konqueror - en to hi translation catalogue (6 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hi: औज़ार (&T)

en: Input Required:
hi: इनपुट आवश्यक:

en: &Execute Shell Command...
hi: शेल कमांड चलाएँ...(&E)

en: Executing shell commands works only on local directories.
hi: शेल कमांड्स चलाया जाना सिर्फ स्थानीय डिरेक्ट्री में कार्य करता है.

en: Execute shell command in current directory:
hi: मौज़ूदा डिरेक्ट्री में शेल कमांड चलाएँ

en: Output from command: "%1"
hi: आउटपुट फॉर्म कमांड: "%1"
