kfmclient - en to fy translation catalogue (9 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
fy: KDE-helpprogramma foar it iepenjen fan URL-adressen fanôf de kommandopronpt

en: Non interactive use: no message boxes
fy: Net-ynteraktief gebrûk: gjin berjochtfjilden

en: Show available commands
fy: Beskikbere kommando's werjaan

en: Command (see --commands)
fy: Kommando (sjoch --kommands)

en: Arguments for command
fy: Arguminten foar kommando

en: 
    Syntax:
fy: 
    Gebrûk:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
fy:    kfmclient openURL 'url' ['mime-triemtype']
                # Iepent in finster mei it 'url-adres'.
                #  'url' kin in relatief paad wêze
                #   of in triemnamme, sa as . of submap/
                #   As 'url' fuortlitten wurdt, dan wurdt $HOME brûkt.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
fy:             # As 'mime-triemtype' is oantsutte, dan sil it brûkt
                 #   wurde om te bepalen hokker komponint Konqueror brûke sil.
                #   Bygelyks, set it op text/html foar in webside, om
                #   dizze flugger te iepenjen.

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
fy:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Selde as hjirboppe, mar iepent in nije ljepper mei 'url' yn in al iepene
                #    Konqueror-finster op it hjoeddeiske buroblêd (as it mooglik is).
