kfmclient - en to eu translation catalogue (13 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
eu: KDEren tresna bat komando-lerrotik URLak irekitzeko

en: Non interactive use: no message boxes
eu: Ez dauka erabilpen elkarreragilerik: elkarrizketa-koadrorik ez

en: Show available commands
eu: Erakutsi komando erabilgarriak

en: Command (see --commands)
eu: Komandoa (begiratu --commands)

en: Arguments for command
eu: Komandoaren argumentuak

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
eu: Aplikazioak irekitako fitxategiak/URLak ezabatu egingo dira erabili ondoren

en: 
    Syntax:
eu: 
    Sintaxia:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
eu:   kfmclient openURL 'url-a' ['mime-mota']
                # 'url-a' erakusten duen leiho bat irekitzen du.
                #  'url-a' bide-izen erlatiboa izan daiteke
                #   edo fitxategi-izena, adibidez: . edo azpidir/
                #   'url' ematen ez bada, $HOME erabiliko da.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
eu:             # 'mime-mota' zehazten bada Konqueror-ek erabili
                #   beharreko osagaia zehazten du. Adibidez, ezarri
                #   text/html web-orri batentzat

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
eu:   kfmclient newTab 'url-a' ['mime-mota']
                # Goikoaren berdina baina ahal bada 'url-a' fitxa berri bat irekitzen du Konqueror-en leiho batean
                #     leihoa uneko mahaigain aktiboan.

en: Syntax error, not enough arguments
eu: Sintaxi errorea, ez dago nahikoa argumenturik

en: Syntax error, too many arguments
eu: Sintaxi errorea, argumentu gehiegi

en: Syntax error, unknown command '%1'
eu: Sintaxi errorea, '%1' komando ezezaguna
