konqueror - en to eu translation catalogue (240 entries)

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
eu: Izan aske.

en: Konqueror is a web browser, file manager and universal document viewer.
eu: Konqueror web arakatzaile bat da, fitxategi-kudeatzailea eta dokumentu erakusle unibertsala.

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: Starting Points
eu: Abiapuntuak

en: Introduction
eu: Sarrerakoa

en: Tips
eu: Argibideak

en: Specifications
eu: Zehaztapenak

en: Home Folder
eu: Etxeko karpeta

en: Your personal files
eu: Zure fitxategi pertsonalak

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Browse and restore the trash
eu: Arakatu eta lehengoratu zakarrontzia

en: Network Folders
eu: Sareko karpetak

en: Shared files and folders
eu: Partekatutako fitxategiak eta karpetak

en: Bookmarks
eu: Liburu-markak

en: Quick access to your bookmarks
eu: Zure liburu-marketara atzipen azkarra

en: Next: An Introduction to Konqueror
eu: Hurrengoa: Konquerorren sarrera

en: Search the Web
eu: Bilatu webean

en: Konqueror makes working with and managing your files easy. You can browse both local and networked folders while enjoying advanced features such as the powerful sidebar and file previews.
eu: Konqueror-ek fitxategiekin lan egitea eta kudeatzea errazten dizu. Bai karpeta lokalak bai sarekoak araka ditzakezu, alboko barra ahaltsua eta fitxategien aurreikuspegi eginbide aurreratuez gozatzen duzun bitartean.

en: Konqueror is also a full featured and easy to use web browser which you can use to explore the Internet. Enter the address (e.g. <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a>) of a web page you would like to visit in the location bar and press Enter, or choose an entry from the Bookmarks menu.
eu: Horretaz gain, Konqueror eginbidez betetako eta erabiltzeko erraza den web arakatzailea ere bada. Bisitatu nahi duzun Internet orrialdearen helbidea (adib <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a>) helbide-barran idatzi eta sakatu Sartu, edo hautatu sarrera bat Liburu-marka menutik.

en: To return to the previous location, press the back button <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
eu: Aurreko kokalekura itzultzeko, sakatu atzera botoia <img width='16' height='16' src="%1"></img> tresna-barran.

en: To quickly go to your Home folder press the home button <img width='16' height='16' src="%1"></img>.
eu: Zure etxeko karpetara azkar joateko sakatu etxeko botoia <img width='16' height='16' src="%1"></img>.

en: For more detailed documentation on Konqueror click <a href="%1">here</a>.
eu: Konqueror-ren gaineko informazio zehatzagoa lortzeko egin klik <a href="%1">hemen</a>.

en: Next: Tips & Tricks
eu: Hurrengoa: Argibideak eta trikimailuak

en: Konqueror is designed to embrace and support Internet standards. The aim is to fully implement the officially sanctioned standards from organizations such as the W3 and OASIS, while also adding extra support for other common usability features that arise as de facto standards across the Internet. Along with this support, for such functions as favicons, Web Shortcuts, and <A HREF="%1">XBEL bookmarks</A>, Konqueror also implements:
eu: Konqueror Internet-eko estandarrak onartu eta sostengatzeko diseinatuta dago. Helburua W3 eta OASIS bezalako erakundeek ofizialki ezarritako estandarrak osoki inplementatzea da, Interneten zehar de facto estandarrak bezala sortzen diren erabilera arrunteko ezaugarrientzako aparteko euskarria ere gehitzen duelarik. favicons, webeko gako-hitzak, eta <A HREF="%1">XBEL liburu-markak</A> moduko funtzioentzako euskarriarekin batera, Konqueror-ek inplementatzen du:

en: Web Browsing
eu: Web arakatzea

en: Supported standards
eu: Onartutako estandarrak

en: Additional requirements*
eu: Betekizun gehigarriak*

en: <A HREF="%1">DOM</A> (Level 1, partially Level 2) based <A HREF="%2">HTML 4.01</A>
eu: <A HREF="%1">DOM</A> (1. maila, hein batean 2. maila)  <A HREF="%2">HTML 4.01</A>-n oinarritua

