konqueror - en to eu translation catalogue (59 entries)

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Create Archive
eu: Sortu artxiboa

en: The URL of the page that is to be archived
eu: Artxibatu beharreko orriaren URLa

en: Source &URL:
eu: Sorburu &URL:

en: Web archive (*.war)
eu: Web artxiboa (*.war)

en: Tar archive (*.tar)
eu: Tar artxiboa (*.tar)

en: Zip archive (*.zip)
eu: Zip artxiboa (*.zip)

en: Directory
eu: Direktorioa

en: The file or directory where the archived page will be saved
eu: Artxibatutako orria gordeko den direktorioa

en: &Save to:
eu: &Gorde hemen:

en: Options
eu: Aukerak

en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundo

en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @info]
en: The web archive download cannot use the current proxy settings. No proxy will be used.
eu: Web-artxiboaren zama-jaitsierak ezin ditu erabili uneko ordezkari-ezarpenak. Ez da ordezkaririk erabiliko.

[ctx: @info]
en: The save location is not valid.
eu: Gordetzeko kokalekuak ez du balio.

[ctx: @info]
en: Cannot find the wget(1) command,<nl/>see <link>%1</link>.
eu: Ezin da aurkitu wget(1) komandoa, <nl/>begiratu <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Cannot verify destination<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
eu: Ezin da jomuga egiaztatu<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a file.
eu: Ondoko artxibo-direktorioa<nl/><filename>%1</filename><nl/>lehendik ere badago fitxategi gisa.

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
eu: Ondoko artxibo-direktorioa<nl/><filename>%1</filename><nl/>lehendik ere badago.

[ctx: @info]
en: The archive file<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a directory.
eu: Ondoko artxibo-fitxategia<nl/><filename>%1</filename><nl/>lehendik ere badago direktorio gisa.

[ctx: @info]
en: The archive file <nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
eu: Ondoko artxibo-fitxategi <nl/><filename>%1</filename><nl/>lehendik ere badago.

en: Archive Already Exists
eu: Artxiboa badago lehendik

[ctx: @info]
en: Cannot delete original archive<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
eu: Ezin da jatorrizko artxiboa ezabatu<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot create a temporary directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>
eu: Ezin da aldi baterako direktorioa sortu<nl/><filename>%1</filename><nl/>

[ctx: @info]
en: Cannot start the archiver process <filename>%1</filename>
eu: Ezin da abiatu artxibatzeko <filename>%1</filename> prozesua

[ctx: @info]
en: The download process was interrupted.
eu: Zama-jaisteko prozesua eten egin da.

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with signal %2.</para>
eu: <para><filename>%1</filename> zama-jaisteko prozesuak huts egin du %2 seinalearekin.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with status %2.</para>
eu: <para><filename>%1</filename> zama-jaisteko prozesuak huts egin du %2 egoerarekin.</para>

[ctx: @info]
en: <para>This may simply indicate a 404 error for some of the page elements.</para>
eu: <para>Honek orriko elementu batzuen 404 errorea adieraz lezake.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Retain the partial web archive?</para>
eu: <para>Web artxibo partziala atxiki?</para>

en: Retain Archive?
eu: Artxiboa atxiki?

en: Retain
eu: Atxiki

[ctx: @info]
en: Creating the web archive failed.
eu: Web artxiboa sortzea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Cannot copy archive to<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
eu: Ezin da artxiboa<nl/><filename>%1</filename>-(e)ra kopiatu<nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot set permissions on<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
eu: Ezin dira baimenak<nl/><filename>%1</filename>-(e)an ezarri<nl/>%2

