imgalleryplugin - en to fi translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
fi: Luo kuvagalleria

en: Create
fi: Luo

en: Image Gallery for %1
fi: Kuvagalleria kohteelle %1

en: Look
fi: Ulkonäkö

en: Page Look
fi: Sivun ulkonäkö

en: &Page title:
fi: &Sivun otsikko:

en: I&mages per row:
fi: &Kuvia rivillä:

en: Show image file &name
fi: Näytä kuvatiedoston &nimi

en: Show image file &size
fi: Näytä kuvatiedoston k&oko

en: Show image &dimensions
fi: Näytä kuvan k&oko

en: Fon&t name:
fi: &Fontin nimi:

en: Font si&ze:
fi: Fonttik&oko:

en: &Foreground color:
fi: &Edustaväri:

en: &Background color:
fi: &Taustaväri:

en: Folders
fi: Kansiot

en: &Save to HTML file:
fi: &Tallenna HTML-tiedostoon:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
fi: <p>HTML-tiedoston nimi, johon tämä kuvagalleria tallennetaan.</p>

en: &Recurse subfolders
fi: Kansiot &rekursiivisesti

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
fi: <p>Sisällytetäänkö alikansiot kuvagalleriaan vai ei.</p>

en: Endless
fi: Loputon

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
fi: <p>Voit rajoittaa kansioiden määrää, joiden läpi kuvagallerianluoja menee asettamalla ylärajan rekursiosyvyydelle.</p>

en: Rec&ursion depth:
fi: Rek&ursiosyvyys:

en: Copy or&iginal files
fi: Kopioi &alkuperäiset tiedostot

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
fi: <p>Tämä tekee kopiot kaikista kuvista ja kuvagalleria osoittaa näihin kopioihin alkuperäisten kuvien sijaan.</p>

en: Use &comment file
fi: Käytä &kommenttitiedostoa

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
fi: <p>Jos valitset tämän, voit määritellä kommenttitiedoston jota käytetään luodessa otsikoita kuville.</p><p>Saadaksesi lisätietoja tiedostomuodosta katso ”Mikä tämä on?” -ohje alhaalta.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
fi: <p>Voit määritellä kommenttitiedoston nimen tähän. Kommenttitiedosto sisältää otsikot kuville. Muoto tälle tiedostolle on seuraava:</p><p>TIEDOSTONIMI1:<br />Kuvaus<br /><br />TIEDOSTONIMI2:<br />Kuvaus<br /><br /> ja niin edelleen</p>

en: Comments &file:
fi: Kommentti&tiedosto:

en: Thumbnails
fi: Esikatselukuvat

en: Image f&ormat:
fi: Ku&vamuoto:

en: Thumbnail size:
fi: Esikatselukuvan koko:

en: &Set different color depth:
fi: &Käytä eri värisyvyyttä:

en: Color depth:
fi: Värisyvyys:

en: &Create Image Gallery...
fi: &Luo kuvagalleria…

en: Could not create the plugin, please report a bug.
fi: Ei voitu luoda liitännäistä, ilmoita tästä viasta.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
fi: Kuvagallerian voi luoda vain paikallisista kansioista.

en: Creating thumbnails
fi: Luon pienoiskuvia

en: Could not create folder: %1
fi: Ei voitu luoda kansiota: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
fi: <i>Kuvien lukumäärä</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
fi: <i>Luotu</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
fi: <i>Alikansiot</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
fi: Luotiin pienoiskuva kohteelle: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
fi: Pienoiskuvan luonti kohteelle: 
    %1
     epäonnistui

en: Could not open file: %1
fi: Ei voitu avata tiedostoa: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: &Työkalut
