konqueror - en to fa translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fa: &ابزارها‌

en: Input Required:
fa: ورودی مورد نیاز:

en: &Execute Shell Command...
fa: &اجرای فرمان پوسته...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
fa: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: خطای برنامه، لطفا اشکال را گزارش کنید.

en: Executing shell commands works only on local directories.
fa: اجرای فرمان پوسته فقط روی فهرست محلی کار می‌کند.

[ctx: @title:window]
en: Execute Shell Command
fa: اجرای فرمان پوسته

en: Execute shell command in current directory:
fa: اجرای فرمان پوسته در فهرست جاری:

en: Output from command: "%1"
fa: خروجی از فرمان: »%1«
