kfmclient - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
fi: KDE-työkalu verkko-osoitteen avaamiseksi komentoriviltä

en: Non interactive use: no message boxes
fi: Ei-vuorovaikutteinen käyttö: ei postilaatikoita

en: Show available commands
fi: Näytä käytettävissä olevat komennot

en: Command (see --commands)
fi: Komento (katso --commands)

en: Arguments for command
fi: Komennon parametrit

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
fi: Sovelluksen avaamat tiedostot ja verkko-osoitteet poistetaan käytön jälkeen

en: 
    Syntax:
fi: 
    Käyttö:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
fi:   kfmclient openURL ”url” [”mimetyyppi”]
                # Avaa ikkunan ja näytä ”url”.
                #  ”url” voi olla suhteellinen sijainti
                #   tai tiedostonimi kuten . tai alihakemisto/
                #   Jos ”url” puuttuu, avataan $HOME.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
fi:             # Jos ”mimetyyppi” on määritetty, sitä käytetään pääteltäessä, mitä
                #   komponenttia konqueror käyttää. Voit esimerkiksi asettaa sen
                #   arvoksi text/html saadaksesi verkkosivun ilmestymään nopeammin

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
fi:   kfmclient newTab ”url” [”mimetyyppi”]
                # Sama kuin yllä, mutta avaa osoitteen ”url” uuteen välilehteen samalla
                #   työpöydällä auki olevassa Konqueror-ikkunassa, jos mahdollista.

en: Syntax error, not enough arguments
fi: Syntaksivirhe: Liian vähän parametreja

en: Syntax error, too many arguments
fi: Syntaksivirhe: Liikaa parametreja

en: Syntax error, unknown command '%1'
fi: Syntaksivirhe: Tuntematon komento ”%1”
