kcmkonqhtml - en to hne translation catalogue (161 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
hne: विभिन्न हालत मं ए नवा विंडो के बदले नवा टैब खोलही. जइसन कि बीच मुसुवा बटन के साथ संकली या फोल्डर चुनना.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
hne: नवा विंडो के बदला मा संकली नवा टैब मं खोलव (&l)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
hne: जावास्क्रिप्ट पापअप स्वीकारव या नइ ल नवा विंडो मं खोलव या नवा टैब में.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
hne: पापअप ल नवा विंडो के बदला मा नवा टैब मं खोलव (&u)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
hne: जब यूआरएल बाहिर से बलाय जाही तहां अभी हाल के कान्करर टैब के रूप मं खोलव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
hne: ये नवा टैब ल पिछोत अंगना मं खोलथे , बदला मा अग्र-भूमि के.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
hne: नवा टैब पिछोत अंगना मं खोलव (&p)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
hne: ये नवा टैब ल पेज के अभी हाल के टैब के बाद खोलही, एखर बदला मा कि वो आखरी टैब के बाद खुले.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
hne: नवा टैब अभी हाल के टैब के बाद खोलव (&n)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
hne: ये टैब पट्टी ल सिरिफ तभी देखाही, जब दो या अधिक टैब होही. नइ तो ए हमेसा दिखाई देही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
hne: एक टैब खुले होही तब टैब पट्टी लुकाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
hne: टैब मं बन्द बटन देखाव (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
hne: टैब ल बन्द करे बर बीच-क्लिक करव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
hne: ये आप मन ल पूछही कि का आप मन सुनिस्चित हो कि विंडो बन्द करना चाहथो, जब विंडो मां बहुत से टैब खोल रखे गे होही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
hne: बहुत अकन टैब विंडो ल बंद करे से पहिली पूछव (&w)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
hne: जब अभी हाल के टैब बन्द करे जाय तहां पिछला उपयोग करे टैब सक्रिय करव

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
hne: फोटू

en: A&utomatically load images
hne: फोटू अपने अपन लोड करव (&u)

en: Dra&w frame around not completely loaded images
hne: पूरा लोड नइ होय फोटू मन के चारों तरफ एक फ्रेम बनाव (&w)

[ctx: animations]
en: Enabled
hne: सक्छम

[ctx: animations]
en: Disabled
hne: अक्छम

en: Show Only Once
hne: सिरिफ एक बार देखाव

en: A&nimations:
hne: एनिमेसन्सः (&n)

[ctx: underline]
en: Enabled
hne: सक्छम

[ctx: underline]
en: Disabled
hne: अक्छम

en: Only on Hover
hne: सिरिफ जब मंडराही

en: Und&erline links:
hne: संकली रेखांकित करव: (&e)

en: When Efficient
hne: जब कुसल होही

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
hne: हमेसा

[ctx: soft scrolling]
en: Never
hne: कभू नइ

en: S&mooth scrolling:
hne: बिनरुके स्क्रोलिंग: (&m)

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
hne: <h1>कान्करर फोंट</h1>ये पेज मं आप मन कान्फिगर कर सकथो कि वेब पेज प्रदर्सित करे बर कान्करर कोन से फोंट ल उपयोग करही.

en: Font Si&ze
hne: फोंट आकारः (&z)

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
hne: ये सापेक्छिक फोंट आकार कान्करर से वेब साइट देखाय मं उपयोग मं ले जाही.

en: M&inimum font size:
hne: सबसे छोटे फोंट आकारः (&i)

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
hne: कान्करर एखर आकार से कम पाठ कभू नइ देखाही,<br />कोनो अउ सेटिंग ल ओवरराइड करत.

en: &Medium font size:
hne: मध्यम फोंट आकारः (&M)

en: S&tandard font:
hne: मानक फोंट: (&t)

en: This is the font used to display normal text in a web page.
hne: ये फोंट वेब पेज मं सामान्य पाठ प्रदर्सन बर उपयोग मं आही.

en: &Fixed font:
hne: स्थिर फोंटः (&F)

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
hne: ये फोंट स्थिर चौड़ाई पाठ (यानी कि असमानुपाती) प्रदर्सन बर उपयोग मं आही.

