kcmkio - en to gl translation catalogue (18 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
gl: <h1>Os meus marcadores</h1><p>Este módulo permítelle configurar a páxina de inicio de marcadores.</p><p>Esta páxina é accesíbel desde <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
gl: Marcadores

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
gl: Se non marca esta opción, non se mostrarán os marcadores que estean na raíz da xerarquía (non nun cartafol).
    Se a marca, reuniranse nun cartafol «raíz».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
gl: &Mostrar os marcadores sen cartafol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
gl: De maneira predeterminada, os cartafoles móstranse no seu pai. Se sinala esta opción, mostraranse sós.
    O resultado é menos bonito, pero útil se ten un cartafol moi grande e quere dividilo en dúas columnas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
gl: &Desaniñar a árbore de marcadores

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
gl: Mostra unha sección cos lugares de KDE (Persoal, Rede, …). É útil se emprega konqueror como xestor de ficheiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
gl: Mostrar os &lugares do sistema

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
gl: Configuración xeral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
gl: Os cartafoles distribúense automaticamente en varias columnas. A cantidade óptima de columnas depende da anchura da xanela de konqueror e de cantos marcadores teña.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
gl: Número de columnas para mostrar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
gl: Desactíveo en sistemas lentos para non ter imaxes de fondo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
gl: Mostrar &fondos nos cartafoles

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
gl: Canto espazo de disco é para a caché dos mapas de píxeles

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
gl: Caché dos mapas de píxeles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
gl: Tamaño da caché de disco:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
gl: Limpa a caché do mapa de píxeles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
gl: &Limpar a caché