en: built-in
eu: barneratua

en: <A HREF="%1">Cascading Style Sheets</A> (CSS 1, partially CSS 2)
eu: <A HREF="%1">Etilo-orriak turrustan</A> (CSS 1, hein batean CSS 2)

en: <A HREF="%1">ECMA-262</A> Edition 3 (roughly equals JavaScript 1.5)
eu: <A HREF="%1">ECMA-262</A> 3. argitalpena (JavaScript 1.5-en baliokidea gutxi gorabehera)

en: JavaScript disabled (globally). Enable JavaScript <A HREF="%1">here</A>.
eu: JavaScript desgaituta (orokorrean). JavaScript gaitu <A HREF="%1">hemen</A>.

en: JavaScript enabled (globally). Configure JavaScript <A HREF=\"%1\">here</A>.
eu: JavaScript gaituta (orokorrean). Konfiguratu  JavaScript <A HREF=\"%1\">hemen</A>

en: Secure <A HREF="%1">Java</A><SUP>&reg;</SUP> support
eu:  <A HREF="%1">Java</A><SUP>&reg;</SUP> seguruaren euskarria

en: JDK 1.2.0 (Java 2) compatible VM (<A HREF="%1">OpenJDK</A> or <A HREF="%2">Sun/Oracle</A>)
eu: JDK 1.2.0 (Java 2) VM bateragarria (<A HREF="%1">OpenJDK</A> edo <A HREF="%2">Sun/Oracle</A>)

en: Enable Java (globally) <A HREF="%1">here</A>.
eu: Gaitu Java (orokorrean) <A HREF="%1">hemen</A>.

en: NPAPI <A HREF="%2">plugins</A> (for viewing <A HREF="%1">Flash<SUP>&reg;</SUP></A>, etc.)
eu: NPAPI <A HREF="%2">pluginak</A> (<A HREF="%1">Flash<SUP>&reg;</SUP></A>, etab. ikusteko)

en: Secure Sockets Layer
eu: SSL (Secure Sockets Layer) hargune seguruen geruza

en: (TLS/SSL v2/3) for secure communications up to 168bit
eu: (TLS/SSL v2/3) 168 bit arteko komunikazio seguruetarako

en: Bidirectional 16bit unicode support
eu: Noranzko biko 16bit-eko unicode euskarria

en: AutoCompletion for forms
eu: Inprimakien osatze automatikoa

[ctx: Title of an html 'group box' explaining konqueror features]
en: General
eu: Orokorra

en: Feature
eu: Eginbidea

en: Details
eu: Zehaztasunak

en: Image formats
eu: Irudi formatuak

en: Transfer protocols
eu: Transferentzia protokoloak

en: HTTP 1.1 (including gzip/bzip2 compression)
eu: HTTP 1.1 (gzip/bzip2 konpresioa barne)

en: and <A HREF="%1">many more (see Kioslaves in KHelpCenter)...</A>
eu: eta <A HREF="%1">askoz gehiago (ikus Kioslave-ak KHelpcenter-ren)...</A>

[ctx: A feature of Konqueror]
en: URL-Completion
eu: URL-osatzea

en: Manual
eu: Eskuliburua

en: Popup
eu: Gainerakorra

en: (Short-) Automatic
eu: (Labur-) Automatikoa

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: <a href="%1">Return to Starting Points</a>
eu: <a href="%1">Itzuli abiapuntuetara</a>

en: Tips & Tricks
eu: Argibideak eta trikimailuak

en: Use Web-Shortcuts: by typing "gg: KDE" one can search the Internet, using Google, for the search phrase "KDE". There are a lot of Web-Shortcuts predefined to make searching for software or looking up certain words in an encyclopedia a breeze. You can even <a href="%1">create your own</a> Web-Shortcuts.
eu: Erabili webeko lasterbideak: "gg: KDE" idatzita batek Interneten "KDE" esaldia bilatu dezake, Google erabiliz. Webeko aurrez definitutako lasterbide asko dago softwarea bilatzeko edo entziklopedia batean zenbait hitz bilatzea erraza baino errazago izan dadin. Zuk <a href="%1">zeure</a> webeko lasterbideak sor ditzakezu.

