konqueror - en to fy translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fy: H&elpmiddels

en: Input Required:
fy: Ynfier fereaske:

en: &Execute Shell Command...
fy: Shellkommando útfi&ere...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
fy: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Programmaflater, rapportearje dizze brek.

en: Executing shell commands works only on local directories.
fy: It útfiere fan shellkommando's wurket allinnich yn lokale mappen.

en: Execute shell command in current directory:
fy: Shellkommando útfiere yn de aktive triemtafel:

en: Output from command: "%1"
fy: Útfier fan kommando: "%1"
