konqueror - en to fr translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name
fr: &Nom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameWidget)
en: The name you want displayed on the Speed Dial button
fr: Le nom que vous souhaitez afficher sur le bouton de numérotation rapide

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Url
fr: &URL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Icon
fr: Icône

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useFaviconBtn)
en: Use favicon
fr: Utiliser une émoticône

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useLocalIconBtn)
en: Use local icon
fr: Utiliser l'icône locale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useRemoteIconBtn)
en: Use remote icon
fr: Utiliser l'icône distante

en: Name
fr: Nom

en: Url
fr: URL

en: Do you want to delete "%1"?
fr: Voulez-vous supprimer « %1 » ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed dial entries
fr: Entrées de numérotation rapide

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add entry…
fr: Ajouter une entrée…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editEntryBtn)
en: Edit entry…
fr: Modifier l'entrée…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove entry
fr: Supprimer l'entrée

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move up
fr: Déplacer vers le haut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move down
fr: Déplacer vers le bas