en: Use the magnifier button <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the HTML toolbar to increase the font size on your web page.
eu: Erabili luparen botoia <img width='16' height='16' src="%1"></img> HTML tresna-barran web-orrialdearen letra-tamaina handitzeko.

en: When you want to paste a new address into the Location toolbar you might want to clear the current entry by pressing the black arrow with the white cross <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
eu: Helbide-barran helbide berri bat itsatsi nahi duzunean uneko sarrera ezabatu nahi izan dezakezu tresna-barrako gurutze zuridun gezi beltzean <img width='16' height='16' src="%1"></img> klik eginez.

en: To create a link on your desktop pointing to the current page, simply drag the icon (favicon) that is to the left of the Location toolbar, drop it on to the desktop, and choose "Icon".
eu: Uneko orrialdea erakusten duen esteka bat mahaigainean sortzeko, arrastatu helbide-barraren ezkerrean dagoen ikonoa (favicon) eta jaregin mahaigainean, ondoren hautatu "Ikonoa".

en: You can also find <img width='16' height='16' src="%1" /> "Full-Screen Mode" in the Settings menu. This feature is very useful for "Talk" sessions.
eu: Ezarpenen menuan <img width='16' height='16' src="%1" /> "Pantaila osoko era" ere aurki dezakezu. Eginbide hau oso baliagarria da "Hitz egin" saioetan.

en: Divide et impera (lat. "Divide and conquer") - by splitting a window into two parts (e.g. Window -> <img width='16' height='16' src="%1" /> Split View Left/Right) you can make Konqueror appear the way you like.
eu: Divide et impera (lat. "Zatitu eta irabazi") - Leiho bat bi zatitan banatuta (adib. Leihoa -> <img width='16' height='16' src="%1" /> Zatitu ikuspegia ezker/eskuin) Konqueror zuk nahi duzun eran agertzea lor dezakezu.

en: Use the <a href="%1">user-agent</a> feature if the website you are visiting asks you to use a different browser (and do not forget to send a complaint to the webmaster!)
eu: Erabili <a href="%1">erabiltzaile-agentea</a> eginbidea bisitatzen ari zaren web-orrialdeak beste nabigatzailea eskatzen badizu (eta ez ahaztu webeko arduradunari kexa bidaltzea)

en: The <img width='16' height='16' src="%1"></img> History in your Sidebar ensures that you can keep track of the pages you have visited recently.
eu: Albo-barrako historiak <img width='16' height='16' src="%1"></img> orain dela gutxi bisitatu dituzun orrialdeak gogora ditzakezula ziurtatzen du.

en: Use a caching <a href="%1">proxy</a> to speed up your Internet connection.
eu: Erabili <a href="%1">Proxy</a> cache-arekin Interneteko konexioa bizkortzeko.

en: Advanced users will appreciate the Konsole which you can embed into Konqueror (Settings -> <img width='16' height='16' SRC="%1"></img> Show Terminal Emulator).
eu: Erabiltzaile adituek estimatuko dute Konqueror-en kapsula dezakezun Konsole (Ezarpenak -> <img width='16' height='16' src="%1"></img> Erakutsi terminalaren emuladorea).

en: Next: Specifications
eu: Hurrengoa: Zehaztapenak

en: Installed Plugins
eu: Instalatutako pluginak

en: <td>Plugin</td><td>Description</td><td>File</td><td>Types</td>
eu: <td>Plugina</td><td>Azalpena</td><td>Fitxategia</td><td>Motak</td>

en: Installed
eu: Instalatuta

en: <td>Mime Type</td><td>Description</td><td>Suffixes</td><td>Plugin</td>
eu: <td>Mime mota</td><td>Azalpena</td><td>Atzizkiak</td><td>Plugina</td>

en: Filter error
eu: Iragazkiaren akatsa

en: Spelling
eu: Ortografia

en: Spell Checking Enabled
eu: Ortografia aztertzea gaituta

en: &Languages
eu: &Hizkuntzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPasswords)
en: &Show passwords
eu: Erakut&si pasahitzak

[ctx: @action:deny permission]
en: &Deny permission
eu: &Ukatu baimena

[ctx: @action:grant permission]
en: &Grant permission
eu: &Eman baimena

en: <html><b>%1</b> would like to send you notifications
eu: <html><b>%1</b>-(e)k jakinarazpenak bidali nahi lizkizuke

en: <html><b>%1</b> would like to access information about your current physical location
eu: <html><b>%1</b>-(e)k zure uneko kokapen fisikoari buruzko informazioa atzitu nahiko luke

en: <html><b>%1</b> would like to access your microphone and other audio capture devices
eu: <html><b>%1</b>-(e)k zure mikrofonoa eta audioa atzemateko beste gailu batzuk atzitu nahiko lituzke

en: <html><b>%1</b> would like to access your camera and other video capture devices
eu: <html><b>%1</b>-(e)k zure kamera eta bideoa atzemateko beste gailu batzuk atzitu nahiko lituzke

en: <html><b>%1</b> would like to access to your microphone, camera and other audio and video capture devices
eu: <html><b>%1</b>-(e)k zure mikrofonoa, kamera eta audioa eta bideoa atzemateko beste gailu batzuk atzitu nahiko lituzke

en: <html><b>%1</b> would like to lock your mouse inside the web page
eu: <html><b>%1</b>-(e)k zure sagua web-orri barruan giltzatu nahiko luke

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen
eu: <html><b>%1</b>-(e)k zure pantaila grabatu nahiko luke

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen and your audio
eu: <html><b>%1</b>-(e)k zure pantaila eta zure audioa grabatu nahiko luke

[ctx: @action:remember password]
en: &Remember
eu: &Gogoratu

[ctx: @action:never for this site]
en: Ne&ver for this site
eu: &Inoiz ez leku honetarako

[ctx: @action:not now]
en: N&ot now
eu: Orain e&z

[ctx: @action:display details about credentials to store]
en: &Show details
eu: &Erakutsi xehetasunak

[ctx: @action:hide details about credentials to store]
en: &Hide details
eu: E&zkutatu xehetasunak

en: Find...
eu: Aurkitu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, closeButton)
en: Close the search bar
eu: Itxi bilaketa barra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Find the next match for the current search phrase
eu: Aurkitu bilatutako uneko esaldiaren hurrengo bat-etortzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextButton)
en: &Next
eu: &Hurrengoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsButton)
en: Find the previous match for the current search phrase
eu: Aurkitu bilatutako uneko esaldiaren aurreko bat-etortzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousButton)
en: &Previous
eu: &Aurrekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Options
eu: &Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Match Case
eu: &Bereizi maiuskulak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Search As You Type
eu: &Bilatu idatzi ahala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Highlight All Matches
eu: &Nabarmendu bat-etortze guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: Highlight Matches
eu: Nabarmendu bat-etortzeak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, WebEngineCustomizeCacheableFieldsDlg)
en: Choose fields to remember
eu: Hautatu oroitu beharreko eremuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showPasswords)
en: Switch between displaying passwords or placeholders
eu: Aldatu pasahitzak edo leku-markak azaltzearen artean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDetails)
en: Show advanced information about the fields
eu: Erakutsi eremuei buruzko informazio aurreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDetails)
en: &Show details
eu: Erakut&si xehetasunak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available &fields
eu: Ere&mu erabilgarriak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, immediatelyCacheData)
en: Store form data in KWallet when closing the dialog
eu: Gorde formularioko datuak KWallet-en elkarrizketa-koadroa ixtean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, immediatelyCacheData)
en: &Immediately memorize form data
eu: Bere&hala memorizatu formularioko datuak

en: The download manager (%1) could not be found in your installation.
eu: Jaitsiera kudeatzailea (%1) ezin izan da zure instalatuan aurkitu.

en: Try to reinstall it and make sure that it is available in $PATH. 
    
    The integration will be disabled.
eu: Saiatu hura berrinstalatzen eta ziurtatu $PATH-en erabilgarri dagoela. 
    
