dirfilterplugin - en to fa translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
fa: پنهان سازی میله پالایش

[ctx: @label:textbox]
en: F&ilter:
fa: پالایه:

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
fa: پالایش بر اساس نوع

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
fa: موارد را بر اساس نوع، پالایش کن.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
fa: نمایش میله پالایش

en: Use Multiple Filters
fa: استفاده از چند پالایه

en: Show Count
fa: نمایش شمارش

en: Reset
fa: بازنشانی

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fa: &ابزارها‌

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
fa: میله ابزار اضافی
