babelfish - en to fr translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fr: Ou&tils

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
fr: Barre supplémentaire d'outils

en: Translate Web Page
fr: Traduire la page Web

en: Translate Web &Page
fr: Traduire la &page Web

en: &English To
fr: &Anglais vers

en: &French To
fr: &Français vers

en: &German To
fr: A&llemand vers

en: &Greek To
fr: &Grec vers

en: &Spanish To
fr: E&spagnol vers

en: &Portuguese To
fr: &Portugais vers

en: &Italian To
fr: &Italien vers

en: &Dutch To
fr: Hollan&dais vers

en: &Russian To
fr: &Russe vers

en: &Chinese (Simplified)
fr: &Chinois (simplifié)

en: Chinese (&Traditional)
fr: Chinois (&Traditionnel)

en: &Dutch
fr: Hollan&dais

en: &French
fr: &Français

en: &German
fr: A&llemand

en: &Greek
fr: &Grec

en: &Italian
fr: &Italien

en: &Japanese
fr: &Japonais

en: &Korean
fr: C&oréen

en: &Norwegian
fr: &Norvégien

en: &Portuguese
fr: &Portugais

en: &Russian
fr: &Russe

en: &Spanish
fr: E&spagnol

en: T&hai
fr: T&haï

en: &Arabic
fr: &Arabe

en: &English
fr: &Anglais

en: &Chinese (Simplified) to English
fr: &Chinois (simplifié) vers anglais

en: Chinese (&Traditional) to English
fr: Chinois (&Traditionnel) vers anglais

en: &Japanese to English
fr: &Japonais vers anglais

en: &Korean to English
fr: &Coréen vers anglais

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
fr: URL mal formée

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
fr: L'URL que vous avez saisie n'est pas valable. Veuillez la corriger et réessayer.

[ctx: @info]
en: You are viewing this page over a secure connection.<nl/><nl/>The URL of the page will sent to the online translation service,<nl/>which may fetch the insecure version of the page.
fr: Vous affichez cette page à travers une connexion sécurisée.<nl/><nl/>L'URL de la page va être envoyée au service de traduction en ligne, <nl/>qui pourrait charger la version non sécurisée de la page.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
fr: Avertissement de sécurité
