorrizko fitxategiak

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
eu: <p>Honek irudi guztien kopia eginen du, eta galeria kopia hauei zuzenduko zaie jatorrizko irudiei zuzendu ordez.</p>

en: Use &comment file
eu: Erabili iru&zkinen fitxategia

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
eu: <p>Aukera hau gaituz gero, iruzkinen fitxategi bat zehaztu dezakezu irudien azpitituluak sortzeko erabiliko dena.</p><p>Fitxategiaren formatuari buruz gehiago jakiteko, ikus azpiko "Zer da hau?" laguntza.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
eu: <p>Iruzkinen fitxategiaren izena zehaztu dezakezu hemen. Iruzkinen fitxategiak irudientzako azpitituluak ditu. Fitxategi honen formatua hau da:</p> <p>FITXATEGIIZENA1: <br />Deskribapena<br /><br />FITXATEGIIZENA2:<br />Deskribapena<br /><br />eta abar</p>

en: Comments &file:
eu: Iruz&kinen fitxategia:

en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

en: Image f&ormat:
eu: Irudien f&ormatua:

en: Thumbnail size:
eu: Koadro txikien tamaina:

en: &Set different color depth:
eu: Ezarri &beste kolore-sakonera:

en: Color depth:
eu: Kolore-&sakonera:

en: &Create Image Gallery...
eu: &Sortu irudien galeria...

en: Could not create the plugin, please report a bug.
eu: Ezin izan da plugina sortu. Bidali ezazu erroreari buruzko txostena, mesedez.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
eu: Irudien galeria azpikarpeta lokaletan baino ezin da sortu.

en: Creating thumbnails
eu: Koadro txikiak sortzen

en: Could not create folder: %1
eu: Ezin izan da karpeta sortu: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
eu: <i>Irudien kopurua</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
eu: <i>Sorrera</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
eu: <i>Azpikarpetak</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
eu: Koadro txikia honentzat sortua:
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
eu: Huts egin du
    %1(r)en
    koadro txikien sortzean

en: Could not open file: %1
eu: Ezin izan da fitxategia ireki: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak
