autorefresh - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: &Auto Refresh
fa: بازآوری &خودکار‌

en: None
fa: هیچ‌یک

en: Every 15 Seconds
fa: هر ۱۵ ثانیه

en: Every 30 Seconds
fa: هر ۳۰ ثانیه

en: Every Minute
fa: هر دقیقه

en: Every 5 Minutes
fa: هر ۵ دقیقه

en: Every 10 Minutes
fa: هر ۱۰ دقیقه

en: Every 15 Minutes
fa: هر ۱۵ دقیقه

en: Every 30 Minutes
fa: هر ۳۰ دقیقه

en: Every 60 Minutes
fa: هر ۶۰ دقیقه

en: Every 2 Hours
fa: هر ۲ دقیقه

en: Every 6 Hours
fa: هر ۶ ساعت

[ctx: @title:window]
en: Cannot Refresh Source
fa: نمی‌توان منبع را بازآوری کرد

en: <qt>This plugin cannot auto-refresh the current part.</qt>
fa: <qt>این وصله به طور خودکار، نمی‌تواند جزء کنونی را بازآوری کند.</qt>

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fa: &ابزارها