en: S&erif font:
hne: सेरिफ फोंटः (&e)

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
hne: ये फोंट ओ पाठ के प्रदर्सन बर उपयोग मं आही जऊन सेरिफ के रूप मं चिनहित हे.

en: Sa&ns serif font:
hne: सेंस सेरिफ फोंटः (&n)

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
hne: ये फोंट ओ पाठ के प्रदर्सन बर उपयोग मं आही जऊन संस-सेरिफ के रूप मं चिनहित हे.

en: C&ursive font:
hne: कर्सिव फोंटः (&u)

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
hne: ये फोंट ओ पाठ के प्रदर्सन बर उपयोग मं आही जऊन तिरछा के रूप मं चिनहित हे.

en: Fantas&y font:
hne: फैन्टेसी फोंटः (&y)

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
hne: ये फोंट ओ पाठ के प्रदर्सन बर उपयोग मं आही जऊन फैन्टेसी के रूप मं चिनहित हे.

en: Font &size adjustment for this encoding:
hne: ये एनकोडिंग बर फोंट आकार बदलवः (&s)

en: Use Language Encoding
hne: भाखा एनकोडिंग उपयोग करव

en: Default encoding:
hne: डिफाल्ट एनकोडिंगः

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
hne: उपयोग करे जाय वाले डिफाल्ट एनकोडिंग चुनव. सामान्य रुप मं आप मन सही रहिहू 'भाखा एनकोडिंग उपयोग करव ' के साथ, अउ एला बदलना जरूरी नइ होही.

en: Host/Domain
hne: होस्ट/डोमेन

en: Policy
hne: पालिसी

en: &New...
hne: नवा... (&N)

en: Chan&ge...
hne: बदलव...(&g)

en: De&lete
hne: मेटाव (&l)

en: &Import...
hne: आयात... (&I)

en: &Export...
hne: निर्यात... (&E)

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
hne: होस्ट या डोमेन विसेस पालिसी खुद भरे बर ए बटन मं किलिक करव.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
hne: सूची डब्बा मं से चुने गे होस्ट या डोमेन पालिसी बदले बर ए बटन मं किलिक करव.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
hne: सूची डब्बा मं से चुने गे होस्ट या डोमेन पालिसी मेटाय बर ए बटन मं किलिक करव.

en: You must first select a policy to be changed.
hne: बदले बर आप मन ल पहिली कोनो पालिसी चुनना होही.

en: You must first select a policy to delete.
hne: मेटाय बर आप मन ल पहिली कोनो पालिसी चुनना होही.

en: Use Global
hne: वैस्विक उपयोग करव

en: Accept
hne: स्वीकृत

en: Reject
hne: अस्वीकृत

en: Enable filters
hne: फिल्टर सक्छम करव

en: Hide filtered images
hne: फिल्टर करे गे फोटू मन ल लुकाव

en: Insert
hne: भरव

en: Update
hne: अपडेट

en: Remove
hne: हटाव

en: Import...
hne: आयात...

en: Export...
hne: निर्यात...

en: Tabbed Browsing
hne: टैब्ड ब्राउजिंग

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
hne: जब कान्करर चालू होही: (&K)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
hne: परिचय पेज देखाव

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
hne: खाली पेज देखाव

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
hne: मोर निसानी ल देखाव

en: Home page:
hne: मुख पेज:

en: Boo&kmarks
hne: निसानी (&k)

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
hne: जब पसंद जोड़े जाही तहां नाम अउ फोल्डर बर पूछव

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
hne: सिरिफ चिनहित पसंद ल पसंद औजार पट्टी मं देखाव

en: Form Com&pletion
hne: फारम भरना (&p)

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
hne: यदि ए डब्बा चुने जाथे , जऊन डाटा आप मन वेब फारम मं भरथो कान्करर ओ मन ल याद रखथे  अउ सब्बो फारम के अइसने फील्ड मं ए मन ल सुझाव के रूप मं प्रस्तुत करथे .

en: &Maximum completions:
hne: सबसे अधिक कतका भरव : (&M)

