searchbarplugin - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
fa: میله جستجو<p>اصطلاح جستجو را وارد کنید. برای تغییر حالت یا فراهم‌کننده جستجو، بر روی شمایل فشار دهید.</p>

en: Search Bar
fa: میله جستجو

en: Focus Searchbar
fa: تمرکز بر میله جستجو

en: Find in This Page
fa: یافتن در این صفحه

en: Select Search Engines...
fa: برگزیدن موتورهای جستجو...

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
fa: میله ابزار جستجو
