kcmkio - en to eu translation catalogue (18 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
eu: <h1>Nire laster-markak</h1><p>Modulu honek zure laster-marken hasierako orria konfiguratzen uzten dizu.</p><p>Laster-marken hasierako orria eskuragarri dago hemen <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
eu: Laster-markak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
eu: Aukera hau desgaitua badago, hierarkiaz kanpoko laster-markak (karpeta batean ez daudenak) ez dira erakutsiko.
    Gaituz gero, hauek "root" karpetan biltzen dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
eu: &Erakutsi karpetarik gabeko laster-markak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
eu: Lehenetsi gisa, azpikarpetak bere gurasoen bidez erakusten dira. Aukera hau aktibatuz gero, azpikarpetak bere kabuz erakutsiko dira.
    Ez da hain polita geratzen baina oso karpeta handi bat bi zutabetan banatzea nahi duzunean izaten da lagungarria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
eu: &Lautu laster-marken zuhaitza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
eu: Erakutsi koadro bat KDEren lekuekin (Karpeta nagusia, Sarea, ...). Erabilgarria konqueror fitxategi-kudeatzaile gisa erabiltzen baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
eu: Erakutsi sistemaren &lekuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
eu: Karpetak automatikoki zutabe desberdinetan banatuko dira. Zutabeen kopuru optimoa konqueror-en zabalera eta laster-marken kopuruaren araberakoa da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
eu: Erakutsi beharreko zutabe kopurua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
eu: Desgaitu sistema moteletan atzeko planoko irudiak desgaitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
eu: Erakutsi karpeten atzeko planoak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
eu: Pixmapa-k cache-an gordetzeko erabiliko den diskoaren lekua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
eu: Pixmape-n cache-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
eu: Diskoaren cache-aren tamaina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
eu: Garbitu pixmape-n cache-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
eu: &Garbitu cache-a