    Integrazioa ezgaitu egingo da.

en: <qt><p>To display the requested web page again, the browser needs to resend information you have previously submitted.</p><p>If you were shopping online and made a purchase, click the Cancel button to prevent a duplicate purchase.Otherwise, click the Continue button to display the webpage again.</p>
eu: <qt><p>Eskatutako web orria berriz bistaratzeko, arakatzaileak aurrez bidali duzun informazioa berriz bidali behar du.</p><p>Lerroan erosten ari bazinen eta erosketa bat egin baduzu, klik egin utzi botoian erosketa bikoiztea saihesteko. Bestela, klik egin Jarraitu botoian web-orria berriz erakusteko.</p>

en: Resubmit Information
eu: Berbidali informazioa

en: This site is attempting to access information about your physical location.
    Do you want to allow it access?
eu: Leku hau zure kokaleku fisikoari buruzko informazioa atzitzeko ahaleginean dabil.
    Atzitzen utzi nahi diozu?

en: Network Transmission
eu: Sareko transmisioa

en: Allow access
eu: Atzitzen utzi

en: <qt>This untrusted page links to<br/><b>%1</b>.<br/>Do you want to follow the link?</qt>
eu: <qt>Fidagarria ez den orri hau <br/><b>%1</b>-(e)ra estekatzen da.<br/>Esteka jarraitu nahi duzu?</qt>

en: Security Warning
eu: Segurtasun abisua

[ctx: follow link despite of security warning]
en: Follow
eu: Jarraitu

en: Security Alert
eu: Segurtasun alerta

en: <qt>Access by untrusted page to<br/><b>%1</b><br/> denied.</qt>
eu: <qt>Konfidantzarik gabeko orri baten bitartez <br/><b>%1</b>(e)rako<br /> sarbidea ukatu da.</qt>

en: Warning: This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you want to send the data unencrypted?
eu: Abisua: Hau formulario seguru bat da baino zure datuak zifratu gabe bidaltzen saiatzen ari da.
    Hirugarrenek informazio hau harrapatu eta ikusi dezakete.
    Ziur zaude datuak zifratu gabe bidali nahi dituzula?

en: &Send Unencrypted
eu: &Bidali zifratu gabe

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
eu: Leku hau formularioko datuak e-posta bitartez bidaltzen saiatzen ari da.
    Jarraitu nahi duzu?

en: &Send Email
eu: &Bidali e-posta

en: <qt>Do you want to allow this site to attach the following files to the email message?</qt>
eu: <qt>Leku honek ondorengo fitxategiak e-posta mezuari eranstea baimendu nahi duzu?</qt>

en: Email Attachment Confirmation
eu: E-Posta eranskinen berrespena

en: &Allow attachments
eu: &Baimendu eranskinak

en: &Ignore attachments
eu: &Jaramonik ez eranskinei

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
eu: Gune hau zure konputagailuko fitxategi bat formularioaren bidalketan eransten saiatu da. Eranskina zure segurtasunerako kendu da.

en: Attachment Removed
eu: Eranskina kendu da

en: This site is requesting to open a new popup window.
    Do you want to allow this?
eu: Leku hau leiho-gainerakor berri bat irekitzea eskatzen ari da.
    Hori egiten utzi nahi duzu?

en: <qt>This site is requesting to open a popup window to<p>%1</p><br/>Do you want to allow this?</qt>
eu: <qt>Leku hau<p>%1</p>-(e)ra leiho-gainerakor bat irekitzea eskatzen ari da.<br/>Hori egiten utzi nahi duzu?</qt>

en: Javascript Popup Confirmation
eu: Javascript leiho-gainerakorren berrespena

en: Allow
eu: Baimendu

en: Do Not Allow
eu: Ez baimendu

en: Save &Frame As...
eu: Gorde &markoa honela...

en: Print Preview
eu: Inprimatze aurreikuspegia

[ctx: zoom in action]
en: Zoom In
eu: Zooma gerturatu

[ctx: zoom out action]
en: Zoom Out
eu: Zooma urrundu

[ctx: reset zoom action]
en: Actual Size
eu: Benetako neurria

en: Zoom Text Only
eu: Zoom testuari soilik

en: Zoom To DPI
eu: Zoom DPIra

en: Set &Encoding
eu: Ezarri kod&eketa

en: View Do&cument Source
eu: Ikusi do&kumentuaren iturburua

[ctx: find action "whats this" text]
en: <h3>Find text</h3>Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.
eu: <h3>Aurkitu testua</h3>Elkarrizketa-koadro bat erakusten du, bistaratutako orrian testua aurkitzen uzten dizuna.

en: The SSL information for this site appears to be corrupt.
eu: Leku honetarako SSL informazioa hondatua dagoela dirudi.

