babelfish - en to gl translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Utilidades

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
gl: Barra de ferramentas Extra

en: Translate Web Page
gl: Traducir a páxina web

en: Translate Web &Page
gl: Traducir a &páxina web

en: &English To
gl: Do &inglés ao

en: &French To
gl: Do &francés ao

en: &German To
gl: Do &alemán ao

en: &Greek To
gl: Do &grego ao

en: &Spanish To
gl: Do &castelán ao

en: &Portuguese To
gl: Do &portugués ao

en: &Italian To
gl: Do &italiano ao

en: &Dutch To
gl: Do &holandés ao

en: &Russian To
gl: Do &ruso ao

en: &Chinese (Simplified)
gl: &Chinés (simplificado)

en: Chinese (&Traditional)
gl: Chinés (&tradicional)

en: &Dutch
gl: &Holandés

en: &French
gl: &Francés

en: &German
gl: &Alemán

en: &Greek
gl: &Grego

en: &Italian
gl: &Italiano

en: &Japanese
gl: &Xaponés

en: &Korean
gl: &Coreano

en: &Norwegian
gl: &Noruegués

en: &Portuguese
gl: &Portugués

en: &Russian
gl: &Ruso

en: &Spanish
gl: &Castelán

en: &Arabic
gl: &Árabe

en: &English
gl: &Inglés

en: &Chinese (Simplified) to English
gl: Do &chinés (simplificado) ao inglés

en: Chinese (&Traditional) to English
gl: Do &chinés (tradicional) ao inglés

en: &Japanese to English
gl: Do &xaponés ao inglés

en: &Korean to English
gl: Do &coreano ao inglés

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
gl: URL mal formado

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
gl: O URL que inseriu non é correcto, corríxao e vólvao intentar.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
gl: Aviso de seguranza