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
hne: इहां आप मन चुने सकथो कि फारम फील्ड बर कान्करर कतका मूल्य याद रखही.

en: Mouse Beha&vior
hne: मुसुवा बरताव (&v)

en: Chan&ge cursor over links
hne: संकली के ऊपर संकेतक बदलव (&g)

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
hne: यदि ए विकल्प सेट होथे , संकेतक के रूप (प्रायः हथेली के रूप में) बदल जाथे  जब वह कोनो हायपर संकली के ऊपर ले जाय जाथे.

en: M&iddle click opens URL in selection
hne: बीच किलिक करे से चुने गे यूआरएल ल खोलथे (&i)

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
hne: यदि ए डब्बा चुने जाथे, आप मन चुने गे यूआरएल ल मध्य किलिक कर कान्करर दृस्य मं खोल सकथो .

en: Right click goes &back in history
hne: जेवनी किलिक से इतिहास मं पीछू जाव. (&b)

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
hne: विलम्बित रिलोडिंग/रिडायरेक्टिंग अपने अपन करे देव (&r)

en: Enable Ja&va globally
hne: जावा सक्छम करव (विस्वव्यापी)  (&v)

en: Java Runtime Settings
hne: जावा रन-टाइम सेटिंग

en: &Use security manager
hne: सुरक्छा प्रबंधक उपयोग करव (&U)

en: Use &KIO
hne: के-आईओ उपयोग करव (&K)

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
hne: जब अतका देर से अक्रिय होही तहां ऐपलेट सर्वर ल बंद करव (&t)

en: &Path to Java executable, or 'java':
hne: जावा एक्जीक्यूटेबल या 'जावा' के रस्ता: (&P)

en: Additional Java a&rguments:
hne: अउ जावा आर्गुमेंट्सः (&r)

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
hne: जावा पालिसी ल जिप फाइल मं सहेजे बर ए बटन ल किलिक करव. फाइल <b>java_policy.tgz</b>, आप मन के पसंद के जगह मं सहेजे जाही.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
hne: एला सक्छम करे मं नेटवर्क ट्रांसपोर्ट बर जेवीएम ल केआईओ के उपयोग करे बर देथे.

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
hne: यदि आप मन आभासी मसीन मन मं विसिस्ट आर्गुमेंट पास करना चाहथो तहां ओ मन ल इहां भरव.

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
hne: डोमेन विसेस (&i)

en: &Java policy:
hne: जावा नीतिः (&J)

en: Select a Java policy for the above host or domain.
hne: ऊपर दे गे होस्ट या डोमेन बर एक जावा नीति चुनव.

en: Ena&ble JavaScript globally
hne: जावास्क्रिप्ट सक्छम करव विस्वव्यापी (&b)

en: Debugging
hne: डिबगिंग

en: Enable debu&gger
hne: डिबगर सक्छम करव (&g)

en: Enables builtin JavaScript debugger.
hne: भीतर मं बने जावास्क्रिप्ट डिबगर सक्छम करव.

en: Report &errors
hne: गलती रिपोट करव (&e)

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
hne: जब जावा स्क्रिप्ट कोड चलाय जाय तब जऊन गलती हों, ओ मन ल रिपोट करना सक्छम करे.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
hne: जावास्क्रिप्ट नीति ल रखे फाइल ल चुने बर ए बटन ल किलिक करव. ये नीति मौजूदा नीति के साथ सम्मिलित हो जाही. दोहरी प्रविस्टि मन ल अनदेखा कर दे जाही.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
hne: जावा स्क्रिप्ट पालिसी ल जिप फाइल मं सहेजे बर ए बटन ल किलिक करव. फाइल <b>javascript_policy.tgz</b> आप मन के पसंद के जगह मं सहेजे जाही.

en: Global JavaScript Policies
hne: वैस्विक जावास्क्रिप्ट नीतियाँ

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
hne: डोमेन-विसिस्ट (&m)

en: JavaScript policy:
hne: जावास्क्रिप्ट नीतिः

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
hne: ऊपर दे गे होस्ट या डोमेन बर एक जावास्क्रिप्ट नीति चुनव

en: Domain-Specific JavaScript Policies
hne: डोमेन विसेस जावास्क्रिप्ट नीति

en: Open new windows:
hne: नवा विंडो खोलव:

en: Use global
hne: वैस्विक उपयोग करव

en: Use setting from global policy.
hne: वैस्विक नीति से सेटिंग उपयोग करव.