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en: Email:
eu: E-posta:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - CC:
eu:  - KK:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - BCC:
eu:  - EKK:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - Subject:
eu:  - Gaia:

en:  (In new window)
eu:  (Leiho berrian)

en:  (In parent frame)
eu:  (Guraso markoan)

en: <qt>Do you want to search for <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt><b>%1</b> bilatu nahi duzu?</qt>

en: Internet Search
eu: Interneteko bilaketa

en: &Search
eu: &Bilatu

en: Close window?
eu: Itxi leihoa?

en: Confirmation Required
eu: Berrespena behar da

en: <html>Do you want %1 to remember the login information for <b>%2</b>?</html>
eu: <html>Nahi duzu %1-(e)k <b>%2</b>(r)en saio hasteko informazioa gordetzea?</html>

[ctx: Fill the Forms with Data from KWallet]
en: &Fill forms now
eu: &Bete inprimakiak orain

en: &Memorize Passwords in This Page Now
eu: &Memorizatu orain orri honetako pasahitzak

en: &Customize Fields to Memorize for This Page...
eu: Nor&bere erara egokitu orri honetan memorizatu beharreko eremuak...

en: Remove Customized Memorization Settings for This Page
eu: Kendu orri honetan norbere erara egokitutako memorizatzeko ezarpenak

en: &Allow Password Caching for This Site
eu: B&aimendu leku honetako pasahitzak cacheratzea

en: Remove All Memorized Passwords for This Site
eu: Kendu leku honetako memorizatutako pasahitz guztiak

en: &Launch Wallet Manager
eu: A&biarazi zorro-kudeatzailea

en: &Close Wallet
eu: &Itxi zorroa

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: Menu (wallet)
en: &Credential management
eu: E&giaztagiriak kudeatzea

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
eu: HTML tresna-barra

en: Print Document
eu: Inprimatu dokumentua

en: Add URL to Filter
eu: Gehitu URLa iragazkiari

en: Enter the URL:
eu: Sartu URLa:

[ctx: Ignore the certificate error for this URL only for now]
en: Yes, &once
eu: Bai, &behin

[ctx: Ignore the certificate error for this URL now and in the future]
en: Yes, &forever
eu: Bai, betik&o

en: <p>The server <tt>%1</tt> failed the authenticity check. The error is:</p><p><tt>%2</tt></p>Do you want to ignore this error?
eu: <p><tt>%1</tt> zerbitzariak egiazkotasun ikuskatzea huts egin du. Errorea da:</p><p><tt>%2</tt></p>Errore hau ez-ikusi nahi duzu?

[ctx: title of a dialog asking what to do about a SSL certificate error]
en: Certificate error
eu: Egiaztagiriaren akatsa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, WebEnginePartCertificateErrorDlg)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
eu: Testu-etiketa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, details)
en: Certificate details
eu: Egiaztagiriaren xehetasunak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subjectTab)
en: &Subject
eu: &Gaia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, issuerTab)
en: &Issuer
eu: &Jaulkitzailea

en: An error occurred while saving the file: %1
eu: Errore bat gertatu da fitxategia gordetzean: %1

[ctx: Notification about downloading a file]
en: Downloading
eu: Zama-jaisten

[ctx: Source of a file being downloaded]
en: Source
eu: Sorburua

[ctx: Destination of a file download]
en: Destination
eu: Jomuga

[ctx: Finished saving BLOB URL]
en: Finished saving %1 as %2
eu: Amaitu da %1 %2 gisa gordetzea

en: <html><body><h3>Unable to display error message</h3><p>The error template file <em>error.html</em> could not be found.</p></body></html>
eu: <html><body><h3>Ezin da errore mezua bistaratu</h3><p>Errore-txantiloi fitxategia <em>error.html</em> ezin izan da aurkitu.</p></body></html>

en: The requested operation could not be completed
eu: Eskatutako eragiketa ezin izan da osatu

en: Technical Reason: %1
eu: Arrazoi teknikoa: %1

en: Details of the Request:
eu: Eskaeraren xehetasunak:

note: i18n, and once for HTML.
en: Protocol: %1
eu: Protokoloa: %1

en: Date and Time: %1
eu: Data eta ordua: %1

note: i18n, and once for HTML.
en: Additional Information: %1
eu: Informazio osagarria: %1

