imgalleryplugin - en to gl translation catalogue (43 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
gl: Crear unha galería de imaxes

en: Create
gl: Crear

en: Image Gallery for %1
gl: Galería de imaxes de %1

en: Look
gl: Aparencia

en: Page Look
gl: Aparencia da páxina

en: &Page title:
gl: Título da &páxina:

en: I&mages per row:
gl: I&maxes por liña:

en: Show image file &name
gl: Mostrar o &nome do ficheiro

en: Show image file &size
gl: &Mostrar o tamaño do ficheiro

en: Show image &dimensions
gl: Mostrar as &dimensións da imaxe

en: Fon&t name:
gl: Nome do &tipo de letra:

en: Font si&ze:
gl: Tama&ño da letra:

en: &Foreground color:
gl: Cor &principal:

en: &Background color:
gl: Cor de &fondo:

en: Folders
gl: Cartafoles

en: &Save to HTML file:
gl: &Gardar nun ficheiro HTML:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
gl: <p>O nome do ficheiro HTML onde se gardará esta galería.</p>

en: &Recurse subfolders
gl: Baixa&r aos subcartafoles

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
gl: <p>Indica se os subcartafoles deben incluírse na creación da galería de imaxes ou non.</p>

en: Endless
gl: Ilimitado

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
gl: <p>Pode limitar o número de cartafoles que percorrerá o creador da galería indicando un límite superior do nivel de recursión.</p>

en: Rec&ursion depth:
gl: Nivel de rec&orrencia:

en: Copy or&iginal files
gl: Copiar os ficheiros &orixinais

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
gl: <p>Isto fai unha copia de todas as imaxes e a galería referirase a estas copias no canto de ás imaxes orixinais.</p>

en: Use &comment file
gl: Usar un ficheiro de &comentarios

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
gl: <p>Se activa esta opción pode indicar un ficheiro de comentario que ha usarse para xerar subtítulos para as imaxes.</p><p>Para os detalles sobre o formato de ficheiro consulte a axuda «Que é isto?» en baixo.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
gl: <p>Aquí pode indicar o nome do ficheiro de comentario. Este contén os subtítulos das imaxes. O formato deste ficheiro é:</p> <p>NOMEFICHEIRO1:<br />Descrición<br /><br />FICHEIRO2:<br />Descrición<br /><br />e sucesivamente</p>

en: Comments &file:
gl: &Ficheiro de comentarios:

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: Thumbnail size:
gl: Tamaño das miniaturas:

en: &Set different color depth:
gl: Definir unha profundidade de cor di&stinta:

en: &Create Image Gallery...
gl: &Crear unha galería de imaxes…

en: Could not create the plugin, please report a bug.
gl: Non se puido crear o complemento, por favor comunique este fallo.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
gl: A creación de galerías de imaxes só funciona en cartafoles locais.

en: Creating thumbnails
gl: Estanse a crear as miniaturas

en: Could not create folder: %1
gl: Non se puido crear o cartafol: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
gl: <i>Número de imaxes</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
gl: <i>Creada o</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
gl: <i>Subcartafoles</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
gl: Creouse a miniatura de: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
gl: A creación da miniatura de: 
    %1
     fallou

en: Could not open file: %1
gl: Non se puido abrir o ficheiro: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Utilidades