en: Allow
hne: स्वीकारव

en: Accept all popup window requests.
hne: सब्बो पापअप विंडो निवेदन स्वीकारव.

en: Ask
hne: पूछव

en: Prompt every time a popup window is requested.
hne: जब पापअप विंडो बर निवेदिन करे गे हो, हर बार पूछव

en: Deny
hne: अस्वीकारव

en: Reject all popup window requests.
hne: सब्बो पापअप विंडो निवेदन ल नकारव.

en: Smart
hne: स्मार्ट

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
hne: पाप अप विंडो तभू स्वीकारव जब संकली ल विसिस्ट मुसुवा किलिक या कुंजीपट आपरेसन से सक्रिय करे जाथे.

en: Resize window:
hne: विंडो ल नवा-आकार देव:

en: Allow scripts to change the window size.
hne: विंडो आकार मं बदलाव बर स्क्रिप्ट ल अनुमति देव.

en: Ignore
hne: अनदेखा करव

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
hne: विंडो आकार बदले वाले स्क्रिप्ट ल अनदेखा करव. वेब पेज यह<i>सोचही</i> कि ए ह आकार ल बदल दे हे फेर सही विंडो आकार अप्रभावित रहिही.

en: Move window:
hne: विंडो खिसकाव:

en: Allow scripts to change the window position.
hne: विंडो स्थिति मं बदलाव बर स्क्रिप्ट ल अनुमति देव.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
hne: विंडो जगह बदले वाले स्क्रिप्ट ल अनदेखा करव. वेब पेज यह<i>सोचही</i> कि ए ह विंडो ल खिसका दे हे फेर सही जगह अप्रभावित रहिही.

en: Focus window:
hne: फोकस विंडोः

en: Allow scripts to focus the window.
hne: विंडो फोकस करे बर स्क्रिप्ट ल अनुमति देव.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
hne: विंडो फोकस करे वाले स्क्रिप्ट ल अनदेखा करव. वेब पेज यह<i>सोचही</i> कि ए ह विंडो मं फोकस कर दे हे फेर सही फोकस अप्रभावित रहिही.

en: Modify status bar text:
hne: स्थिति पट्टी पाठ बदलव:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
hne: स्थिति पट्टी पाठ बदले बर स्क्रिप्ट ल अनुमति देव.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
hne: स्थिति पट्टी पाठ बदले वाले स्क्रिप्ट ल अनदेखा करव. वेब पेज यह<i>सोचही</i> कि ए ह पाठ ल बदल दे हे फेर सही पाठ अप्रभावित रहिही.

en: Konqueror Browsing Control Module
hne: कान्करर ब्राउजिंग नियंत्रन माड्यूल

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
hne: (c) 1999-2001, कान्करर बनइया मन

en: Waldo Bastian
hne: वाल्दो बास्तियान

en: David Faure
hne: डेविड फाउर

en: Matthias Kalle Dalheimer
hne: मेथियास काल दाल्हेमेर

en: Lars Knoll
hne: लार क्नोल

en: Dirk Mueller
hne: डिर्क मुलर

en: Daniel Molkentin
hne: डेनियल माल्केनटिन

en: Wynn Wilkes
hne: वाएन विल्किस

en: Leo Savernik
hne: लिओ सावरनिक

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
hne: जावास्क्रिप्ट पहुंच नियंत्रन
    पर-डोमेन पालिसीज एक्सटेंसन्स

en: &Java
hne: जावा (&J)

en: Java&Script
hne: जावास्क्रिप्ट (&S)

en: &Host or domain name:
hne: होस्ट या डोमेन नामः (&H)

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
hne: होस्ट के नाम भरव (जइसन कि- www.kde.org) या डोमेन, जऊन बिंदु से चालू होथे  (जइसन कि - .kde.org या .org)

en: You must first enter a domain name.
hne: आप मन ल पहिली एक डोमेन नाम भरना होही.
