kfmclient - en to gl translation catalogue (15 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
gl: Ferramenta de KDE para abrir URL desde a liña de ordes

en: Non interactive use: no message boxes
gl: Uso non interactivo: sen diálogos

en: Show available commands
gl: Amosar as ordes dispoñíbeis

en: The mimetype of the URL. Allows Konqueror to determine in advance which component to use, making it start faster.
gl: O tipo MIME do URL. Permite a Konqueror determinar por adiantado que compoñente usar, acelerando o inicio.

[ctx: the name for a the value of an option on the command line help]
en: type
gl: tipo

en: Command (see --commands)
gl: Orde (consulte --commands)

en: Arguments for command
gl: Argumentos para a orde

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
gl: Os ficheiros ou enderezos URL abertos pola aplicación eliminaranse despois de usalos

en: 
    Syntax:
gl: 
    Sintaxe:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, the start page is shown.
gl:   kfmclient openURL 'URL' ['tipo MIME']
                # Abre unha xanela amosando o URL.
                #   'URL' pode ser unha ruta relativa
                #   ou un nome de ficheiro, como . ou subcartafol/
                #   Se omite 'URL', amosarase a páxina de inicio.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
                # Note: this way of specifying mimetype is deprecated.
                #   Please use the --mimetype option
gl:             # De indicar «mimetype», usarase para determinar a
                #   compoñente que deberá usar Konqueror. Por exemplo, póñao como
                #   text/html para unha páxina web, para facer que apareza máis axiña.
                # Nota: este xeito de indicar o tipo MIME está obsoleto.
                #   Use a opción «--mimetype».

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
gl:   kfmclient newTab 'URL' ['tipo MIME']
                # Igual que enriba pero abre unha nova lapela co 'URL' nunha xanela de Konqueror
                #   xa existente no escritorio activo se é posíbel.

en: Syntax error, not enough arguments
gl: Erro de sintaxe: non hai argumentos de abondo

en: Syntax error, too many arguments
gl: Erro de sintaxe: demasiados argumentos

en: Syntax error, unknown command '%1'
gl: Erro de sintaxe: non se coñece a orde «%1»
