libkonq - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: &Open
fa: &باز کردن‌

en: Create &Folder...
fa: ایجاد &پوشه...‌

en: &Restore
fa: &بازگرداندن‌

en: &Empty Trash Bin
fa: &خالی کردن سطل زباله‌

en: &Bookmark This Page
fa: &چوب الف این صفحه‌

en: &Bookmark This Location
fa: &چوب الف این مکان‌

en: &Bookmark This Folder
fa: &چوب الف این پوشه‌

en: &Bookmark This Link
fa: &چوب الف این پیوند‌

en: &Bookmark This File
fa: &چوب الف این پرونده‌

en: Preview In
fa: پیش‌نمایش در