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Possible Causes:
eu: Kausa posibleak:

en: Possible Solutions:
eu: Konponbide posibleak:

en: Error: %1
eu: Errorea: %1

en: Save Image As...
eu: Gorde irudia honela...

en: Send Image...
eu: Bidali irudia...

en: Copy Image URL
eu: Kopiatu irudiaren URLa

en: Copy Image
eu: Kopiatu irudia

en: View Image (%1)
eu: Ikusi irudia (%1)

en: Block Image...
eu: Oztopatu irudia...

en: Block Images From %1
eu: Oztopatu %1(e)ko irudiak

en: &Copy Text
eu: &Kopiatu testua

[ctx: open selected url]
en: Open '%1'
eu: Ireki '%1'

en: &Copy Email Address
eu: &Kopiatu e-posta helbidea

en: Copy Link &Text
eu: Kopiatu estekaren &testua

en: Copy Link &URL
eu: Kopiatu estekaren &URL

en: &Save Link As...
eu: &Gorde esteka honela...

en: &Play/Pause
eu: &Jo/eten

en: Un&mute/&Mute
eu: O&zendu/isilara&zi

en: Toggle &Loop
eu: Txandakatu &begizta

en: Toggle &Controls
eu: Txandakatu &kontrolak

en: Sa&ve Video As...
eu: &Gorde bideoa honela...

en: C&opy Video URL
eu: K&opiatu bideoaren URLa

en: Sa&ve Audio As...
eu: &Gorde audioa honela...

en: C&opy Audio URL
eu: K&opiatu audioaren URLa

en: Sa&ve Media As...
eu: &Gorde euskarria honela...

en: C&opy Media URL
eu: K&opiatu euskarriaren URLa

[ctx: Search "search provider" for "text"]
en: Search %1 for '%2'
eu: Bilatu '%2'  %1(e)n

[ctx: Search for "text" with]
en: Search for '%1' with
eu: Bilatu '%1'  honekin

en: Configure Web Shortcuts...
eu: Konfiguratu web-lasterbideak...

[ctx: Web field with type 'text']
en: text
eu: testua

[ctx: Web field with type 'password']
en: password
eu: pasahitza

[ctx: Web field with type 'e-mail']
en: e-mail
eu: e-posta

[ctx: Web field with type different from 'text', 'password' or 'e-mail']
en: other
eu: bestelakoa

[ctx: Label of a web field]
en: Field name
eu: Eremu-izena

[ctx: Value of a web field]
en: Field value
eu: Eremuko balioa

[ctx: Name attribute of a web field]
en: Internal field name
eu: Eremuaren barneko izena

[ctx: Type of a web field]
en: Field type
eu: Eremu-mota

[ctx: The id of a web field]
en: Field id
eu: Eremu ID

[ctx: Other details about a web field]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: web field has the readonly attribute]
en: read only
eu: irakurtzeko soilik

[ctx: web field has the autocomplete attribute set to off]
en: auto-completion off
eu: osatze automatikoa itzalita

[ctx: web field is disabled]
en: disabled
eu: ezgaituta

[ctx: A statement about a field is true]
en: yes
eu: bai

[ctx: A statement about a field is false]
en: no
eu: ez

en: <ul><li><b>Field internal name: </b>%1</li><li><b>Field type: </b>%2</li><li><b>Field id: </b>%3</li><li><b>Field is read only: </b>%4</li><li><b>Field is enabled: </b>%5</li><li><b>Autocompletion is enabled: </b>%6</li></ul>
eu: <ul><li><b>Eremuaren barneko izena: </b>%1</li><li><b>Eremu-mota: </b>%2</li><li><b>Eremu ID: </b>%3</li><li><b>Soilik irakurtzeko eremua: </b>%4</li><li><b>Eremua gaituta dago: </b>%5</li><li><b>osatze automatikoa gaituta dago: </b>%6</li></ul>
