kfmclient - en to ga translation catalogue (9 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
ga: Uirlis KDE lenar féidir URLanna a oscailt ó líne na n-orduithe

en: Non interactive use: no message boxes
ga: Úsáid neamh-idirghníomhach: gan bhoscaí teachtaireachta

en: Show available commands
ga: Taispeáin na horduithe atá ar fáil

en: Command (see --commands)
ga: Ordú (féach ar --commands)

en: Arguments for command
ga: Argóintí don ordú

en: 
    Syntax:
ga: 
    Comhréir:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
ga:   kfmclient openURL 'url' ['cineálMIME']
                # Oscail 'url' i bhfuinneog.
                #  Is féidir 'url' a bheith ina chonair choibhneasta
                #   nó ina ainm comhaid, m.sh. '.' or 'cmhdlann/'
                #   Gan 'url', úsáidtear $HOME ina ionad.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
ga:             # Má shonraítear 'cineálMIME', úsáidfidh Konqueror é chun comhpháirt
                #   oiriúnach a roghnú.  Mar shampla, más leathanach Gréasáin é, ba chóir
                #   duit 'text/html' a shonrú chun é a thaispeáint níos tapa

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
ga:   kfmclient newTab 'url' ['cineálMIME']
                # mar atá thuas, ach oscail 'url' i gcluaisín nua i bhfuinneog
                # Konqueror atá ar an deasc reatha cheana, más féidir.
