fsview - en to fi translation catalogue (72 entries)

en: Name
fi: Nimi

en: Size
fi: Koko

en: File Count
fi: Tiedostojen lukumäärä

en: Directory Count
fi: Kansioiden lukumäärä

en: Last Modified
fi: Viimeksi muutettu

en: Owner
fi: Omistaja

en: Group
fi: Ryhmä

en: Mime Type
fi: MIME-tyyppi

en: Go To
fi: Ylös hakemistoon

en: Stop at Depth
fi: Pysäytä syvyydessä

en: Stop at Area
fi: Pysäytä alueeseen

en: Stop at Name
fi: Pysäytä nimessä

en: Go Up
fi: Ylös

en: Stop Refresh
fi: Pysäytä päivitys

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Refresh '%1'
fi: Päivitä ”%1”

en: Color Mode
fi: Väritila

en: Visualization
fi: Visualisointi

en: None
fi: Ei mitään

en: Depth
fi: Syvyys

en: Read 1 folder, in %2 | Read %1 folders, in %2
fi[0]: Luettuna yksi kansio, tällä hetkellä kansiossa %2
fi[1]: Luettuna %1 kansiota, tällä hetkellä kansiossa %2

en: 1 folder | %1 folders
fi[0]: Yksi kansio
fi[1]: %1 kansiota

en: <p>This is the FSView plugin, a graphical browsing mode showing filesystem utilization by using a tree map visualization.</p><p>Note that in this mode, automatic updating when filesystem changes are made is intentionally <b>not</b> done.</p><p>For details on usage and options available, see the online help under menu 'Help/FSView Manual'.</p>
fi: <p>Tämä on FSView-laajennus, graafinen selaustila jossa näkyy tiedostojärjestelmän rakenne puumaisena esityksenä.</p> <p>Huomaa, että tässä tilassa tiedostojärjestelmän muutoksia <b>ei päivitetä</b> automaattisesti.</p> <p>Katso käyttöön ja asetuksiin liittyviä tietoja valikosta 'Ohje/FSViewin ohje'.</p>

en: &FSView Manual
fi: &FSViewin käyttohje

en: Show FSView manual
fi: Näytä FSViewin käyttöohje

en: Opens the help browser with the FSView documentation
fi: Avaa ohjeselaimeen FSViewin ohjeen

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete
fi: Poista

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
fi: Muokkaa ti&edostotyyppiä…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: FSView intentionally does not support automatic updates when changes are made to files or directories, currently visible in FSView, from the outside.
    For details, see the 'Help/FSView Manual'.
fi: FSView ei päivitä automaattisesti, kun FSViewissä näkyvät tiedostot tai hakemistot muuttuvat.
    Katso lisätietoja kohdasta ”Ohje/FSViewin Ohje”.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fi: &Muokkaa

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fi: &Näytä

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fi: &Ohje

en: Filesystem Viewer
fi: Tiedostojärjestelmänäytin

en: (c) 2002, Josef Weidendorfer
fi: © 2002 Josef Weidendorfer

en: View filesystem starting from this folder
fi: Näytä tiedostojärjestelmä tästä hakemistosta alkaen

en: Text %1
fi: Teksti %1

en: Recursive Bisection
fi: Käänteinen kaksoisosa

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Rows
fi: Rivit

en: Always Best
fi: Aina paras

en: Best
fi: Paras

en: Alternate (V)
fi: Vaihtoehto (V)

en: Alternate (H)
fi: Vaihtoehto (H)

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Nesting
fi: Upottaminen

en: Border
fi: Reuna

en: Correct Borders Only
fi: Vain tarkat reunukset

en: Width %1
fi: Leveys %1

en: Allow Rotation
fi: Salli kääntäminen

en: Shading
fi: Varjostaminen

en: Visible
fi: Näkyvä

en: Take Space From Children
fi: Ota tilaa alihakemistoilta

en: Top Left
fi: Ylävasen

en: Top Center
fi: Yläkeski

en: Top Right
fi: Yläoikea

en: Bottom Left
fi: Alavasen

en: Bottom Center
fi: Alakeski

en: Bottom Right
fi: Alaoikea

en: No %1 Limit
fi: Ei %1 rajoitusta

en: No Area Limit
fi: Ei aluerajoitusta

en: Area of '%1' (%2)
fi: Hakemiston ”%1” alue (%2)

en: 1 Pixel | %1 Pixels
fi[0]: Yksi pikseli
fi[1]: %1 pikseliä

en: Double Area Limit (to %1)
fi: Kaksinkertaista aluerajoitus (arvoksi %1)

en: Halve Area Limit (to %1)
fi: Puolita aluerajoitus (arvoksi %1)

en: No Depth Limit
fi: Ei syvyysrajoitusta

en: Depth of '%1' (%2)
fi: Hakemiston ”%1” syvyyteen (%2)

en: Depth %1
fi: Syvyys %1

en: Decrement (to %1)
fi: Laske (arvoon %1)

en: Increment (to %1)
fi: Nosta (arvoon %1)