[ctx: @info]
en: Web archive saved as<nl/><filename><link>%1</link></filename>
eu: Web artxiboa honela gorde da<nl/><filename><link>%1</link></filename>

en: Web Archiver
eu: Web artxibatzailea

en: Archive a web page
eu: Artxibatu web-orri bat

en: URL of the web page to archive
eu: Artxibatu beharreko web-orriaren URLa

en: url
eu: URL

note: i18n: ectx: label, entry (WaitTime), group (Options)
en: Wait time:
eu: Itxaronaldia:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WaitTime), group (Options)
en: The wait time between item requests, to reduce web server load
eu: Elementuen eskaeren arteko itxaronaldia, web-zerbitzarien zama arintzeko

note: i18n: ectx: label, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use proxy
eu: Ez erabili ordezkaririk

note: i18n: ectx: tooltip, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use the system proxy settings to fetch the web page
eu: Ez erabili sistemako ordezkariaren ezarpenak web-orria ekartzeko

note: i18n: ectx: label, entry (RandomWait), group (Options)
en: Randomise wait time
eu: Itxaronaldia ausazkoa egin

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RandomWait), group (Options)
en: Vary the wait time between requests, to confuse server log analysis
eu: Aldatu eskaeren arteko itxaronaldia, zerbitzari-egunkarien analisia nahasteko

note: i18n: ectx: label, entry (FixExtensions), group (Options)
en: Save in standard web archive format
eu: Gorde web-artxibo formatu estandarrean

note: i18n: ectx: tooltip, entry (FixExtensions), group (Options)
en: <p>Save downloaded files all in a single directory, with file name extensions suitable for local browsing.
                            For example, the main HTML page will always be called "index.html" and a remote .php page will be saved with the standard .html extension.</p>
                   <p>Leave this option turned on to produce a standard web archive (.war) file.</p>
                   <p>If this option is turned off, then the files will be saved exactly as downloaded.
                            This means that they may be in subdirectories reflecting the structure of the original web site, and extensions will not be adjusted.
                            Note that the download may not work correctly if the original URL refers to a directory but does not end with a slash.</p>
eu: <p>Gorde zama-jaitsitako fitxategiak, denak direktorio bakarrean, lokalean arakatzerako fitxategi-izen luzapen egokiekin.
                            Adibidez, HTML orri nagusia beti izendatuko da «index.html» eta urruneko .php orri bat .html hedapen estandarrarekin gordeko da.</p>
                   <p>Utzi aukera hau piztuta web-artxibo fitxategi estandar bat (.war) sortzeko.</p>
                   <p>Aukera hau itzaltzen bada, fitxategiak zama-jaitsi bezalaxe gordeko dira.
                            Horrek esan nahi du jatorrizko web-guneko egitura islatuz azpidirektorioetan egon daitezkeela, eta luzapenak ez dira egokituko.
                            Kontuan izan balitekeela zama-jaitsitakoa ond ez ibiltzea, jatorrizko URLa direktorio batena izanda «/» batekin amaitzen ez bada.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: Run in terminal
eu: Exekutatu terminalean

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: <p>Run the download process in a terminal window. Close the terminal window when the download has finished.</p>
                   <p>If this option is turned off then the download will run in the background. Its progress output should appear in the session log file.</p>
eu: <p>Exekutatu zama-jaisteko prozesua terminal-leiho batean. Itxi terminalaren leihoa zama-jaitsiera amaitzean.</p>
                   <p>Aukera hau itzaltzen bada, zama-jaitsiera atzeko planoan ibiliko da. Haren aurrerapenaren irteerakoa saioaren egunkari fitxategian agertu beharko litzateke.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close when finished
eu: Itxi amaitutakoan

note: i18n: ectx: tooltip, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close this window when the download has finished successfully
eu: Itxi leiho hau zama-jaitsiera ondo amaitu denean

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveType), group (Options)
en: Archive &type:
eu: Artxibo mo&ta:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ArchiveType), group (Options)
en: The type of web archive to save
eu: Gorde beharreko web-artxibo mota

en: Archive Web Page...
eu: Artxibatu web-orria...

[ctx: @info]
en: Cannot find the <command>kcreatewebarchive</command> executable,<nl/>check the plugin and helper installation.
eu: Ezin da <command>kcreatewebarchive</command> exekutagarria aurkitu,<nl/>egiaztatu pluginaren eta laguntzailearen instalazioa.

en: Cannot Create Web Archive
eu: Ezin da sortu web-artxiboa

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
eu: Tresna-barra gehigarria
