konqueror - en to fi translation catalogue (9 entries)

en: Temporary Download Directory
fi: Väliaikainen latauskansio

en: Choose Custom Download Directory...
fi: Valitse mukautettu latauskansio…

en: Choose a custom directory to use when downloading URLs from this window, temporarily overriding the default one
fi: Valitse tämän ikkunan verkko-osoitteiden lataukselle mukautettu kansio, joka väliaikaisesti ohittaa oletuksen

[ctx: @action:inmenu stop using a temporary download directory]
en: Stop Using Temporary Download Directory
fi: Lakkaa käyttämästä väliaikaista latauskansiota

en: Use the default download directory instead of a custom one (only for this window)
fi: Käytä mukautetun sijaan oletuslatauskansiota (vain tälle ikkunalle)

en: Temporary save directory
fi: Väliaikainen tallennuskansio

en: Choose Temporary Save Directory
fi: Valitse väliaikainen tallennuskansio

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: &Työkalut

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
fi: Lisätyökalurivi
