kcmkio - en to fy translation catalogue (18 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
fy: <h1>Myn blêdwizers</h1><p>Dizze module lit jo it blêdwizer thúsblêd ynstelle.</p><p>It blêdwizer thúsblêd is tagonglik op <a href="bookmarks:/">blêdwizers:/</a>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
fy: Blêdwizers

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
fy: As dizze opsje net oankarre is, sille de blêdwizers oan it begjin fan de hyrarchy (net yn in map) net wêrjun wurde.
    As it wol oankarre is, dan binne se fersammelt yn in "root" map.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
fy: Blêdwizers &sûnder map sjen litte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
fy: Syb-mappen binne standert te sjen yn har boppelizzende map. As jo dizze opsje ynskeakelje, sub-mappen sille op harsels werjûn wurde.
    It likjet net moaier mar it kin helpe as jo in grutte map ha dy't jo spriede wolle oer twa kolommen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
fy: Blêdwizerstruktuer &flak meitsje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
fy: Lit in fak sjen mei KDE plakken (Thús, Netwurk, ...). Brûkber as jo konqueror as triembehearder brûke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
fy: Systeem&lokaasjes sjen litte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
fy: Algemiene ynstellings

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
fy: Mappen wurde automatysk ûnderbrocht yn meardere kolommen. It oantal fan optimale kolommen is ôfhinklik fan de breedte fan it konqueror finster en it oantal fan blêdwizers jo hawwe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
fy: Oantal kolommen om sjen te litten:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
fy: Skeakelje it út op trage systemen om eftergrûnôfbyldings út te skeakeljen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
fy: Ma&peftergrûnen sjen litte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
fy: Hoefolle skiifromte wurdt brûkt om de pixmaps yn it lytsûnthâld ûnder te bringen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
fy: Pixmap lytsûnthâld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
fy: Lltstûnthâldgrutte op skiif:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
fy: Pixmap lytsûnthâld opskjinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
fy: Lytsûnthâld op&skjinje
