kcmkio - en to hne translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
hne: चिनहा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
hne: चिनहा ल फोल्डर के बिना देखाव (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
hne: चिनहा झाड़ ल फैलाव (&F)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
hne: केडीई जगह के साथ डब्बा देखाव (घर, नेटवर्क...). ए हर तब उपयोगी होथे जब आप मन कान्करर ल फाइल प्रबंधक जइसन उपयोग करथो.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
hne: तंत्र जगह देखाव (&p)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
hne: सामान्य सेटिंग

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
hne: पिछोत अंगना के फोटू ल हटाय बर धीमा तंत्र मं ए ला अक्छम करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
hne: फोल्डर पिछोत अंगना देखाव (&b)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
hne: पिक्समेप ल केस करे बर कतका डिस्क जगह चाही

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
hne: पिक्समेप केस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
hne: डिस्क कैस आकार:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbCacheSize)
en:  kB
hne: किबा

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
hne: पिक्समेप केस ल साफ करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
hne: कैस खाली करव (&C)
